Kiraz Sapı İle Zayıflayanların Yorumları Görüşleri Nasıldır?

0

Kiraz Sapı Çayı, Lipton Kiraz Sapı Çayı Kullanıcı Yorumları Nasıldır?

Kirazın lezzeti mevzusunda tamamımız aynı fikirdeyiz. Peki ya sapları? Onları genel anlamda çöpe atsak da kiraz sapının yararları vardır. Kiraz sapları ile hazırlanan çay bazı hastalıklara şifalıdır. Kiraz saplarını kuruttuktan sonrasında çayını yapmış olup tüketmek vücuda iyi gelir. Kiraz sapı çayına sıhhat deposu demek yerinde olacaktır. Bu çay ödem söktürür ve zayıflamaya destek olur.

Kiraz Sapı Çayı Iyi mi Yapılır?

1 bardak suya 15-20 tane kiraz sapı atıp 5 dk kaynatın. Bunu sabah akşam hazırlayıp aç karına için.

Kiraz Sapı Iyi mi Kurutulur?

Kiraz saplarını bir peçetenin yada temiz bir bezin üstüne yerleştirip 2-3 gün süresince güneş almayan bir yerde kurumaya bırakabilirsiniz. Sonrasında cam bir kavanoza koyup ertesi yıl kiraz mevsimi yeniden gelene kadar orada saklayabilir, ihtiyacınız oldukça kullanabilirsiniz.

Kiraz Sapı Çayı, Suyu Kullananların Yorumları

Ben bu çaydan her sabah aç karnıma içiyordum. Tatlandırmak için 2 damla da limon sıkıyordum. Bu çayı içtikten sonrasında bir şey yiyesim gelmiyordu. Onun yardımıyla 5 kilo verebildim.

Zayıflamak için kiraz sapı kullananlardan biri de benim. 20 tane kiraz sapını bir su bardağı suya koyuyorum, rengi çıkıncaya dek kaynatıyorum. Sabah-akşam aç karna tüketiyorum. Size de bu şekilde yapmanızı tavsiye ederim. Göbeğinizdeki ve basenlerinizdeki yağları yaktırır.

Kiraz sapı çayının yararları içinde böbrek iltihabına iyi gelmesi de varmış. Ben buna bizzat tanık oldum. Böbreklerimde devamlı irin oluşuyor ve bu yüzden devamlı elimin altında kiraz sapı bulunduruyorum. Ne vakit içsem rahatlıyorum. Böbreklerim hafifçe ağrımaya başlayınca derhal yapmış olup içerim, bir şeyim kalmaz. Mesane iltihabında da faydalıymış.

Ben senelerdir kronik kabızlıkla savaşım ediyorum. Lipton Kiraz Saplı Biçim Çayı aldım ve kabızlık sorunumu çözdü. Akşamleyin içiyorum, sabahleyin tesir ediyor. Her insana tavsiye ederim. Bu çayın içindekiler şu şekilde; kiraz sapı, rezene, sinameki, kiraz aromasi, bogurtlen, mate yapragi, funda cicegi, stevya yapragi, maydanoz ve biberiye.

Hanımlar aktardan yeşil çay ve kiraz sapı + mısır püskülü çayı alın. Bu tarz şeyleri bir bardağa koyun ve üstüne kaynar su ilave edin. 5 dakika demlenmesini bekleyip eleyerek tüketin. Göbeği eritir, zayıflatır; ödem şikayetiniz var ise ona da şifa olur. Fakat günde 2 bardaktan fazla içmeyin. Aslına bakarsan 1 bardak içseniz bile yeter. Bunu 15 gün uygulayın ve yedi gün ara verip tekrardan başlayın. Ben birkaç gündür yapıyorum, yedi gün bile olmadan 2 kilo vermeyi başardım.

Çevremdekiler devamlı soruyor iyi mi zayıfladığımı, sırrım Lipton Kiraz Sapı Çayı. 2 ay hep yumuşak gıdalar tükettim, her gün bolca sıvı içmeye itina gösterdim. Sıkı bir rejim uyguladım ve günde 3 bardak Lipton Kiraz Sapı Çayı içmeye devam ettim. Netice mu? 12 kilo fazlalıktan kurtuldum. Siz de bu yazdıklarımı yapmış olursanız benim benzer biçimde zayıflayabilirsiniz.

