Karpuz Rejimi İle 7 Günde 7 Kilo Zayıflatan Kolay Kilo Verme Rejimi

0

Karpuz yaz aylarının en sevilen meyvelerindendir. İçerdiği A, C vitaminleri, demir, magnezyum, fosfor, potasyum, kalsiyum, bakır, manganez mineralleri ve antioksidanlar yardımıyla bağışıklığı kuvvetlendirir, kişiyi hastalıklardan korur.  Karpuzun mühim bir öteki faydası da düşük kalorisi ve tok tutucu özelliği yardımıyla zayıflamaya destek olmasıdır. Bir dilim karpuz kaç kalori? Diyetisyen Dilara Koçak 1 ince dilim karpuzun yalnızca 50-60 kalori bulunduğunu bildiriyor. Günlük kalori ihtiyacının hanımlarda 1800-2000, erkeklerde ise 2200-2400’dür. Karpuzun ne kadar düşük kalori içerdiğini burdan da anlayabiliriz. Bu makalemizde haftada 7 kilo verdiren karpuz rejimi listesini de okuyabilirsiniz. Karpuz rejimi yapanların yorumları hep pozitif yönde olmuştur, bu rejimle verdikleri kilolaları tekrar almadıklarını bildirmişlerdir.

Diyetisyen Dilara Süngü Bulut Yüksek karpuz kaç kaloridir, kilo alır mı yoksa zayıflatır mı? Sorusunu şu şekilde cevaplıyor; 100 gram karpuz yalnızca 26 kaloridir. Karpuz lif açısından varlıklı yapısı yardımıyla bağırsak hareketlerini arttırırken, yüksek su içeriğiyle kişide tokluk hissi sağlar, düşük kalorisiyle ile rejim yapanların favori meyvesidir. Sadece karpuzun sınırsızca tüketilmesi kişinin günlük alması ihtiyaç duyulan kalori sınırını aşıp kilo almasına sebep olabilir.

Diyetisyen Selahattin Dönmez karpuzun zayıflamaya tesirleri hakkında şu detayları veriyor; Karpuz su ve lif açısından varlıklı, kalorisi ise düşük meyvelerden biridir. Karpuz bu doyurucu, mideyi doldurucu tesirinin yanı sıra antioksidan içinde ne olduğu yardımıyla vücut yağlarını yakmakta mühim rol oynar.

Diyetisyenlerin karpuz ile zayıflama hakkında yorumları şöyledir; 150 gram karpuzda 50 kalori vardır. Bu miktar bir dilim ince ekmekten daha azca kalori anlamına gelir. Bu sebeple bilhassa ara öğünlerde bir porsiyon karpuz tüketmek hem besleyici hem de azca kalorili ideal bir seçenektir. Diyetteyken karnınız acıktığında bir dilim karpuz yiyecek sizi tok tutmasının yanında vücut için lüzumlu vitaminleri almanıza da yardım ediyor. Karpuzu azca oranda tüketmek oldukca faydalıyken, normalden fazla tüketilen karpuz, karpuzdaki şeker oranı sebebiyle zayıflamak bir yana kilo almaya yol açabiliyor. Kan şekerinde dalgalanmalara yol açan bu durum acele acıkmamıza da zemin hazırlıyor. Kısaca özetle karpuzun tüketiminde aşırıya kaçılmadığı sürece zayıflamaya destek meyvelerden bulunduğunu söyleyebiliriz.

Diyetisyen Şebnem Kandıralı karpuzda bulunan vitamin ve mineraller hakkında şu detayları veriyor; 1 bardak doğranmış karpuz ( 152 gram ) 43 kaloridir. 2 gram sodyum, 11 gram karbonhidrat ( 9 gramı şeker ve 2 gramı lif ) ihtiva eder, yağ içermez. 1 bardağı günlük A vitamini ihtiyacının %17’sini, C vitamini ihtiyacının %21’ini, demir ihtiyacının %2’sini ve kalsiyum ihtiyacının %1’ini karşılar.

Diyetisyen Ayşe Tuğba Şengel’den Karpuz ile Yapabileceğiniz Tok Tutan Bel İncelten İçecek Tarifi

Malzemeler; 2 dilim karpuz, yarım şeftali, 1 tane salatalık, 2 dilim kivi, 1 fındık büyüklüğünde zencefil 1 tatlı kaşığı bal, 1 çay kaşığı kimyon. Hazırlanışı; Malzemeleri blenderdan geçirin, 3 gün süresince kahvaltı yerine tertipli olarak tüketebilirsiniz.

Haftada 7 Kilo Verdiren Karpuz Rejimi

Haftafa 7 kilo verdiren karpuz rejimi sıralaması şöyledir;

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.