Kaşa Vazelin Sürmek Ne İşe Yarar Vazelinin Kaşa Yararları

0

Vazelin, kuvvetli nemlendirici özellikleri sebebiyle hanımefendiler tarafınca kullanılan popüler bir kozmetik üründür. Vazelin, ham petrolden elde edilmiş bir tür mineral yağdır. Vazelin mineral yağ açısından varlıklı içinde ne olduğu ile kaşları gürleştirir, çıkarır, uzatır ve kaş şeklinin biçimlenmesine destek sağlar. Kaşlarınız döküldüyse ve çeşitli sorunlardan dolayı seyrek kaşlarınız var ise, vazelini benmari usulü eritip her gece yatmadan kaşlarınıza sürün.

Bakımlı, kalınca ve muntazam kaşlar yüz güzelliğine güzelli katar. Vazelini kaşlara aşağıda bildireceğimiz şekilde kullanabilirsiniz.

Vazelin ve Hindistan Cevizi Yağı İle Kaş Uzatma Gürleştirme Kürü

Malzemeler

  1. Yarım tatlı kaşığı vazelin
  2. 1 çay kaşığı hindistancevizi yağı
  3. 1 ufak tencere

Hindistan cevizi yağını tencerede ısıtın ve üstüne vazelin ilave edin. Sıvı hale ulaşınca ocaktan alın. Karışımı oda sıcaklığına soğumasını bekleyin. Karışımı nazikçe kaşlara uygulayın ve parmak uçlarınızla masaj yapın. Karışım cilde tamamen emilene kadar 10-15 dakika masaj hayata geçirmeye devam edin. Minimum iki ay süresince her gün bir kez tekrarlayın. Karışımın tesirini çoğaltmak için birkaç damla aloe vera jeli de ekleyebilirsiniz.

Kaşlar İçin Zeytinyağı ve Vazelin Kullanımı

Zeytinyağının naturel nemlendirici özelliği ile kaşların kıl köklerinin kuvvetlenmesine destek sağlar. Kaşların daha kalınca ve güzel görünmesi için zeytinyağı vazelin ile birleştirildiğinde bu özellik daha da güçlenir. Zeytinyağında bulunan E vitamini kaş köklerini beslerken vazelin nemlendirici özellikleri ile kaşları uzatır.

Malzemeler

  1. Yarım tatlı kaşığı vazelin
  2. 2-3 damla zeytinyağı
  3. 1 ufak kase

Vazelin ve zeytinyağını bir kaseye alın ve iyice karıştırın. Macunu nazikçe kaşların üstüne gösterim. Macunu ılık suyla durulamadan ilkin birkaç saat beklemeye alın. Alternatif olarak, kaşlara 5 dakika süresince yada karışım kaşların olduğu ciltte tamamen emilene kadar nazikçe masaj yapabilirsiniz. Her gün minimum bir kez tekrarlayın. Yatmadan ilkin uygulayın.

İpuçları: Daha etkili hale getirmek için karışıma birkaç damla bal da ekleyebilirsiniz.

Kaşlar İçin Hint Yağı ve Vazelin Kullanımı

Meydana getirilen araştırmalarda Hint yağının kaş köklerini beslediği ve kaşları gürleştirmekte son aşama etkili bulunduğunu kanıtlandı. Hint yağında bulunan vitaminler, proteinler, antioksidanlar ve yağ asitleri, kaşlarda kıl büyümesini destek sunar. Vazelin ile hint yağını karıştırmak kaşları gürleştirme ve uzatma için süper bir formüldür.

Malzemeler

  1. Yarım tatlı kaşığı vazelin
  2. 2-3 damla hint yağı
  3. Ufak bir kase

Vazelin ve hint yağını bir kaseye alın ve iyice karıştırın. Kaşlarınızı suyla paklayın ve kurulayın. Karışımı pamuklu çubuk yardımıyla kaşlara sürün. Kaşları yıkamadan ilkin birkaç saat beklemeye alın. Her gün minimum bir kez tekrarlayın. Geceleri yatmadan ilkin de bu karışımı uygulayın. Karışımı birkaç saat bekletmek yerine emilene kadar kaşlara hafifçe masaj da yapabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.