Kahve Bal Limon Maskesi Yapmak İçin Tarifler

0

Kahve Bal Limon Maskesi Yararları Nedir, Nsıl Uygulanır?

Limon ve kahve kullanarak meydana getirilen cilt maskeleri son zamanların en popüler cilt bakım maskeleridir.  Aşağıda bildireceğimiz limon ve kahve maskesi; Cildinizi ölü hücrelerden arındırır, sivilceleri giderir, cildi fazla yağdan arındırıp rutubet dengesini sağlar…

Kahve Ve Limon Maskesi 1. Tanım

Malzemeler

 1. 1 tatlı kaşığı Türk Kahvesi
 2. 1,5 tatlı kaşığı taze limon suyu

Bu maskeyi hazırlamak için cam bir kasede malzemeleri güzelce karıştırın. Peşinden yüz ve boyun bölgenize sürerek 5 dakika kadar beklemeye alın. Maskeyi aşağıdan yukarı doğru olacak şekilde sürmeye itina gösterin. Bekleme süresi dolduktan sonrasında yüzünüzü durulayın ve nemlendirin.

Kahve Limon Maskesi 2. Tanım

Malzemeler

 1. ½ yiyecek kaşığı taze sıkılmış limon suyu
 2. ½ yiyecek kaşığı Türk kahvesi
 3. ½ yiyecek kaşığı zeytinyağı
 4. ½ yiyecek kaşığı süzme bal

Tüm malzemeleri cam bir kasenin içinde güzelce karıştırın. Bu karışımı temizlediğiniz boynunuz ve yüzünüzün tamamına sürün. 5 dakika kadar beklettikten sonrasında soğuk ile cildinizi paklayın. Kahve limon maskesini haftada 1-2 kez uygulayabilirsiniz. Birkaç uygulamadan sonrasında cildinizdeki iyileşmeye siz bile hayret edeceksiniz.

Kahve limon maskesinin tertipli kullanımı ile siyah noktaların oluşması önlenir. Bununla beraber cilt derinden temizlenir, nemlenir, kan dolaşımı artar ve pürüzsüz bir tene haiz olabilirsiniz.

Kahve Ve Limon İle Cilt Peelingi 3. Tarifi

Kahve ve limon peelingi, cildin derinlemesine temizlenmesine yardım eden naturel bir tariftir. Bu peeling ile makyaj kalıntıları, ölü deri, kir ve yağlar ciltten uzaklaştırılır. Böylece tazelenmiş ve sıhhatli bir cilde haiz olmak mümkün olur.

Malzemeler

 1. 1 yiyecek kaşığı Türk kahvesi
 2. 1 limonun suyu ve limonun kabuğu
 3. Taze sıkılmış limon suyu

Ilk olarak limonu sudan geçirin ve kabuk kısmını rendeleyin. Peşinden bir cam kasede tüm malzemeleri karıştırın. Hazırladığınız karışımı peeling yapar şeklinde ovarak yüzünüze uygulayın.

Kahve Ve Limon Maskesi 4. Tanım

Malzemeler

 1. 2 çay kaşığı Türk kahvesi telvesi (kahvenizi içtikten sonrasında kalan)
 2. 1 çay kaşığı taze limon suyu (cildiniz oldukça kırılgan ise bunu eklemeyin)
 3. 1 çay kaşığı kakao tozu
 4. 1 çay kaşığı bal
 5. Krem kıvamına gelinceye kadar süt

Kullanımı

Ilk olarak kakao, Türk kahvesi ve birazcık sütü güzelce karıştırın. Üstüne limon suyunu ve balı ilave ederek tekrardan karıştırın. Hazırladığınız maske krem kıvamından daha koyuysa birazcık daha süt ekleyebilirsiniz. Cildinizi güzelce temizledikten sonrasında maskeyi elinizle ya da bir fırça yardımı ile yüzünüze sürün. 10 dakika süresince beklemeye alın. Peşinden yüzünüzü bolca su ile durulayın. Bu maskeyi haftada 1 kezden daha sık uygulamamanız icap ettiğini ihmal etmeyin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.