Kaş Dökülmesi Niçin Olur, Kaş Dökülmesine Sarımsak İyi Gelir mi?

0

Kaş ve kirpiklerin güzel görünmezi en mühim güzellik kıstaslarındandır. Bu makalemizde kaş ve kirpik dökülmesi niçin olur, kaşlarım kirpiklerim dökülüyor ne yapayım? Diye çözüm arayanlara Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya tarafınca bildirilen kaş ve kirpik dökülmesine kati organik çözüm yöntemlerini bildireceğiz. Kirpiklerin vazifesi  gözleri zararı dokunan dış etmenlerden korumaktır. Üst göz kapağımızdaki kirpik sayısı averaj 90-160 içinde iken, alt göz kapağımızda ise 80 tane kirpik bulunur. Her bir kirpiğin ömrü 3-6 ay içinde değişirken, her dökülen kirpikten sonrasında yenisi çıkar. Sadece stresten vitamin eksikliğine kadar çeşitli nedenlerden dolayı kirpiklerde dökülme meydana gelebilir.

Kirpik dökülmesi niçin olur?

 1. Stres, üzüntü, depresyon.
 2. Troid hastalıkları, troidlerin normalden daha çok yada daha azca emek harcaması.
 3. B vitamini benzer biçimde bazı vitamin eksiklikleri
 4. Rimel ve makyaj malzemelerine alerji
 5. Genetik
 6. Yaşlanma
 7. Kullanılan ilaçların yan tesiri olarak
 8. Makyaj temizleyicisine alerji
 9. Menopoz
 10. Saç kıran
 11. Kemoterapi
 12. Arpacık benzer biçimde göz hastalıkları
 13. Hormonal bozukluklar
 14. Gözleri ovuşturma
 15. Metabolizma bozuklukları
 16. Göz iltihabı
 17. İç salgı bezleri hastalıkları
 18. Sistemik hastalıklar
 19. Kaşlar niçin dökülür?
 20. Troid bezi hastalıkları, troidlerin yetersiz emek harcaması
 21. Stres,üzüntü
 22. Saç kıran hastalığı
 23. Kaş kalemine ve makyaj çıkarıcıya alerji
 24. Kullanılan ilaçların yan tesirleri
 25. Yetersiz beslenme, yetersiz protein, vitamin ve mineral alımı
 26. Hormon bozukluğu
 27. Yaşlanma
 28. Kalıcı makyajın yan tesiri olarak

Kaş Ve Kirpik Dökülmesine Kati Naturel Çözümler

Sual: Sevgili Suna Abla, benim kaşlarım kirpiklerim oldukça azca ve dökülüyor. Naturel yollarla ne yapabilirim?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Yatmadan ilkin ılık kavrulmuş fındık sürün. Ek olarak kaş yada kirpikleriniz dökülüyorsa, zayıflarsa, gürleşmeleri için tere suyu ile kompres yapabilirsiniz. )

Sual: Son günlerde kaşlarım ve kirpiklerim oldukça dökülüyor. Mevsimsel bulunduğunu düşündüğüm bu problemi iyi mi aşarım?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: ( 10 gram gliserin yağının içine 5’er gram fındık yağı, lanolin, buğday filizi yağı ve lavanta katın. Bu karışımı benmari usulü eritip bir cam kavanozun içine koyun. Her gece yatmadan ilkin kaşlarınıza ve kirpiklerinize bu karışımı sürün. Besleyici tesirini derhal gösterecektir.)

Sual: Kaşlarım oldukça dökülüyor. Bu probleminin önüne geçmek için ne yapmamı tavsiye edersiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (4 tane taze fındığın içini teflon bir tavaya yerleştirin ve kısık ateşte kavurun. Ilıkken, masaj yaparak kaşlarınıza sürün. Bu bakımı haftada minimum 3 kez uygulamalısınız.)

Sual: Son zamanlarda kaşlarım ve kirpiklerim oldukça dökülüyor. Bu durum beni oldukça üzüyor. Kaşlarımı ve kirpiklerimi gürleştirmek için ne yapabilirim?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (1 tane fındığı teflon tencerede kavurun. Ilıkken kaşlarınıza sürün. Sonrasında 1 tutam okaliptüsü çay benzer biçimde demleyip süzgeçten geçirin. Arkasından bununla kaşlarınıza kompres yapın. Aynı işlemi sık sık tekrarlayın. Bu etkili formülden kirpiklerinizin gürleşmesi için de yararlanabilirsiniz.)

Sual: Kirpiklerimin dipleri oldukça kuru olduğundan dökülüyor. Diplerinin kuruyup pul pul olmasını ve kirpiklerimin dökülmesini önlemek için ne yapabilirim?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Size ilk olarak bir dermatoloğa gitmenizi tavsiye ederim. Ek olarak bir çorba kaşığı vazelin, bir tatlı kaşığı bademyağı, bir tatlı kaşığı lanolin, üç tane ceviz içi ve üç tane fındığı karıştırıp kısık ateşte eritin. Sonrasında süzüp bir cam şişeye koyun ve donmasını bekleyin. Ilkin temiz çay suyu ile kirpiklerinizi silin sonrasında kulak çubuğunu bu kreme batırıp gözünüze kaçırmadan kaş ve kirpiklerinize gün aşırı sürün.)

Sual: Kirpiklerim dökülüyor. Bu sorundan iyi mi kurtulurum?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (1’er tatlı kaşığı vazelin, bademyağı ve lanolini iyice karıştırıp benmari usulü ısıtın. Ilınınca parmağınızla kirpiklerinize sürün. Kaşlara da uygulanabilen bu formülden her gün yararlanmalısınız.)

Sual: Normalde vücudumda fazla tüy olmasına karşın kaş ve kirpiklerim oldukça seyrek. Kirpiklerimin gürleşmesi, dolgunlaşması için ne yapabilirim?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (İki çorba kaşığı Hint yağı, bir tatlı kaşığı buğday aslı yağı, bir tatlı kaşığı lanolin, 3 tane ceviz ve 3 tane fındığı benmari usulü ısıtın. Sonrasında eleyerek bir cam kaba koyun. Bu yağa kulak temizleme çubuğunu batırıp kaş ve kirpiklerinize sürün.)

Sual: Suna Hanım, ben rimel kullandığımda kirpiklerimde ara sıra dökülme oluyor. Bunun önüne geçmek için ne yapmalıyım?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Rimeli en fazla 5 saat kirpiklerinizde tutun ve iyice temizlemeden kesinlikle yatmayın. Şundan dolayı rimel kaldıkça kurur, kurudukça kirpikleri de kırar. Eskiden kirpiklere bakım yapmak için bir çorba kaşığı kuyruk yağına bir avuç fındık konur, bunlar kısık ateşte beraber eritilir ve eriyik rimel benzer biçimde kirpiklere sürülürdü. Bu uygulama geceleri yapılır ve karışım kirpiklerde sabaha kadar kalırdı. Bunun yararını görebilirsiniz.)

Kaş Dökülmesi İçin Sarımsak Iyi mi Kullanılır?

Dermatolog Cildiye Uzmanı Yasemin Fatih Amato sarımsağın kıl köklerini besleyip kaşları güçlendirdiğini bildiriyor. Yapmanız ihtiyaç duyulan yalnızca sarımsağı ortadan ikiye kesip kaşlarınıza sürmek olaraktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.