Kil Maskesi Kullananlar Memnun mu Tavsiyeleri Görüşleri Nedir

0

Antik çağlardan günümüze kadar kullanılan kil maskesi cilt bakımı için muhteşem bir maskedir. Kil maskesi; sivilceli, akneli ve siyah noktalı ciltlere fazlaca iyi gelir ve sivilce oluşumunu engeller. Ciltteki sivilce ve aknelerin oluşumunu engelleyerek, cildin ferahlamasını, gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar. Cildi derinlemesine temizleyen kil maskesi, cildi ölü hücrelerden arındırır ve daha parlak pürüzsüz bir cilt görünümüne kavuşturur. Beyaz ve yeşil kili aktardan satın alıp evde kendiniz hazırlayabilirsiniz.

Cildine Kil Maskesi Yapanların Yorumları Nedir?

Yağlı ve sivilceli bir cildim var. Aktardan satın aldığım beyaz kili, 3 damla zeytinyağı ve 2-3 damla limon suyu ile karıştırdım ve kulak pamuğunu maskeye batırıp yalnızca sivilcelerimin üstüne sürdüm. Kil maskesinin sivilcelerim üstünde ortalama 15 dakika kurumasını bekledim ve yatağa girdim. Kurumasını beklemeden uyursanız, maske yastığınıza bulaşabilir, bu yüzden ben maskenin kurumasını bekleyip öyleki uyudum. Ertesi sabah uyandığımda yüzümü ılık su ile yıkadım. Bu işlemi haftada 2 gün yeniden ettim ve kısa sürede beyaz kil maskesinin öncelikle sivilcelerimi kuruttuğu ondan sonra sivilce lekelerimin gittiğini gördüm.

Sivilcelerimden muzdarip biri olaraktan sivilcelerim için denemediğim organik çözüm yok diyebilirim. Daha sonrasında yeşil kil maskesi bir ihtimal işe yarar diye aktara gittim ve toz yeşil kil aldım. Toz yeşil kili bir miktar su ile karıştırıp cildime uyguladım. Yeşil kil maskesini cildimde 15-20 dakika kadar kurumasını bekledim. Peşinden cildimi ılık su ile yıkayarak cildimi maskeden arındırdım. Yeşil kil maskesini cildime ilk uygulamamdan sonrasında cildimin derinlemesine temizlendiğini hissettim. İlk uyguladığımda sivilcelerim üstünde bir tesiri olmadı. Daha sonrasında haftada bir kez bir ay süresince tertipli olarak yeşil kil maskesini cildime uyguladım. Ve emin olun sivilcelerim kurudu, birçok sivilce lekesi geçti ve cildim pürüzsüz bir görünüme kavuştu diyebilirim

Sivilceli ve karma bir cildim var. Sivicelerimi geçirmek için kil maksesini cildime uyguladım. 2-3 hafta süresince haftada 1 kez olmak suretiyle kil maskesi yaptım. Sivilcelerim kurudu fakat bununla birlikte cildimde yeni sivilceler de çıkmaya başladı. Bu yüzden de kil maskesini cildime uygulamayı bıraktım.

Ben yağlı bir cilde sahibim, cildimdeki yağın azalması ve cildimin pürüzsüzleşmesi için bir maske tarifi denedim, sonucu beni fazlaca mutlu etti. Şimdi sizlere yağlı ciltlere hususi yeşil kil maskesinin tarifini vereceğim. Ilk olarak evinize en yakın aktara gidip toz yeşil kil almakla başlayın. Sonrasında minik bir kap içinde toz yeşil kili, 2 tatlı kaşığı suyla, tahta kaşık yardımıyla karıştırın. Karıştırdıktan sonrasında kil maskesinin kıvamının balçık kıvamında olması gerekiyor, kısaca kil maskesinin ne fazlaca akışkan ne de fazlaca katı olmaması gerekiyor. Daha sonrasında yeşil kil maskesini yüzünüzün tamamına sürün, 15 dakika kurumasını bekledikten sonrasında yüzünüzü sudan geçirin. Haftada 1 kez bu işlemi yeniden edin ve 1,1-5 ay sonrasında cildinizdeki görkemli farkı görün. Benim yeşil kil maskesinden aldığım pozitif yönde netice, cildimin yağlı görünümünün gitmesi ve cildimin altındaki pütürtülerin giderek cildimin pürüzsüz görünmesi oldu.

Arkadaşımı sorunlu bir cilde sahipti daha sonrasında cildinin iyileştiğini ve neredeyse pürüzsüz olduğu görünce, cildi için bir şey kullanıp kullanmadığını sormuş oldum. O da kil maseksi kullandığını söyleyip bana da tavsiye etti. Arkadaşımın tavsiyesiyle cildime kil maskesi uyguladım. Kil maskesini bir miktar su ile karıştırıp cildime sürdüm. Sadece bana, arkadaşıma verdiği o pozitif yönde sonucu vermedi. Cildimi daha da kuruttu özelikle ağzı çevrem kupkuru oldu ve cildimin pul pul görünmesine niçin oldu.

Buluğluk döneminde sivilce problemi fazlaca fazla yaşamamıştım, 21 yaşlarında cildimde sivilceler, siyah noktalar çıkmaya başladı. O şekilde ki bilhassa siyah noktalarla başım dertteydi. Daha sonrasında cildim için kil maskesi kullanmaya karar verdim. Kil maskesini bir miktar zeytinyağı ile karıştırıp ne fazlaca akışkan ne de fazlaca kuru bir kıvam elde ettim. Kil maskesini cildime sürüp 20 dakika kurumasını bekledim. Daha sonrasında yüzümü yıkadım ve bunu tertipli olarak haftada bir kimi zaman haftada iki kez halletmeye başladım. Ve netice beni yanıltmadı, siyah noktalarda baya bir azalma oldu. T bölgem yağlıydı, maskeden sonrasında kurudu, yanaklarım ise kuruydu, kil maskesinden sonrasında rutubet kazanmıştır. Ek olarak sivilcelerim de kuruyup küçücük kaldılar. Kil maskesi cildime fazlaca iyi geldi ben fazlaca memnun kaldım.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.