Kaş Çıkarma Kalınlaştırma Şekilleri Kaş Iyi mi Gürleşir Kalınlaşır

0

Kaşlarımızda vitamin eksikliği, kemoterapi tedavisi şeklinde nedenlerden dolayı dökülmeler meydana gelir. Siz de bu şeklinde durumlardan muzdaripseniz makalemizde geçen kaşlarını gürleştirip uzatan, kalınlaştıran naturel tariflerimizi uygulayabilirsiniz.

Hintyağı

Hintyağı, kaşların gürleşmesi, kalınlaşması ve uzaması için en etkili yöntemlerden birisidir. Bir taraftan kaşların gürleşmesini sağlarken bununla beraber kıl tellerinin kalınca ve kuvvetli çıkmasını sağlar. Birkaç damla hintyağıyla, parmak uçlarınızla kaşlarınız üstünde masaj yapın. Bunu 30 dakika beklemeye alın. Sonrasında yüzünüzü ılık suyla sudan geçirin. Daha dolgun kaşlar için bu işlemi minimum 6 hafta her gün uygulayın. Eğer alerjiniz var ise saf hintyağı tahrişe, kurdeşene ve kızarıklıklara sebep olabilir. Kullanmadan ilkin bileklerinizde küçük bir yerde size alerji yapmış olup yapmayacağını kontrol edin.

Yumurta Sarısı

Yumurta sarısı biyotin açısından varlıklı olup kaşların çıkışını ve uzamasını hızlandırır. Bir yumurtanın sarısını beyazından ayırın. Kıvamlaşana kadar yumurta sarısını çatalla karıştırın. Bunu bir fırça yada bir parça pamukla kaşlarını üstüne sürün. 20 dakika beklettikten sonrasında ılık suyla durulayın. Bu uygulamayı haftada 2 yada 3 kez uygulamanız önerilir.

Kaşların Kalınlaşması, Uzaması İçin Vazelin

Vazelin cilt altını nemlendirir ve besler. Bu da sıhhatli kılların çıkmasına destek sunar. Birazcık vazelini kaşın üzerin uygulayın ve bir gece beklemeye alın. Yastığınıza bulaşmaması için fazlaca fazla uygulamayın. Sabah uyandığınızda ılık suyla durulayın. Bu işlemi istediğiniz şeklinde kaşlara haiz olana kadar her gece uygulayın.

Zeytinyağı

Zeytinyağı ihtiva ettiği A ve E vitaminleri yardımıyla kaşların gürleşmesine, uzamasına destek sunar. E vitamini her bir kıl telini beslerken, A vitamini; sebum, kılların gürleşmesine yarayan vücudun naturel yağının üretilmesine destek sunar. Birazcık saf zeytinyağıyla kaşlarınız üstüne sürüp parmak uçlarıyla masaj yapın. Bunu 2 saat bekletmenin arkasından ılık suyla yüzünüzü sudan geçirin. Güzel sonuçlar almak için bu işlemi birkaç hafta süresince uygulayın.

Hindistancevizi Yağı

Kaşlar proteinlerden oluşmaktadır. Hindistancevizi yağı protein kaybını azaltıp kaşların daha kuvvetli çıkmasına destek sunar. Bir parça pamuğu yağa bandırdıktan sonrasında kaşlarınıza uygulayın ve bunu bir gece süresince beklemeye alın. Sabah ılık suyla yüzünüzü sudan geçirin. Bu işlemi her gün uygulayın.

Badem Yağı

A, B, E vitaminleriyle varlıklı badem yağı; kılları besleyerek kaş çıkmasını, uzamasını ve çoğalmasını hızlandırır. Bununla kaşınıza dairesel hareketlerle masaj yapın. Bir gece beklemeye alın ve sabah durulayın. İyi sonuçlar almak için bunu her gün uygulayın.

Soğan Suyu

Soğan, kaşların gürleşmesini hızlandıran sülfür açısından varlıklı. İhtiyacınız olan malzemeler: 1 tatlı kaşığı soğan, 1 çay kaşığı limon suyu ve 2 çay kaşığı su. Soğanı parçalara bölüp blendera atarak macun kıvamına getirin. Bunu da bir parça pamukla kaşlarınıza sürüp bir saat beklemeye alın.  Bir parça pamuğu limon suyuna batırdıktan sonrasında bununla kaşınızı paklayın. Bu uygulamayı günaşırı yapın.

