Kahverengi Göze Hangi Far Yakışır Kahverengi Gözü Ortaya Çıkaran Makyaj

0

Adım Adım Kahverengi Göz Makyajı Iyi mi Yapılır?

Güzelliğe fazlaca ehemmiyet vermek, biz hanımefendilerin ortak noktasıdır. Gözlerimiz ise güzelliğimizin en büyük temsilcilerindendir. Bu yüzden göz makyajını doğru hayata geçirmeye itina göstermek gerekir. Hele kahverengi gözlüyseniz bu, muhteşem göz makyajı yapmak için mükemmel bir fırsattır! Peki neredeyse tüm tonların birbiriyle benzeri olmayan bir uyum sergilediği kahverengi göz makyajı iyi mi yapılır? İşte, kahverengi gözlere makyaj yapma ile ilgili bilmeniz gerekenler…

Kahverengi Göz Makyajı Iyi mi Yapılır?

Hangi renk tonlarını kullanacağınıza doğru karar verirseniz derin ve anlamlı bakışlara haiz olabilir, kahverengi gözlerinizi belirginleştirebilirsiniz. “En güzel ben olmalıyım!” diyorsanız, işte sizin için adım adım makyaj rehberi:

Birinci adım: Göz kapaklarınızın tümüne açık renk kapatıcı baz farı, mat far yada ten rengi bir far sürün.

İkinci adım: Şimdi de hafifçe parıltılı açık renk bir farı tüm gözünüze dağıtın.

Üçüncü adım: Gözünüzün ortasına ya da kenarına koyu renk bir far uygulayın.

Dördüncü adım:Açık ve koyu renk farı karıştırıcı fırçayla karıştırın. Göz kapağınıza uygulayıp daireler çizerek iyice yedirin ve birbirine karıştırın. Böylece daha organik renk geçişleri elde edeceksiniz.

Beşinci adım: Göz kalemi ya da eyeliner yardımıyla kirpiklerinizi belirgin hale getirin. Farı uyguladıktan sonrasında göz yapınıza uygun bir eyeliner sürün. Daha mat ve koyu bir eyeliner kullanmanız tavsiye edilir. Göz hatlarına uygun şekilde kaşların başlangıç noktasına doğru uzatılarak sürülmelidir.

Son adım: Rimel, göz makyajının eğer olmazsa olmazıdır. Yukarıdaki işlemleri sırasıyla yerine getirdiyseniz şimdi diplerinden başlayarak kıvıracak şekilde kirpiklerinize rimelinizi uygulayın. Eğer buğulu bakışlar istiyorsanız ince bir far fırçası kullanarak alt kirpiklerinizin dip kısmından siyah bir far ile başlayın. Sonlara yaklaştığınızda koyu kahve bir far sürün. Böylelikle göz makyajınız buğulu olur. Öte taraftan bu uygulamayı göz bebeklerinin dışına yaparak iç tarafına da beyaz kalem sürmek gözleri daha iri gösterir.

Kahverengi Gözlüler İçin Far Seçimi

Kahverengi gözlere hangi far gider diye merak ediyorsanız doğru yere geldiniz. Şimdi kahverengi gözler için far seçimi iyi mi yapılır sorusunu cevaplandıracağız. En organik göz rengi olan kahverengi için far seçmek {hiç de} zor değildir. Kahverengi gözlülere yakışan en güzel renk tonları; gri, mor, haki, toprak, altın rengi yada bakır tonlardır. İşte bu farlar, kahverengi göz rengiyle mükemmel bir uyum oluşturur. Kahverengi gözlerinizi vurgulamak istiyorsanız menekşe ve mor renkleriyle bunu kolayca başarabilirsiniz.

Simli farlar da kahverengi göz makyajı için kullanılabilir. Bronz ve kahverengi tonlardaki farlar simli farlar ile beraber uygulanırsa etkisi altına alan bir göz makyajı ortaya çıkar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.