Karınca Yağı Kullananlar Memnun mu Karınca Yumurtası Yağı Yorumları

0

İstenmeyen tüyler bayanların en büyük problemlerinden birisidir. Bu tüylerden kurtulmak için; ağda,epilasyon,lazer,tüy dökücü ve eldivenle kılları alma şeklinde birçok yöntem senelerdir kullanılagelmiştir. Bu tüylerden kurtulmaya destek hem acısız hem de naturel olan bir öteki yöntem ise karınca yumurtası yağı kullanımıdır. Karınca yumurtası yağı tutarları markasına bakılırsa 5 ila 50 TL içinde değişim göstermektedir.

Karınca yumurtası yağının hem tüyleri dökme özelliği hem de yeni çıkacak tüyleri seyrekleştirme özelliği vardır.

Karınca yumurtası yağı kullananların bir kısmı tertipli kullanım yardımıyla istenmeyen tüylerinden kurtulduklarını bildirirken, bazı kullanıcılar da hiçbir yarar göremedikleri ve dahi bazı yan etkilerine maruz kaldıkları ile ilgili geri bildirimde bulunmuşlardır.

Karınca Yumurtası Yağının Yetişkinlerde Kullanımı

Karınca yumurta yağı hem bebek hem de yetişkinlerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Hatta yalnızca bayanlar değil erkekler de fazlaca sık kullanmaktadır. Erkekler için rahatsız edici olabilen omuz ve sırt bölgesindeki tüyler için karınca yumurtası yağı kullanılmaktadır. Hanımefendiler için ise koltukaltı ve vajina tüyleri kurtulunmaya çalışılan tüylerdendir. Karınca yumurtası yalnızca bu bölgeler için değil  yüz,sırt ve göbek dahil vücutta her yerde kullanılabilmektedir.

Karınca yumurtası yağının tüy azaltma özelliği bilimsel herhangi bir araştırma sonucu kanıtlanmamıştır. Sadece kullananlar insanların bu yönden memnun oldukları yaygın olarak bilinmektedir.

Karınca Yumurtası Yağı Iyi mi Kullanılır?

 1. Tüyle bölgeyi ilk olarak bir ağda ile tamamen alın.
 2. Sonrasında ağda sonrası bölgede oluşan kızarıklığın geçmesi için 20 dakika bekleyin.
 3. Ondan sonra bu bölgeye bol miktarda karınca yumurtası yağı sürerek masaj yapmış olup yedirin.
 4. Uygulama tamamlandıktan sonrasında  bölgeyi durulamayın.
 5. Bu işlemi tüyler çıkmaya başladığında tekrarlayın.

Karınca  Yumurtası Yağı Ne Kadar Sürede Tesir Eder?

1 yıl süresince kullanılan karınca yumurtası yağı; tüylerin %80-90’a kadar azaltmaktadır.

Bu yağın tesirleri derhal görülmeyebilir. İlk başta herhangi bir fark görmeyen kullanıcılar sabırlı olup uygulamayı tekrarlamalıdır.

Karınca Yumurtası Yağı Kullanmanın Zararları ve Yan Tesirleri

Karınca yumurta yağı piyasadaki %100 naturel olanlarından seçilmesi durumunda yan etkiye yol açması fazlaca nadirdir. Karınca yağı şu durumlar görüldüğünde kullanılmamalıdır:

 1. Aşırı derecede kaşıntı
 2. Yanma hissi
 3. Kıl kökü iltihabı
 4. Ciltte kızarıklık, kabarma
 5. Tahriş
 6. Tüylerde gözle görülür bir artış

Piyasada En Oldukca Satılan Karınca Yumurtası Yağı Markaları Nedir?

 1. Bioder Bio Epilation Karınca Yumurtası Yağı
 2. Valensey Karınca Yumurtası Yağı
 3. Lyonsey Yağı
 4. Tala karınca yumurtası yağı

Karınca Yumurtası Yağının Bebeklerde Kullanımı

Karınca yumurtası fazlaca eskiden beri bebeklerde tüy azaltma için kullanılmaktadır. Genital bölge,koltukalı ve bacaklara sürülen karınca yumurtası yağı bebeğin ileri yaşlarda tüy problemi yaşamamasına destek olmaktadır. Sadece karınca yumurtası yağının kullanılması için bebeğine minimum 1,5-2 aylık olması gereklidir. Bunun sebebi  ise ortaya çıkacak herhangi bir yan tesir hakkında güvenilir olunamamasıdır. Bebeklerde karınca yağı kullanmadan doktora danışmalıdır.

Eğer karınca yumurtası yağı kullanımı sonucunda herhangi bir alerjik tepki gözlemlendiyse kullanımı derhal bırakılmalıdır.

Orijinal Karınca Yumurtası Yağı Iyi mi Anlaşılır?

Karınca yumurtası yağı seçilirken Sıhhat Bakanlığınca onaylanmış olanları satın almalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.