Kil Nerede Satılır, Fiyatı Nedir? Suna Dumankaya Kil Maskesi Tarifleri

0

Kil cilt maskelerinin olmazsa olmaz malzemesidir. Kil yardımıyla cildiniz ölü hücrelerden arınır, nefes alır, genişlemiş gözenekler küçülür, sıhhatli bir cilde kavuşursunuz.  Kili aktardan yada internetten satın alabilirsiniz. Kilin yarım kilosu 9 TL’dir. Peki kil maskesi iyi mi hazırlanmış olur? İşte ekranlardan tanıdığımız Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya tarafınca tarifi verilen kil maskesi tarifleri

Suna Dumankaya’dan kil ile yapabileceğiniz siyah nokta maskesi

Sual: Yüzümdeki siyah noktalardan kurtulmak isterim, burun ve yüzdeki siyah noktalara organik çözüm olabilecek bir maske tarifi verebilir misiniz?

CEVAP

1 tatlı kaşığı yeşil mercimek, 1 tatlı kaşığı kil, 1 tatlı kaşığı krem almış olduğu kadar suyla karıştırın.Yeşil mercimeği öğütün. Tüm malzemeleri suyla karıştırın. Yüzünüze sürüp 5 dakika beklemeye alın. Peeling yaparmış benzer biçimde ovarak çıkarın. Bu maskeyi haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

Siyah noktalar için 2. tarifim ise şudur; 1 ‘er çorba kaşığı mısır unu, kil ve el kremini karıştırın. Bu karışımı yüzünüze sürün ve 5 dakika beklemeye alın. Arkasından da ovarak çıkarın. Son olarak kullandığınız yüz kreminin içine limon sıkıp yüzünüze sürün. Formülü her gün uygulayın.

Suna Dumankaya’dan kil ile yapabileceğiniz kuru ciltleri nemlendirme maskesi

Sual: Cildim oldukça kuru. Rutubet kazanması için iyi mi bir formül uygulamamı tavsiye edersiniz? CEVAP

CEVAP

1 yumurtanın sarısını, 1 tatlı kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı yeşil kil ve 4 damla lavanta yağıyla karıştırın. Elde edeceğiniz maskeyi 20 dakika yüzünüzde beklemeye alın. Yüzünüzü ilkin ılık, sonrasında soğuk suyla sudan geçirin. Bu formülden haftada 3 kez yararlanırsanız, cildiniz hem rutubet kazanacak hem de yumuşacık olacaktır.

Suna Dumankaya’dan kil ile yapabileceğiniz yağlı ciltler için maske tarifi

Sual: Cildim oldukça yağlı. Arada sivilce problemi yaşıyorum. Cildimdeki yağlanmayı durduracak bir maske tarifiniz var mı?

CEVAP

2 çorba kaşığı kil, 1 çorba kaşığı su, 1 çorba kaşığı limon suyu ve 1 çay kaşığı biberiye yağını karıştırın. Bu karışımı haftada 2 kez cildinize sürün. Uygulama esnasında cildinizin temiz olmasına itina gösterin. Ek olarak yediklerinize de dikkat edin. Yağlı ciltler için 2. tarifim ise şudur; Bir çorba kaşığı taze sıkılmış portakal suyu, bir tatlı kaşığı yeşil kil ve iki damla lavantayı karıştırın. Bu karışımı cildinize sürüp 15 dakika beklemeye alın. Yüzünüzü yıkadıktan sonrasında su bazlı krem sürün. Bu formülden haftada minimum üç kez yararlanın.

Suna Dumankaya’dan kil ile yapabileceğiniz burundaki siyah noktalardan kurtulma maskesi

Sual: Burnumdaki siyah noktalar iyi mi geçer?

CEVAP

1’er tatlı kaşığı taze sıkılmış ananas ve üzüm suyu ile 1’er tatlı kaşığı okaliptüs yağı, kabak çekirdeği yağı ve havuç yağını karıştırın. Bu karışımın içine 1.5 çorba kaşığı da kil katın. Karışımı yüzünüze sürüp 15 dakika beklemeye alın. Ovarak çıkarın ve yüzünüzü sudan geçirin. Bu formülden haftada 3 kez yararlanın.

Suna Dumankaya’dan kil ile vücut peelingi tarifi

Sual: Cildimin yapısı tavuk derisi benzer biçimde doğrusu pütür pütür. Bu durumdan oldukça rahatsızım. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Haftada bigün cildinize kese ya da peeling yapın. Ek olarak iki çorba kaşığı öğütülmüş pirinç, bir çorba kaşığı kırmızı mercimek, iki çorba kaşığı kil, iki çorba kaşığı el kremi ve iki çorba kaşığı suyu karıştırın. Bu karışımla cildinize masaj uygulayın. Yıkadıktan sonrasında bu kez tüm cildinizi sıkılmış bir limonun kabuğuyla ovuşturun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.