Japon Maskesi İle Cilt Yüz Beyazlatma Şekilleri

0

Japon Maskesi İle Cilt Yüz Beyazlatma Şekilleri

Japon kadınlarının ciltleri duruluk, beyazlık ve pürüzsüzlük benzer biçimde özelliklerle bilinir. Neredeyse tüm Japon bayanları, cilt bakımı ve beyaz bir tene ehemmiyet vermektedir. Siz de çeşitli nedenlerden dolayı kararmış olan cildinizi beyazlatmak istiyorsanız, Japon cilt beyazlatma yöntemlerini okuyabilirsiniz.

1.Yöntem

Cilt beyazlatıcı pirinç unu maskesi, cilt lekerinden kurtulmak ve ciltteki koyu renkleri açmak isteyenlerin başvurduğu ilk yöntemlerden biri. Asya vatanlarında fazlaca uzun senelerdir kullanılan bu maske, son zamanlarda namını tüm dünyaya duyurdu.

Malzemeler:

 1. Yarım su bardağı ılık süt
 2. 1 tatlı kaşığı pirinç unu
 3. 1 tatlı kaşığı zeytinyağı -1 tane e vitamini ampul
 4. 1 tatlı kaşığı beyaz kil

Ilkin süt ile pirinç ununu karıştırın, peşinden öteki malzemeleri karıştırın. Kili aktardan, E vitamini ampülü ise eczaneden satın alabilirsiniz. Bu karışımı yüzünüze ve boynunuza sürün. Otuz dakika sonrasında sudan geçirin.

2. Yöntem

Ilk olarak 4 tatlı kaşığı kadar pirinci güzelce sudan geçirin. Yarım bardak suya 4 tatlı kaşığı pirinç ilave edip 20 dakika kadar haşlayın. Haşlanan pirinçleri püre olana kadar, çatal ya da blender ile ezin. Üstüne ½ yiyecek kaşığı kadar bal ilave ederek güzelce karıştırın. Hazırladığınız maskeyi boyun ve yüz bölgenize sürün. 20 ila 30 dakika kadar beklemeye itina gösterin. Bekleme süresi dolduktan sonrasında maskeyi ılık suyla sudan geçirin. Bu uygulama ile cilt renginiz beyazlamaya başlayacaktır. Haftada 2 kez uygulanması halinde, birkaç ay sonrasında cildinizde yaşanacak değişime inanamayacaksınız.

3. Yöntem 

Malzemeler:

 1. 1 tatlı kaşığı domates
 2. 1 tatlı kaşığı süt
 3. 1 tatlı kaşığı pirinç unu

Uzak doğu halkı, asırlardır cilt bakımında pirinç ve pirinç ununa yer verir. Beyazlığı ve pürüzsüzlüğü ile meşhur olan ciltlerini, bu iki besine borçludurlar. Günümüzde satılan birçok beyazlatıcı üründe de pirinç unu kullanılmaktadır. Tüm malzemeleri karıştırıp cildinize sürün. Otuz dakika sonrasında sudan geçirin.

4. Yöntem

Malzemeler:

 1. 1 yumurta akı
 2. 1 tatlı kaşığı limon
 3. 1 tatlı kaşığı karbonat
 4. 1 tatlı kaşığı pirinç unu
 5. 1 tatlı kaşığı bal

Tüm malzemeleri karıştırın. Cildinize sürün. Otuz dakika sonrasında sudan geçirin.Limon, sıhhatli bir cilde haiz olmak için fazlaca yararlıdır. Beyazlatma tesiri olduğundan, kararmış cildi cilt tonunu açmada çoğunlukla kullanılır. Hem de ciltte bulunan yabancı maddelerin arındırılması için de tavsiye edilir. İçerisinde bulunan varlıklı C vitamini yardımıyla yeni hücre gelişimini destek sunar.

5. Yöntem Patates Yöntemi

Organik yollarla kararmış cildi beyazlatmak, cilt tonunuzu açmak ve aydınlatmak istiyorsanız, limon ile beraber patates kullanmanızı tavsiye ederiz. Zira patates de etkili bir beyazlatıcıdır.

 1. Ilk olarak 1 tane patatesi rendeleyerek suyunu sıkın.
 2. Patatesten elde ettiğini su kadar limon suyu ilave ederek güzelce karıştırın.
 3. Hazırladığınız suyu cildinize sürerek 20 dakika kadar bekleyin.
 4. 20 dakikanın peşinden cildinizi bolca suyla durulayın.
 5. Dİlerseniz bu karışımın içine ½ tatlı kaşığı kadar bal ilave edebilirsiniz.
 6. Etkili bir netice almak için, bu uygulamayı haftada 2 ya da 3 kez tekrarlamanız gerekecektir.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.