Kırmızı Ve Beyaz Mercan Taşının Asla Bilinmeyen 10 Faydası

0

Mercan taşı, doğada kendiliğinden ortaya çıkan naturel ve kıymetli bir taştır. Mercan taşı bununla birlikte Yaşam ağacı ve Koral ismiyle de bilinir. Naturel rengi ve kendine özgü desenleri yardımıyla mücevherat sektöründe en kıymetli taşlar içinde yer alır. Mercan taşı hususi olarak işlenir ve parlaklığıyla göz kamaştırır. Mercan taşı takı olarak kolye, bilezik, yüzük veya tesbih şeklinde kullanılabilir. Veya taş şeklinde süs eşyası olarak evin odalarında ve iş yerinde kullanılabilir.

Mercan Taşı Neye İyi Gelir?

Mercan taşı ruhsal ve fizyolojik olmak suretiyle birçok hastalığa şifa olmaktadır. Kişinin mercan taşını üstünde taşıması ruhsal, duygusal ve fizyolojik olarak şifa sağlamaktadır. Mercan taşını bilezik olarak kullanarak stresi azaltmak mümkündür. Mercan taşının faydasından yararlanmak için illa takı olarak kullanılmasına gerek kalmamıştır. Mercan taşı bulunmuş olduğu odada, negatif enerjiyi çeker yerine pozitif enerji verir. Bulunmuş olduğu odaya refah ve mutluluk veren mercan taşı, yatak odasında bulundurulduğunda da doğurganlığı arttırmaktadır. Meydana getirilen araştırmalara bakılırsa mercan taşının birçok hastalığa ilaç olduğu ve sağlığa çeşitli faydalarının olduğu kanıtlanmıştır.

Mercan Taşının Özellikleri Nedir?

Mercan taşının en mühim özelliği tabiat bir taş olup ender bulunmasıdır. Mercan taşı naturel ve kıymetli olmasıyla beraber fiyat bakımından da pahalı olan taşlar grubunda yer alır.

Mercan taşı; beyaz, kırmızı, turuncu ve pembe renkleriyle karşımıza çıkar. Kıymetli bir taş olan mercan taşı, fiyat bakımından da oldukça yüksektir. Kırmızı renkli mercan taşı doğada minimum bulunan ve piyasa kıymeti açısından en yüksek olanıdır.

Mercan taşı birçok hastalığa karşı adeta ilaç görevi görmektedir. Mercan taşı alternatif tıpta da sık kullanılmaktadır. Ruhsal hastalıklara karşı kalıcı şifa sağlamaktadır.

Mercan taşının yararlarından yararlanmak için bulunduğunuz odada mercan taşı olması veya taşın vücudunuza temas etmesi gerekir. Mercan taşını; kolye, bilezik, yüzük veya tesbih olarak kullanabileceğiniz şeklinde süs eşyası olarak da tercih edebilirsiniz.

Naturel mercan taşı; ahşap görünümlü, pürüzlü ve lekeli bir yapıya haizdir. Ek olarak mercan taşı ısıya dayanıklılığıyla bilinir.

Krımızı ve Beyaz Mercan Taşının Yararları Nedir?

  1. Kırmızı ve beyaz mercan taşı öfkeli insanların öfkesini yatıştırmada büyük rol oynar. Ani hiddet patlamaları yaşayan kişilerin, mercan taşını üstünde kolye, bilezik, veya elinde tesbih olarak taşımalıdır.
  2. Mercan taşı insanoğlunun kendine olan güveninin artmasını, kendini doğru ifade etmesini sağlamış olduğu şeklinde kişiye sevinç, mutluluk ve enerji vermektedir. Gene bu yararlarından yararlanmak için kişinin mercan taşını üstünde taşıması veya iş yerinde ve evin bazı odalarında bulundurması gerekir.
  3. Kırmızı ve beyaz mercan taşı, bulunmuş olduğu odadaki negatif enerjiyi çekme özelliğine haizdir. Bununla beraber şahıs mercan taşını üstünde taşıyor ise, mercan taşı kişideki negatif enerjiyi çeker. Mercan taşı çekmiş olduğu negatif enerji yerine bulunmuş olduğu ortama pozitif enerji yayar.
  4. Mercan taşı hanımlarda ve erkeklerde doğurganlığı arttırmaktadır. Doğurganlığı arttırabilmek için yatak odasında mercan taşı bulundurabilirsiniz.
  5. Kırmızı ve beyaz mercan taşı kişideki stresi azaltmasıyla bilinir. Stresle beraber kişinin korkularını da azaltır. Stresi azaltmak için mercan taşını cebinizde veya bileğinizde bilezik olarak kullanabilirsiniz.
  6. Mercan taşı, damarları kuvvetlendirerek kalp ve damar hastalıklarına karşı kalbi korur. Bununla beraber sindirim sistemi bozukluklarını gidererek bağırsakların tertipli çalışmasına katkı sağlamaktadır.
  7. Mercan taşı kişiye içsel olarak da güç vermektedir. Mercan taşının en malum özelliklerinden biri de nazara karşı koruyucu olmasıdır.
  8. Kırmızı ve beyaz mercan taşı kişiye ruhsal yarar sağlar. Kişiyi depresyondan, ürkü ataktan, korkulardan uzaklaştırır. Kişinin ruh sağlığını korur ve psikolojisinin düzelmesine destek sunar.
  9. Mercan taşı bununla birlikte sedef hastalığı şeklinde deri hastalıklarına karşı da şifa sağlar.
  10. Mercan taşı, konsantrasyon eksikliğini giderir. Kişinin kolay konsantre olmasına destek sunar. Bunun için şahıs mercan taşını üstünde taşımalı veya emek verme ortamında ve yatmış olduğu odada bulundurmalıdır.

Mercan Taşı Nerede Bulunur?

Mercan taşı doğada ender olarak bulunmasıyla beraber oldukça kıymetli bir taştır. Bu kıymetli taşı polip adında olan ufak omurgasız deniz canlıları oluşturur. Mercan taşı zor bulunmaktadır anck en fazlaca bulunan türü kırmızı mercandır. Mercan taşı Ege Denizi, Akdeniz ve Kızıldenizde bulunmakla beraber sıcak deniz diplerinde bulunmaktadır.

Mercan taşı; Batı hint adaları, Malezya, Sicilya, Afrika, İtalya, Cezayir, İtalya, Japonya kıyıları, Büyük okyanus ve İspanya şeklinde ülke ve bölgelerden çıkarılmaktadır. Mercan taşı bu bölgelerde çıkarıldıktan sonrasında dünyanın çeşitli devletlerinde işlenerek satışa sunulmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.