İştahı Ne Kapatır? Tok Tutan, İştah Kesici Ve Zayıflama Çayı Tarifleri

0

Kilo verebilmek için iştahı denetim altına almak oldukca önemlidir. İştahın kesilmesiyle beraber azca yiyerek ideal kilonuza ulaşabilirsiniz. İşte Beslenme Uzmanı Ve Diyetisyenler tarafınca tarifi verilen iştah kesen,tok tutan çay tarifleri;

Diyetisyen Aslıhan Ufak’den İştah Kapatan Çay Tarifi

Malzemeler:

 1. 4-5 tane gülhatmi
 2. 3 tane ardıç tohumu
 3. 1 kahve kaşığı mate yaprağı
 4. 3 yiyecek kaşığı ebegümeci
 5. 2 yiyecek kaşığı kuşburnu
 6. 1 tane zencefil
 7. 1 tane kabuk tarçın
 8. 1 yiyecek kaşığı melisa
 9. 2 yiyecek kaşığı sinameki
 10. 2 yiyecek kaşığı civanperçemi
 11. 2 çay kaşığı tere tohumu
 12. 3 yiyecek kaşığı ıhlamur
 13. 3 yiyecek kaşığı elma kurusu

Yapılışı: Malzemelerin hepsini karıştırıp mikserden geçirin. Elde etiğiniz tozdan her sabah 2 yiyecek kaşığı kadarını 2 su bardağı kaynar suyun içine atıp karıştırın. 5 dakika demlenmesini bekleyip aç karnına içebilirsiniz.

Beslenme Uzmanı Ve Diyetisyen Nadir Saraç’dan İştah Kesen Çay Tarifi

 1. Yarım tatlı kaşığı ya da 1 poşet kadar mate çayı
 2. Averaj 6 yaprak ıhlamur
 3. 1 büyük bardak su (Kupa Bardak Boyutunda)
 4. 1 küçük taze yeşil nane

Suyun içinde mate ile hlamur 2 dakika kaynatın ve averaj 2-3 dakika bu suyun içinde demlensin.

Beslenme Uzmanı Ve Diyetisyen Nadir Saraç’dan İştah Kesen Çay Tarifi

 1. Ayva kabuğu
 2. 1 tutam ıhlamur
 3. 1 tatlı kaşığı mate
 4. 1 çay kaşığı zerdeçal

Yapılışı: 1 kupa suyun içine ıhlamur, mate ve zerdeçal ile ayva kabuğu koyun. Yalnız 1-2 dakika fokurdayacak şekilde kaynatın. Sonrasında 6-7 dakika demleyin. Ilımaya başlayınca şekersiz olarak her yemekten 5-10 dakika ilkin için.

Peşinden içine sap nane ve yapraklarını ilave edin. Bu karışımı içine şeker koymadan sabah, öğlen ve akşam yemekten 10 dakika kadar ilkin içerseniz iştahınızın kesildiğini görmüş olacaksınız

Tabip Umut Aktaş’dan İştah Kapatan Çay Tarifi

 1. 1 tatlı kaşık yeşil çay: Kalp hastaları, gerilim hastaları yeşil çayı lütfen sınırı olan kullansınlar. Günde 2-3 fincanı geçmesinler.
 2. 1 tatlı kaşık kuşburnu
 3. 1 tatlı kaşık rezene
 4. 1 kaşık nane
 5. 1 bardak kaynar su

Bunların bir araya getirilmesi ile oluşan içecek iştah azaltan bir etkiye haizdir. Malzemelerin üzerine 1 bardak kadar kaynar su koyup ağzını kapatıyoruz. 5 dakika bekleteceğiz

Prof Dr İbrahim Saraçoğlun’dan İştah Kesen Çay Tarifi

1 litre şu demek oluyor ki 4 su bardağı suyu kaynatın. İçerisine 10 gram kış ıhlamuru katın. Kaynayan suyu 5 dakikasında atılır. İçerisine 10 tane kuşburnu çatlatarak atılır. 5 dakika daha kaynayınca 5 gram altın otu ekleyip kapatın. İçerisinde trilozit şeklinde etkin maddesi olan altın otu yağ yakmaya destek verir. Eğer bulunabilirse içine manolya yaprağı da atılabilir. 10 dakikanın sonunda kapatıp ılımasını bekleyebilirsiniz. Kaynayan suyu sürahiye aktarın. Gün içinde içine hiçbir şey katmadan 3 – 4 kez tüketmeye itina gösterin. Ilık ya da soğuk içebilirsiniz.

Prof Dr İbrahim Saraçoğlun’dan İştah Kesen Yağ Yakan Limon Kürü Tarifi

 1. 15 -16 saplarıyla birlikte maydanoz
 2. 1 limonun suyu
 3. 1 bardak su (1 Bardaktan birazcık azca olacak şekilde su koyabilirsiniz.1 limonun İle bardağı tamamlayabilirsiniz.)

Saplı maydanozları, limon suyunu ve klorsuz suyu koyup blenderden geçirin. Kazanmış olduğunuz yeşil suyu sabahları aç karnına kahvaltıdan 10-15 dakika ilkin için. 15 gün uyguladıktan sonrasında 3-4 gün ara verip tekrardan 15 günlük bir kür daha yapın. Beş-altı ay sonrasında durumunuza nazaran bu kürü aynı şekilde yine edebilirsiniz. Maydanoz ve limon kürü iştahınızı keser, yağları yakar.

Nebat Ve Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan İştah Kapatan Çay Tarifi

Sual: Son günlerde iştahım oldukca açıldı, sıkıntıdan devamlı yiyecek yiyorum. İştahımı kapatacak, daha azca yememi sağlayacak bir formülünüz var ise paylaşır mısınız, oldukca yiyecek yiyorum. İştahımın kesilmesi için ne yapabilirim?

CEVAP

Nebat Ve Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (500 gram kaynamış suyun içine eşit oranda mate, biberiye, ıhlamur ve yeşil çay katın. Karışıma 1 dilim de yeşil elma ilave edin. Çay şeklinde demleyip her sabah aç karnına 1 bardak için.)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.