İstenmeyen Tüylere Kati, Kalıcı Çözüm Meltem Açıkel’den Tarifler

0

Hanımefendilerin en büyük problemlerinden biri de istenmeyen tüylerdir. Ağda, tüy dökücü kremler, epilatör şeklinde tüylerden kurtulmak için pek oldukca alternatif mevcuttur. Bu alternatif yöntemlerden biri de bitkilerden yararlanmaktır. İşte tv ekranlarından tanıdığımız Meltem Açıkel’den istenmeyen tüyleri yok etme şekilleri;

Meltem Açıkel istenmeye tüylere naturel çözüm 1. naturel tanım

  1. 3 diş sarımsak
  2. 3 tane orta boy soğan
  3. 1 tüp kara merhem (eczaneden temin edebilirsiniz)

Hazırlanışı ve kullanımı:

3 tane soğanın kabuklarını soyun, fırın kağıdına sarın ve fırında pişirin. Haşlanan soğanların içine; 3 diş sarımsağı ve 1 tüp kara merhem ekleyip blender yardımı ile pürüzsüz hale getirin. Krem kıvamına gelen tüy dökücü kremi cam bir kavanoza koyun. Haftada 1 kere tüylü ya da tüysüz uygulayacağınız bölgeye sürün, 15-20 dakika bekleyin ve durulayın. Bu tarifi tertipli olarak uyguladığınız takdirde 1 ay sonrasında kıl köklerinin zayıfladığını ve tüylerinizin azalmaya başladığını, bir kaç ay sonrasında da gözle görülür bir seyrelme görmüş olacaksınız. Bu tüy yüz dahil tüm vücudunuza uygulayabilirsiniz.

Meltem Açıkel istenmeye tüylere naturel çözüm 2. naturel tanım

  1. 1 yiyecek kaşığı nohut unu
  2. 1 yiyecek kaşığı zerdeçal tozu
  3. 2 yiyecek kaşığı hardal yağı

Nohut ununu internetten temin edebilir ya da evinizde yapabilirsiniz; istediğiniz miktardaki nohutu haşlayın, blenderdan geçirip un haline getirin. Cam bir kavanozda saklayabilirsiniz. 1 yiyecek kaşığı nohut unu, 1 yiyecek kaşığı zerdeçal tozu ve 2 yiyecek kaşığı kadar da hardal yağını kaseye koyup karıştırın. Tüylerinizi ağdayla yada herhangi bir yöntemle paklayın. Bu karışımı istenmeyen tüylerin olduğu bölgelere sürün. Kurumaya bırakın. Kuruyunca hafifçe ovarak çıkarın. Arkasından suyla sudan geçirin. Hafta 1 kez devam edin. Yüzdeki tüyleri yok etmek için de kullanabilirsiniz.

Meltem Açıkel istenmeye tüylere naturel çözüm 3. naturel tanım

  1. Soğan
  2. Sarımsak

Soğanı rendeledikten sonrasında süzgeçten geçirip suyunu bir kaba alın. Sarımsağı da rendeleyip süzüp suyunu, soğan suyunun içine karıştırınız. Ağda yaptığınız, kılları temizlediğiniz bölgeye bu karışımı sürerek ortalama 1 saat kadar bekletiniz. Sonrasında yıkayıp temizleyiniz. Kısa sürede tüyler azalacak ya da oldukca ince çıkacaktır. Her ağda sonrası bu kürü uygulamanız mümkündür.

Not: Bu yöntemlerden asla birini Cildiye doktoruna danışmadan uygulamayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.