Kirpiğe Zeytinyağı Sürmek Ne İşe Yarar Kirpiğe Yararları Nedir

0

Uzun ve gür kirpiklere kim haiz olmaz ki?  Güzel kirpikler şüphesiz bir çok kadının arzuladığı bir şeydir. Kalınca, siyah ve gür kirpiklere haiz olmak için zeytinyağı kullanabilirsiniz. Zeytinyağında çeşitli vitamin ve mineraller bulunur, bu sayede upuzun kirpiklere kavuşmaya destek verir. Zeytinyağını kirpikler için kullanılırsa hem kirpiklerin dökülmesini önler hem de kirpikleri uzatır.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Kirpik Uzatma Maskesi

Malzemeleri

 1. 1 fincan saf zeytinyağı
 2. 1 tutam ceviz içi
 3. 1 tutam fındık

Kirpik Uzatma Maskesi Iyi mi Yapılır?

Ceviz içi ve fındık zeytinyağıyla karıştırılır ve benmari usulü ısıtılır. Fındık ve ceviz kararınca hazırlanan karışım süzülüp her gece yatmadan ilkin kirpiklere uygulanır.

Güzellik Uzmanı Pervin Bulgak’dan Hint Yağı İle Kirpikleri Uzatan Gürleştiren Güçlendiren Organik Serum Tarifi

Malzemeler

 1. 1 çay kaşığı hint yağı
 2. 1 çay kaşığı sızma zeytinyağı
 3. 1 çay kaşığı kakao yağı
 4. 1 çay kaşığı fındık yağ

Hazırlanışı: Malzemelerin hepsi bir kâsede iyice karıştırılır. Elde edilmiş karışım kirpiklere her gece tertipli olarak uygulanır.

Güzellik Uzmanı Pervin Bulgak’dan Hint Yağı ve Badem Yağı İle Kirpikleri Uzatan Gürleştiren Güçlendiren Organik Serum Tarifi

Malzemeler

 1. 1 çay kaşığı sızma zeytinyağı
 2. 1 çay kaşığı Hint yağı
 3. 1 çay kaşığı aloevera yağı
 4. 1 çay kaşığı badem yağı

Uygulanışı: Birer çay kaşığı Hint yağı, aloevera yağı, badem yağı ve sızma zeytin yağı cam bir kaba alınıp karıştırılır. Göz makyajı temizlendikten sonrasında bu karışım kulak çubuğu ile kirpiklerin üstüne eyeliner sürüyormuş benzer biçimde sürülür. Bunun her akşam tekrarlanması önerilir.

Zeytinyağı İle Kirpik Uzatma

 1. ‘Acaba yalnız zeytinyağı ile kirpik uzatma mümkün mü?’ diye ikilemde kalmış olabilirsiniz. Sadece bu naturel yağın tüy uzatmada oldukca etkili olduğu kolaylıkla söylenebilir. Peki ne yaparsak zeytinyağının kirpiklere yararları bizim gözlerimizde de ortaya çıkar?
 2. Makyaj pamuğunun veya bir parça pamuk üstüne birkaç damla zeytinyağı dökün ve kirpiklere uygulayın. Isterseniz pamuklu kulak çubuğunu zeytinyağına bandırıp kulak çubuğu yardımı ile de kirpik diplerinize sürebilirsiniz.
 3. Zeytinyağı kuvvetli, keskin bir yağdır, bu yüzden dikkatli olmalısınız ve yalnız birkaç damla kullanmalısınız.
 4. Zeytinyağını kirpiklerinize bir parça pamuk ile sürün ve bunu her akşam tekrardan yapın. Sadece kendi kendine kurumaya bırakın, yıkamayın. Tüm gece o şekilde kaldıktan sonrasında sabahleyin yıkanabilir. İşte bu uygulamayı haftada bir kere olmak suretiyle tertipli bir halde sürdürün. Kirpiklerinizin 1 ayda 2 mm uzamasını elde edecektir.

Zeytinyağını kirpik uzatma için şu şekilde de kullanabilirsiniz;

Bir miktar zeytinyağını ufak bir tavaya, cezveye yada değişik bir kaba ilave edin. Kısık ateşte 10 saniye ısıtın. (Bu süreyi artırabilirsiniz, mühim olan yanmamasıdır.) Peşinden ılıyana kadar bekleyip pamuk yardımıyla kirpiklerinize uygulayın. Bunu akşamleyin yapmalı ve kuruyunca yıkamadan o şekilde yatmalısınız. Uyanınca yıkayabilirsiniz. Bu yöntemi her hafta 1 kez uygulayarak 1 ay süresince devam ettirin. Yukarıdaki yöntem benzer biçimde kirpiklerinizin bir ay içinde 2 mm uzadığını gözlemleyeceksinizdir.

Zeytinyağının Kirpik Uzatmaya, Kirpiklere Yararları Nedir?

 1. Zeytinyağı, aslen zeytinlerin sıkma işlemi ile elde edilmiş yağdır. Zeytinyağı hem saç, hem cilt hem de kaş ve kirpik için oldukca faydalıdır.
 2. Zeytinyağı, E vitamini, K vitamini, klorofil ve karotenoidler açısından zengindir, bundan dolayı tertipli kullanımda kirpikleri kuvvetlendirir, dökülmeyi önler ve uzamasına destek verir.
 3. Organik zeytinyağı kirpiklerinizi nemlendiren ve yumuşatan temel yağ asitleri bakımından zengindir
 4. Zeytinyağı, tabiat ananın harikalarından biridir. Bir tek sağlığı iyileştirmekle kalmaz, bununla birlikte kirpiklere bakım yapar ve uzamasına da destek olabilir.
 5. Bazı insanoğlu naturel olarak seyrek kirpiklerle doğarken, bazıları ise kırılmaya eğilimli güzel kirpikleri olabilir. Zeytinyağı kirpikleri gürleştirdiği benzer biçimde kırılmalarını da önler.
 6. Zeytinyağı ek olarak antioksidanlar, nemlendirici K ve E vitaminleri ile doludur ve kılları uzattığı kanıtlanmıştır. Zeytinyağı ek olarak makyajı, göz farı ve düzmece kirpikleri temizlemek için de kullanılabilir.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.