Karın Yağları Iyi mi Erir Göbek Iyi mi Eritilir Göbek Eritmek İçin Ne Yapmalı?

0

Göbeğim var bu göbekten kurtulmak isterim mu diyorsunuz? İşte Uzman Doktorlardan, Güzellik Uzmanlarından göbek, karın yağlarını eriten göbek yağından kurtulma tarifleri, bitkisel çözümler

Doktorlardan Ve Güzellik Uzmanlarından Göbek Eritme Kürü Tarifleri

Sual: Göbek eritme için evde yapabileceğim bir kür tavsiye eder misiniz, bel çevremdeki ve göbek bölgemdeki yağlanmayı durdurmak için ne yapmamı önerirsiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (1 çorba kaşığı limon suyu, 1 çorba kaşığı susam yağı, 1 çorba kaşığı biberiye yağı ve 1 çorba kaşığı okaliptüs yağını karıştırın. Karnınıza her gün bu yağla dairel hareketler çizerek masaj yapın. Yağlarınızın erimeye başladığını görmüş olacaksınız.)

Sual: Hekim bey  size sorum göbeğim var, bu beni oldukça üzüyor, giydiklerim yakışmıyor. Göbek eritmek için naturel bir tanım verir misiniz?

CEVAP

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun cevabı: (İhtiyacınız olacak malzemeler; 4 tane taze lahana yaprağı, 1 demet taze maydanoz, 1 tane sulu limon, 2 su bardağı su. Yarım litre kadar klor içermeyen suyu kaynatın. Klor içermeyen su bulamazsanız markette satılan pet şişe suyu kullanabilirsiniz. Lahana yapraklarını kaynayan suya atın. Bu şekilde minimum üç dakika kaynamalı. Hemen sonra 1 demet taze maydanozu da ilave edin ve 3 dk. daha kaynatmaya devam edin. Kaynama süresi bittikten sonrasında kür karışımını soğuması için alın. Karışım iyice soğuduktan sonrasında süzgeçten geçirin ve 1 limonun suyunu katın. Göbek eriten kür aç yada tok karına içilebilir. Bu kür karışımını günlük olarak taze bir halde hazırlayın. Fazla fazla hazırlayıp kalanını buzdolabında saklamak şeklinde bir kolaylığa kaçmayın sakın. Göbek eritme kürü bir tek 3 hafta süresince uygulanabilir.)

Sual: Göbek bölgemdeki yağlarım beni oldukça rahatsız ediyor. Bu yağları eriten kolay bir tanım verir misiniz?

CEVAP

Dr. Feridun Kunak’ın cevabı: (İhtiyacınız olacak malzemeler; 1 su bardağı kil 1 çorba kaşığı kakao yağı 1 çorba kaşığı portakal yağı 1 tatlı kaşığı biberiye yağı, maden suyu. Bir kase içine 1 su bardağı kili, 1 çorba kaşığı kakao yağı, 1 çorba kaşığı portakal yağı ve 1 tatlı kaşığı biberiye yağını ekleyip üstüne maden suyunu da ilave ederek lapa kıvamını alıncaya kadar maden suyu ilave ederek karıştırıyoruz. Maden suyunu azca azca ilave ederek karışımdaki maden suyunun karışımı oldukça cıvıklaştırmamasını engellemiş oluyoruz. Maden suyu bulamadığınız takdirde düzgüsel su da kullanabilirsiniz. Eğer kaplıca termik sular şeklinde bir kaynağa sahipseniz kaplıca suyu kullanmak da cok etkili olacaktır. Karışımı hazırlandıktan sonrasında karışımı inceltmek istediğiniz göbek bölgelerinize masaj yapar şeklinde uygulayın. Göbek eritme karışımını sürerken üstüne masaj uygulamanız karışımın tesirini oldukça daha çok artıracaktır. Ortalama 20-25 dakika süresince karışımı göbeğinize sürerek vücudunuzun iyice emmesini sağlayın. Bu karışımı haftada 2-3 kere uygulayabilirsiniz. 1 ay sonrasında göbek ve karın bölgenizdeki incelmeyi hayranlıkla izleyeceksiniz. Sadece kullandığınız kakao yağı kutusu üstünde açıklamaları dikkatle okumanız gerekiyor. Eğer açıklamasında kakao yağı aroması yazıyorsa bu gerçek bir kakao yağı değildir. Bir tek bileşik olarak hazırlanmış bir üründür. Size herhangi bir yarar sağlaması mümkün değildir. Normalde kakao yağı bildiğimiz tereyağı şeklinde katı halde bulunur ve bu şekilde olan ürünün kullanılmasını öneriyoruz. Katı kakao yağını iki elinizin arasına alarak eritebilirsiniz.)

Sual: Birkaç kilo fazlam var. Yaza kadar sıhhatli bir rejim uygulayarak zayıflamayı kafaya koydum. Beni en oldukça karın bölgemdeki fazlalıklar uğraştıracak şeklinde görünüyor. Düz bir karna ve ince bir bele haiz olmak için ne yapmamı önerirsiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (500 gram susam yağı, bir çorba kaşığı biberiye otu ve bir tatlı kaşığı rendeden geçirilmiş taze zencefili karıştırın. İçine bir tane kırmızı biberi doğrayın. 30 dakika benmari usulü kaynattıktan sonrasında bir kavanozun içine koyun ve demlenmesi için bir gece beklemeye alın. Ertesi gün bu karışımı süzgeçten geçirin ve her akşam bu karışımla sorunlu bölgenize masaj uygulayın. Ek olarak, karın egzersizleri de yapın.)

Sual: Göbeğimden bir türlü kurtulamıyorum. Ne tavsiye edersiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Eğer sıhhat sorununuz yoksa bir kahve fincanı susam yağına bir tatlı kaşığı biberiye yağı, bir çay kaşığı kekik yağı, bir limon suyu karıştırıp bu karışımla her gün masaj yapın. Arkasından streç filmle sarıp iki saat beklemeye alın ve sonrasında duş alın.)

Sual: Suna Abla, benim göbeğim doğumdan sonrasında sanki 5 aylık hamile şeklinde şişkin kaldı. Bu durumdan kurtulmam için bir öneriniz olabilir mi?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Ilk olarak bir diyetisyene gitmenizde yarar var. Azca ve sık yemeye, üç beyazdan (un, tuz, şeker) uzak durmaya çaba edin. Bir sandalyeye oturup, ayaklarınızı yere paralel şekilde yukarı kaldırıp indirin, bu egzersiz de yararlı olur (aynı hareketi yere uzanarak, dizlerinizi kırmadan bacaklarınızı yukarı kaldırıp indirerek de yapabilirsiniz). Benim önereceğim formül ise şu: Eşit oranda susam yağı ile limon suyunu karıştırıp, bununla her gün 10 dakika göbek kısmınıza masaj yapın.)

Sual: İnce bir bele haiz olmak isterim sadece göbeğim var. Göbek eritme için naturel bir tanım verir misiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Şems Aslan’ın cevabı: (250 gram tereyağı, 50 gram mayonez, 1 tatlı kaşığı hardal tozu Tüm malzemeler bir kap içinde karıştırılır. Karın / göbek bölgesine sürünüz. İlk haftalarda 1 saat kadar vücudunuzda sürülü kalsın. Daha sonraki günlerde 2 – 3 saate kadar vücudunuzda bırakabilirsiniz.Yıkayarak paklayın.)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.