Kalçadaki Sivilcelerden Kurtulma Yolları, Kalçada Sivilce Bitkisel Çözüm

0

Kalçada, popoda sivilce çıkması sık görülen cilt problemlerindendir. Cildiye Doktoru Nahide Gültekin Çem popoda sivilce ile ilgili şu detayları veriyor; (Sivilce seboreik bölge dediğimiz cildimizin kısmen daha yağlı olan bölgelerinde, yüz, sırt ve omuzlar şeklinde sebase bezlerinin şu demek oluyor ki deri altı yağ bezlerinin yoğun olduğu bölgelerde meydana gelir. Kalça bölgesi ise seboreik bir bölge değil ve bu bölgelerde görülen sivilce benzeri yapılar çoğu zaman sivilce zannedilen fakat aslen kıl köklerinin tıkanması sonucu ortaya çıkan kıl kökü iltihabıdır. Devamlı oturarak emek verme yada dar giysiler giyme ile bu bölgelerde ufak kırmızı kimi zaman uçları iltihaplı sivilce benzeri görünümleri olan lezyonlar ortaya çıkabilir. Sık banyo, antiseptik solüsyonlarla temizlik yada kimi zaman lokal antibiyotik kremler işe yarayabilir. Sadece tanı için ilk olarak bir cildiye doktoruna başvurmak gerekir.)

Kalçada sivilce niçin çıkar?

  1. Hormon bozukluğu
  2. Vitamin eksikliği; B vitaminleri, E vitamini ve yağ asitlerinin azlığı
  3. Stres
  4. Hamilelik, regl periyodu şeklinde hormonal değişiklerin olduğu dönemler
  5. Hareketsiz yaşam, dönemin çoğunu oturarak geçirme
  6. Kıl köklerinin tıkanıp iltihaplanması
  7. Dar yada bileşik giysiler giyme

Kalçada sivilce iyi mi geçer? Suna Dumankaya’dan kati çözüm organik tarifler

Sual: Kalçamda fazlaca fazla sivilce var. Beni fazlaca rahatsız eden bu sivilcelerden kurtulmak için ne yapabilirim?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: ( Evde ise, iki tane antibiyotik kapsülünü ezip, iki çorba kaşığı kille karıştırın. Bu karışıma dörder damla taze limon suyu ve zeytinyağı ilave edin. Gerekirse bir çorba kaşığı da su katın. Sorunlu bölgenize, dezenfekte ettikten sonrasında bu karışımı sürün. 15 dakika bekletip, kalçanızı sudan geçirin. Etkili bir netice almak için bu formülü sorununuz geçene kadar, haftada dört kez uygulayın. Ek olarak sorunlu bölgenizi temiz tutmaya ve sivilcelerinizle oynamamaya itina gösterin. Kalçanızı arada sırada elma sirkesi ile silmek de fazlaca yararlı olacaktır.)

Sual: Kalçamda fazlaca fazla sivilce var. O şekilde ki kimi zaman oturduğumda canım acıyor. Bunlardan iyi mi kurtulurum?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: ( Ilk olarak giydiğiniz iç çamaşırlarının ve pantolonların pamuklu olmasına itina gösterin ve fazlaca dar giyinmekten kaçının. Ek olarak, her akşam yatmadan ilkin taze sıkılmış limon suyuyla kalçanıza masaj yapın. Peşinden da kalçanızın üstüne antiseptik pudra serpin. Bu formülden yedi gün süresince her akşam yararlanırsanız, sivilceleriniz kuruyacaktır. Ek olarak kese yapmak da, kan dolaşımını pozitif etkisinde bırakır ve probleminizi çözmenizi kolaylaştırır.)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.