Keçi Sütlü Sabun Kullananların Gördükleri Yararları Nedir

0

Keçi sütü sabunu, zeytinyağı ile bir tek keçi sütü katılarak meydana getirilen naturel bir sabundur. Cildinizin tahriş olmadan temizlenmesi için keçi sütü sabunu fazlaca doğru bir tercihtir. içeriğindeki keçi sütü ile cildinizi nemlendirir, saf ve temiz kalmasına destek sağlar saçlara bakım yapar.

Keçi Sütü Sabunu Kullanıcı Yorumları

  1. 2 senedir keçi sütü sabunu kullanıyorum. Evvel banyo yaparken kullanmazdım fakat şimdi vücudumu da bununla yıkıyorum. Cildimi yumuşacık ve pürüzsüz bir hâle getiriyor. Kesinlikle öneriyorum. Sivilcelere ânında çözüm sağlıyor, lekelere birebir, cildi kadife benzer biçimde yapıyor! Üstelik kokusu da mükemmel!
  2. Keçi sütü sabununun indirime girdiğini görünce ‘bir deneyeyim bakalım, nasılmış?’ diye aldım. Kullanınca bu ürünü niçin daha ilkin keşfetmemiş olduğuma hayıflandım. Eskiden yalnızca elimi ve yüzümü yıkarken kullanırdım. Şimdi ise duş jeli ve şampuan yerine bunu kullanıyorum. Nemlendirici tesiri muhteşem, fazlaca hoş bir kokusu var.
  3. Duş jeli kullanmayı bırakmak istiyordum. ‘Geçmişte büyüklerimizin kullandığı naturel ürünler, günümüzdeki kimyasal ürünlerden kat kat iyidir.’ diye düşünerek bitkisel sabuna geçtim. Keçi sütü sabununu tecrübe etme amacıyla almıştım. Sırtımdaki sivilceleri ortadan kaldırdı. Cildim onun yardımıyla bebek cildi benzer biçimde oldu. Krem sürmeye bile gereksinim duymadım. Hele sabunu kullandıktan sonrasında cildinizde öyleki bir tazelik ve ferahlık hissediyorsunuz ki, anlatamam.
  4. Keçi sütü sabununu cildimi yıkarken kullanmıştım. Sadece memnun kalmadım. Cilt kuruluğuna yol açıyor ve cildi fazlaca yoruyor. Bir haftadan fazla dayanamadım. Âdeta cildim onun yüzünden yaşlandı.
  5. Keçi sütü sabunu sivilcelerin ve siyah noktaların oluşmasını önlüyormuş, daha sıkı bir cilde kavuşturuyormuş diye duymuştum. Ben de aktardan alıp kullanmaya başladım. Fakat öteki sabunlardan ayrımsız, o vaadlerin hepsi yalan. Siyah noktalarım da sivilcelerim de aynı duruyor. Ayrıca gözlerinizle temas etmemesine itina gösterin. Yoksa gözleriniz şaşırtıcı ve hayret verici yanar.
  6. Pek sabun kullanmayan biriydim. Fakat bir dostum keçi sütü sabununun %100 naturel bulunduğunu söylemiş oldu. Ben de yarar sağlayacağını ümit ederek aldım. Aslına bakarsak aslına bakarsanız kuru bir cilt yapım var, sabun daha da kurutunca bana gore olmadığını anladım. Keşke kullanmasaydım. Cildimi kupkuru etti. Cildiniz yağlıysa bir ihtimal iyi gelebilir fakat kuru cilde sahipseniz tavsiye etmiyorum.
  7. Keçi sütlü sabun tesir edecek mi? diye tedirgindim. Kullanmaya başladıktan 3 gün sonrasında yanaklarımda dört tane sivilce çıktı. Oysa evvelde bu şekilde bir sorunum yoktu. Doğrusu keçi sütlü sabun kullanımı benim için acı bir deneyim oldu. Doğal ki o vakadan sonrasında tekrar bu şekilde bir hata yapmadım.
  8. Her gün olmasa da keçi sütü sabununu birkaç aydır kullanmaya devam ediyorum. Değişik şeyler de kullandım. Yalnız şunu söyleyebilirim ki bu sabun cildi pürüzsüzleştiriyor. Tesirini daha ilk dakikalarda gösteriyor. Alnımda pürüzler mevcuttu, onlardan bu sabunla kurtuldum. Normalde cildim yağlıdır, suratımı bu sabunu kullanarak yıkadığım vakit cildime bir aydınlık geliyor.
  9. Yüzümü temizlerken keçi sütü sabunu kullanıyorum. Duş alırken vücudumu da bununla yıkadım. Bilhassa kokusuna bayılıyorum. Hafifçe, fazlaca tatlı bir kokuya haiz, mis benzer biçimde! Krem kıvamında köpürüyor. Cilt temizliğinde çoğunlukla sabun kullanan biriyim. Fakat şu bir gerçek ki, keçi sütü sabunu da tüm sabunlar benzer biçimde ciltte kuruluğa sebebiyet veriyor. Onun için sabunu kullandıktan sonrasında cilde etkili bir nemlendirici sürmeli. Fakat bu bir tek keçi sütü sabunu için geçerli değil. Cildinizi hangi sabunla temizlerseniz paklayın, işiniz bitince muhakkak nemlendirici uygulayın. Belirgin bir tesiri yok sanki, aslına bakarsanız bu şekilde bir beklenti içinde değildim. Tertemiz hissettiriyor ve -kuruluk yapmasını saymazsak- cilde bir zarar vermiyor; bunlar bana yeter.
  10. Vücudumu duş jeli niyetine keçi sütü sabunuyla temizliyorum. Ciltte kuruluğa niçin oluyor, gerçi sabunların hepsi öyleki. Fakat fazlaca iyi köpürüyor, cildi rahatlatıyor ve temizlendiğini hakkaten hissettiriyor. Ek olarak oldukça güzel kokuyor. Bir süre cildimde de kullanmıştım, zararını görmedim.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.