Kirpik Liftingin Asla Bilinmeyen 7 Ziyanı Nedir Kirpikleri Döker mi?

0

Kirpik lifting kirpiklerin geçici bir süre kıvrık gözükmelerini elde eden bir güzellik uygulamasıdır. Hanımefendilerin kirpiklerine yaptırdığı bu uygulama son zamanlarda moda halini almıştır. Bu yüzden de birçok güzellik merkezinde bu işlem yapılmaya başlanmıştır. Fakat kirpik liftingin kirpiklerde dökülme ve kırılma benzer biçimde birçok bilinmeyen negatif sonucu da vardır.

Kirpik Lifting Kirpiklere Ne Şeklinde Zararlar Verir?

Kirpik lifting ilk yapıldığında oldukca güzel durur. Gözünüzü kirpiklerinizden alamazsınız. Sadece kalıcılığı oldukca azdır. 1 ay sonrasında kirpikler eski haline dönmeye adım atar. Hatta eski halinden de daha fena bir hale gelir. Kirpiklerde dökülme, kırılma, cansızlaşma ve matlaşma meydana gelir. Kirpik lifting kirpiklere ziyanı özetle şöyledir;

 1. Kirpikleri dökebilir.
 2. Kirpikler eski haline dönerken bir kısmı kıvrık bir kısmı ise düz hale döner ki bu oldukca fena bir görüntüye niçin olur.
 3. Kirpik lifting için kullanılan kimyasal maddeler gözlerinize zarar verebilir.
 4. Kirpik liftingin tesiri oldukca kısa sürer.
 5. Kirpik lifting oldukca pahalı bir uygulamadır.

Kirpik Lifting Yaptıranların Yorumları Nasıldır?

 1. Ben kirpik lifting yaptırdım ve pişman oldum. İlk yaptırınca kirpikler oldukca güzel oluyor ve rimel kullanımı gerekmiyor. Bu bir süre gidiyor fakat bi ay sonrasında kirpikler sayısı yarıya düşmüş şekilde eski haline dönüyor. Bu yüzden kirpikleri seyrek olanlar kirpik lifting yaptırmamalı, ben önermiyorum.
 2. Kirpik lifting ilk yaptırıldığında hakkaten güzel görünüyor. Fakat hemen sonra kirpiklerin yarısı düz yarısı kıvrık kalıyor ve bu durum da çirkin duruyor. Ben bir kere yaptırdım ve hakkaten ilk tesiri oldukca kısa sürdüğü için tekrar yaptırmam.
 3. Ben kirpik liftingi ilk yaptırdığımda hepimiz benzer biçimde oldukca sevmiştim sonucunu. Fakat tesiri o denli kısa sürüyor ki  tekrar yaptırmayı asla düşünmüyorum. İlk uygulanmış olduğu zamanlarda evet kirpikleri oldukca güzel kaldırıyor. Fakat yapımı da pahalı  olmasına karşın tesirini birkaç hafta içinde derhal kaybediyor. Hatta benim tek gözümde tesiri geçti ve diğerinde kaldı. Bu durumda gözlerimdeki görüntü oldukca kötüydü. Duyduğum kadarıyla kirpik liftingin sürekli şekilde yenilenmesi lazımmış fakat bu da buna devamlı para ve vakit harcamanız anlamına geliyor. Ben tekrar yaptırmam.
 4. Ben kirpik liftingi ilk yaptırdığımda oldukca şaşırmıştım ve oldukca mutlu olmuştum. Bu sebeple kirpiklerim normalde asla gür ve uzun olmamasına karşın sanki maskara sürmüşüm benzer biçimde uzun, siyah ve kalkık görünüyordu. Sadece bu tesir {hiç de} uzun sürmedi ve bir gözümün kirpiği diğerinden daha ilkin düştü. Bu durum çirkin bir görüntü oluşturdu. Kirpik liftingin tesiri yalnız 3 hafta sürüyor ve hemen sonra tertipli olarak yaptırmak için vakit ve maddi kaynak gerekiyor. Bu yüzden tekrar yaptırmayacağım.
 5. Benim kirpiklerim normalde dümdüzdür. Fakat kirpik lifting yardımıyla oldukca güzel kalktı. Bu tesir ilk ay devam etti ve hemen sonra kirpikler eski halini almaya başladı. Hepsi de bununla birlikte düşmediği için bazı kirpikler havada bazı kirpikler aşağıda çirkin bir görüntü oluşturdu.
 6. Kirpik lifting yaptırdım ve memnun kalmadım. İlk yaptırdığım gün netice beni hakkaten oldukca mutlu etmişti. Kirpiklerim kendiliğinden rimelli, uzun, siyah ve kıvrık gözüküyordu. O şekilde ki her sabah yüzümü yıkadığımda bir kirpiklerim oldukca güzel geliyordu gözüme. Fakat bu tesir oldukça kısa sürdü ve daha bir ay dolmadan kirpiklerim birbine girdi, gözüme batmaya başladı ve hakkaten yapıştırmış benzer biçimde düzleşmeye başladı. Ek olarak dökülmesi de cabası, emin olun oldukca aşırı dökülüyor. Benim bu yorumu yazma sebebim sizi bilgilendirmek ve hakkaten sırf moda diye yükseltilen bu uygulamanın bir ay sonunun bir hüsran bulunduğunu anlatmak.
 7. Ben kirpik liftingi bir yıl ilkin yaptırdım. Normalde kirpiklerim oldukca düz ve seyrektir. İlk yaptırdığımda hakkaten organik bir tesir gördüm ve oldukca doyum etti beni. Fakat bu uygulama benim kirpiklerimi oldukca döktü. Düzgüsel haline dönmesi de 3 ayı aldı. Düzgüsel haline döndüğünde ise kirpiklerim daha seyrek ve cansız oldu. Ek olarak işlemi yaptırırken da gözüm oldukca yanmıştı. Tesirini her ne kadar beğensem de kirpik liftingi tekrar yaptırmayı düşünmüyorum.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.