Hanımlarda İple Bıyık Iyi mi Alınır Resimli Ifade

0

Evde İple Bıyık Alma Yöntemi Resimli Ifade

Dudaklarınızın üstündeki tüylerden muzdaripseniz,  iple bıyık iyi mi alınır? makalemizi incelemenizi tavsiye ederiz. Makalemiz aşama aşama bu işin yapılışını size öğretecektir.  İple bıyık alma muhtemelen ilkin size zor gelecektir, fakat alışınca bu yöntemden vazgeçemeyeceksiniz.  Yanak tüyleri için de bu yolu deneyebilirsiniz.

1.Adım

İp ile bıyık alma için ip makarasından ortalama 70 santimetre uzunluğunda pamuk bir ip koparın. Hususi olarak kullanmanız ihtiyaç duyulan bir ip türü yok, bir tek kuvvetli, iyi kaliteli olmasına ve kolay kolay kopmayan bir ip olmasına dikkat edin. Dikiş için kullanılan pamuk iplikler bu iş için en ideal olanıdır. Kalınca ip yerine ince ipleri tercih edin.Denemeler yaparak hangi ip uzunluğunun sizin için ergonomik bulunduğunu zaman içinde tespit edebilirsiniz. İple bıyık alırken bazı bayanlar ufak ipliklerle daha rahat ederken bir ekip bayanlar ise uzun iplikleri tercih ediyor.

2.Adım

Aynen resimdeki benzer biçimde 70 santimetre kadar uzunluğunda ipliğin iki ucunu bağlayın ve ipliği parmaklarınızla tutun. İple tüy alma işinde maharetleşmiş olanlar iple tüy alırken genel anlamda ipin bir ucunun düz durması için ağızlarıyla tutarlar sadece başlangıçta siz bu şekilde zor tekniği denemeyin. Aslına bakarsanız kendi bıyıklarınızı alacağınız için ipi ağzınızla tutmanız oldukca zor olsa gerek.

3.Adım

3. adım ipi ellerinizin arasına alıp, tek el bilekten 8-10 kez çevirip, orta bölümde burgu oluşturun.

4. Adım

İple bıyık alma tekniği 4. adım resimde görüldüğü şekilde ipi ellerinizin arasına alın. Bir elinizdeki parmakları açarak ipi genişletirken öteki elinizdeki parmakları kısarak ipi daraltın. Bu hareket ile ortadaki burgu olan kısım parmakları kapalı olan elinize doğru kayacaktır.

5. Adım

Parmaklarınızı sırayla açıp kapatarak bu hareketi yine edip ergonomik yapın. Bunu kavradıktan sonrasında öteki aşamaya geçebilirsiniz.

6. Adım

İlk denemede derhal bıyıktan başlamayın. Aynayla tüyleri görebileceğiniz başka bir yerinde tecrübe etme yapın. İpi tüyü alacağınız yere yerleştirin ve denemeye başlayın. İşlemi yaparken ortadaki dolanmış burgu kısım kılın bir ucunda,  ipin ise her iki tarafta dışa doğru bir açıyla durduğundan güvenilir olun.

Bunlardan ilkin kazak, pantolon benzer biçimde kıyafetlerinizde de deneyerek ergonomik yapabilirsiniz.

7. Adım

İpteki  burguyu parmak hareketlerinizle kaydırarak tüm tüyleri yakalamaya çalışın.

İple kıl alma işleminden ilkin tüylerin üstüne pudra sürerek başlarsanız bölgedeki yağlılıktan kurtulursunuz. Öteki tüm kıllar için de bu geçerlidir. Bıyıkların olduğu kısmı gerdirmek için ağzınız kapalı şekilde dilinizi o kısma getirerek şişirin. Bu şekilde yapınca bıyıklar daha kolay alınır. Aynadan deneyin. Sonrasında ferahlatıcı bir krem iyi gelecektir.

Bıyık Alma Aleti Kullanın

Bıyığınızı ergonomik ve kolay  bir halde almak istiyorsanız, iple bıyık alma aletini kullanabilirsiniz. Bu aletin kullanışı ise şu şekilde aletin iki ucundan ipi geçirin, almak istediğiniz tüylerin üstüne bastırıp ileri geri hareket ettirin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.