Bir süredir kiraz sapı çayını kullansam da kilo verdirme tesirini göremedim. Bu çay zayıflatmıyor, yalnızca ödem söktürüyor. Adetinize yakın günlerde bu çayı tüketirseniz regl periyodu daha rahat geçer. Ben adetliyken uyguluyorum ve resmen günümün büyük bir kısmını tuvalette geçiriyorum. Vücudumdaki tüm ödemlerden kurtuluyorum. Sıcak suya 10-15 tane kiraz sapı atıp 5 dk bekledikten sonrasında tüketiyorum. Özetlemek gerekirse demleme usulü hazırlıyorum.

Benim idrar yollarıyla ilgili bir rahatsızlığım vardı. Kiraz sapı çayını bunun için kullanmıştım. Kiraz yedikten sonrasında kiraz saplarını kesinlikle çöpe atmam. Yaz ulaşınca bizim evden kiraz asla noksan olmaz. Kış aylarında da kiraz sapı çayını tüketirim. İdrar söktürüyor, iltihaplanmalara yararlı. Sadece zayıflatma tesiri de varmış. Bunca vakit tertipli olarak tükettiğim halde bende kilo verdirme benzer biçimde bir durum olmadı.

Ben, el ve ayak bileklerimde ödeme benzer şişlikler vardı. Dostum ‘kiraz sapı çayını denemelisin, yararlı olur.’ demişti. 3 ay kullandım. (Her gün değil ara sıra) Hakkaten metabolizmayı ve sindirimi hızlandırıyor, fakat ödeni geçirmiyor.

Ben kiraz sapı çayından günde 1 bardak içerim. Oldukça hoş bir kokusu var, hem de leziz. Fakat doğal ki aşırıya kaçmamak gerek. Günde bir bardak içmeniz kâfi. Antienflamatuar ve antioksidan özellikleriyle ödemlerden kurtarmış olur, rahatlama sağlar. Ben akşam yemeğinden sonrasında içiyorum, hazımsızlık ve şişkinlik olmuyor. Kitabımı okuyup huzurla uyuyorum.

Kiraz sapı içtiğim gün ishal oluyorum. Bundan dolayı kabızlık çektiğim zamanlarda içip bu sorundan kurtuluyorum.

Kiraz sapı çayının romatizmaya da faydası var. Bilhassa iltihaplı artrit rahatsızlığına birebir. Sabahları çay demlerken içine 4-5 tane kiraz sapı atın ve bu şekilde tüketin. Ben artrit hastasıyım, bu şekilde yapıyorum ve yararını görüyorum.

Sizinle Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’dan duyduğum bir bilgiyi paylaşmak isterim. 1 tutam mısır püskülü 16 tane kiraz yaprağıyla kaynatılarak içilirse bacaklardaki ağrıyı dindirirmiş. Ben de uyguladım, hakkaten işe yarıyor.

Bir bardak suya eklediğiniz kiraz saplarını 7 dakika süresince kaynatıp içine bir miktar ısırgan otu ilave edin. 3 dakika daha kaynatıp tüketin. Eğer sinir sıkışması benzer biçimde bir rahatsızlığınız var ise yararlı olur. Örneğin bana iyi geldi.

Eskiden mısır püskülü, kiraz sapı ve rezeneyi karışmasını sağlayarak içiyordum. Zayıflamaya başlamıştım fakat rezenenin aromasını pek beğenmedim. O yüzden fazla devam edemedim. Fakat yararlı, tavsiye ediyorum.

Kiraz Sapı Çayı Iyi mi Yapılır Zayıflatırmı Kiraz Sapı Kürü Kaç Gün İçilmeli? Tıklayınız

Kiraz Kaç Kalori Rejimde Yenir mi Diyetisyenler Konu alıyor Tıklayınız

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.