Aloe Vera Jeli

Aloe vera ihtiva ettiği aloenin denen bileşiklerle kaşın gürleşmesi sağlar. Aloe vera yaprağını soyarak jelini çıkarın. Bu jelle kaşlarınıza emilene kadar masaj yapın. Kalan jeli dolapta saklayın. Bunu 30 dakika beklemeye alın. Aloe vera jeli yapışkan değildir ve hızla emilir bu yüzden günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

E Vitamin Yağı 

E vitamini kıl çıkmasını sağlar ve zayıf kılları kuvvetlendirir. İçerdiği tokoferol ve antioksidan kıl uzamasını engellemiş olan stresi azaltır. E vitamini kapsülünü kırın ve kaşlarınıza uygulayın. Birkaç dakika masaj yaptıktan sonrasında bir gece beklemeye alın. Uyumadan ilkin her gece bunu uygulayın.

Jojoba Yağı

Jojoba oil saç köklerini besler ve tıkanık saç köklerini açar. Bu da kaşın daha süratli uzamasını sağlar. Jojoba yağı bununla beraber kılları koruyarak kaşların dökülmesini engeller. Birkaç damla jojoba yağıyla kaşlarınıza masaj yapın. Bunu bir gece beklettikten sonrasında sabah her zamanki şeklinde yüzünüzü sudan geçirin. Bu işlemi her gün uygulayın.

Biberiye Aslı Yağı

Biberiye yağının kılların gürleşmesi üstünde etkili olduğu bulunmuştur. Kan dolaşımını hızlandırarak hücreleri canlandırır bu da yeni kılların çıkmasına destek sunar. İhtiyacınız olan malzemeler: birkaç damla biberiye aslı yağı, 1 yiyecek kaşığı jojoba yada zeytin yağı. Bu iki yağı beraber karıştırıp kaşlarınıza nazikçe masaj yapmış olup bir gece beklemeye alın. Sabah yüzünüzü sudan geçirin. Bu işlemi her gün yada günaşırı uygulayabilirsiniz.

Süt

Süt ihtiva ettiği bazı vitamin, mineraller yardımıyla kıl çıkması için iyi olduğu bilinmektedir. İhtiyacınız olan malzemeler: 1 yiyecek kaşığı süt ile bir parça pamuk. Sütün içine pamuğu sokun. Bununla kaşınıza nazikçe masaj yapın. 15 dakika beklettikten sonrasında sudan geçirin. Etkili sonuçlar için bunu her gün uygulayın.

Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı yağı; gözenekleri açarak kaşlara uygulandığında yeni kılların çıkmasını sağlar. Bununla birlikte kılların incelmesini ve dökülmesini engeller. İhtiyacınız olan malzemeler: 2-3 damla çay ağacı yağı ve 2 yiyecek kaşığı zeytinyağı. Bu iki yağı karıştırıp kaşlarınıza masaj yapmış olup, bir gece beklemeye alın. Daha iyi sonuçlar için bunu her gece uygulayın. Çay ağacı yağı şeklinde belli yağlar alerjik reaksiyonlara sebep olabilir bu sebeple fazlaca yoğundurlar. Kontrol etmeden kullanmamanız gerekir.

Keten Yağı

Keten yağında bulunan bazı yağ asitleri kaşların gürleşmesine, uzamasına ve kalınlaşmasına destek sunar. Bir parça pamuğu bu yağın içine batırın. Bunu kaşlarınıza sürdükten sonrasında bir gece beklemeye alın. Sonrasında yüzünüzü ılık suyla sudan geçirin. En iyi sonuçlar için, bu uygulama her gün yapılmalıdır.

Lavanta Yağı

Araştırmalar lavantanın kılların gürleşmesine destek bulunduğunu göstermiştir. İhtiyacınız olan malzemeler: birkaç damla lavanta aslı yağı, 1-2 yiyecek kaşığı jojoba yada zeytinyağı. Bu iki yağı birbirine karıştırın. Ve kaşlarınıza masaj yapın. Gece boyu beklemeye alın ve sonrasında ılık suyla durulayın. Daha süratli sonuçlar almak için bunu günlük olarak uygulayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.