Kaz ayağı kırışıklıklarını gidermek için botoks etkili 7 naturel maske

0

Kaz ayakları göz kenarlarından dışarı doğru oluşan çizgilerdir. Bu çizgiler gözleri kısmak, gülmek, gözleri ovuşturmak, devamlı kaşları çatmak yada fazla mimik kullanmak benzer biçimde nedenlerden meydana gelir. Bununla birlikte genetik faktörler, yaş, yanlış cilt bakımı ve sağlıksız beslenmekten dolayı cilt zaman içinde elastikiyetini kaybeder ve kaz ayakları oluşur. Göz çevresinde kırışıklıklar yüzün daha solgun ve bitkin görünmesine niçin olur.

Kaz ayakları daha çok belirginleşmeden botoks etkili naturel maskelerle bu çizgilerin görünümünü azaltabilir ve kaz ayaklarının oluşumunu önleyebilirsiniz.

Kaz Ayaklarını Gideren En Etkili Naturel Yöntemler

Yumurta akı maskesi;

Yumurta akı gözenekleri sıklaştırdığı benzer biçimde göz çevresinde oluşan kaz ayaklarının görünümünü azaltır. Ilk olarak 1 tane yumurtanın beyazı bir kasenin içine alınır ve köpürene kadar çatal yardımıyla çırpılır. Arkasından yüzünü tertemiz sudan geçirin ve yumurta akını parmaklarınızla göz çevresine sürün. Ortalama 10-15 dakika beklettikten sonrasında bir parça pamuğu ıslatın ve göz çevresini tertemiz silin. Ondan sonra ılık su ile cildinizi sudan geçirin. Bu maske göz çevresini birazcık gerdireceği için göz çevresine uygun bir nemlendirici krem sürebilirsiniz. Haftada 2 kez tertipli bir halde yumurta akı maskesi uygulayabilirsiniz.

E vitamini kapsülü;

E vitamini kaz ayaklarına yol açan özgür radikallerle savaşır. Böylece göz çevresindeki çizgileri zaman içinde giderir. Bunun için 2 tane E vitamini kapsülü iğne ile delinir. Kapsül baş ve işaret parmağının arasına alınır ve sıkarak göz çevresine 5 dakika süresince uygulanır. Göz çevresine masaj yaptıktan sonrasında otuz dakika bu şekilde bekleyin. Ondan sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bu yöntemi hafta 2-3 kez uygulayabilirsiniz.

Aloe Vera;

Aloe vera jeli antioksidan tesiri yardımıyla göz çevresini naturel olarak nemlendirir ve kaz ayaklarını zaman içinde giderir. Bunun için her gece yatmadan ilkin aloe vera bitkisinin yaprağından birazcık kati ve aloe vera özünü göz çevrenize nazikçe uygulayın. Ertesi sabah kalktığınızda yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bu yöntemi he akşam uygulayabilirsiniz. Tertipli bir halde kullanırsanız 2 haftanın sonunda yavaş yavaş kaz ayaklarınızın azaldığını görebilirsiniz.

Papaya;

C vitamini deposu olan papaya ciltteki kırışıkları gideren papain maddesi ihtiva eder. Bunun için papaya meyvesinin 4-5 elma dilimi kati. Arkasından dilimlemiş olduğunuz papayayı rendeden geçirin. Arkasından rendeden geçirilmiş papaya meyvesini göz çevrenize uygulayın. Ortalama 15 dakika bekledikten sonrasında yüzünü ılık su ile yıkayabilirsiniz.

Süt;

Süt ihtiva ettiği glikolik asit yardımıyla cilt hücrelerinin yenilenmesine destek sunar. Bunun için ufak bir kasenin içine 2 yiyecek kaşığı süt ilave edin. Arkasından temiz bir bez yada pamuk yardımıyla göz çevrenize uygulayın. Ortalama 15 dakika bu şekilde bekledikten sonrasında soğuk su ile cildinizi sudan geçirin. Tertipli bir halde her gün 2 kez uyguladığınızda, göz çevrenizin daha aydınlık göründüğünü ve kaz ayaklarınızın zaman içinde azaldığını gözlemleyebilirsiniz.

Yeşil çay;

Yeşil çayın içeriğindeki fitokimyasallar yardımıyla göz çevresindeki ince çizgilerden ve kaz ayaklarından kurtulabilirsiniz. Bunun için göz çevrenize yeşil çaya batırılmış pamuklarla masaj yapabilir yada poşet yeşil çayları gözünüzde 10 dakika bekletebilirsiniz. Bu yöntemi haftada 2-3 kez tertipli bir halde uygulamalısınız. ( Eğer yeşil çaya pamuk bandırarak göz çevrenize uygulayacaksanız, çayın içine birkaç damla limon sıkarak, tesirini fazlalaştırabilirsiniz.)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.