İştah Açıcı Kilo Aldırıcı Vitamin İlaçları Hangi Vitamin Kilo Aldırır

0

İştah Açıcı Kilo Aldırıcı Vitamin İlaçları Nedir?

Kilo almaya çalışırken, sağlığımıza zarar vermeyecek güvenilir şekilleri tercih etmemiz gerekmektedir. Beslenme programımızın protein ve karbonhidratlar bakımından varlıklı olmasını sağlamak, yüksek gıda değerine haiz gıdalarla beslenmek; kilo almak için yapılabilecek en doğru uygulamadır.Beslenmenin haricinde bazı vitamin hapları da kilo almaya destek olabilir. Kilo aldıran vitaminlerin faydası, bir tek bu kadarla sınırı olan değildir. İştahı açarak kilo alımına destek olan bu vitaminler, öte taraftan öteki yararlı işlevleri ile genel vücut sağlığına da destek olmaktadır.

Günlük olarak gereksinim duyulan vitaminler, vitamin haplarıyla alınabilmektedir. Bu hapların kilo alımına direkt bir tesirinin olduğu söylenemez. Fakat vitamin haplarının bazıları iştahı arttırmakta ve bu sayede kilo almayı kolaylaştırmaktadır.

Kilo Aldıran İştah Açan Vitamin Haplarının İsimleri Nedir?

  1. Benexol
  2. Ferrum Forte
  3. Ferro Sanol
  4. Nerox B12
  5. Marincap balık yağı hapı
  6. Solgar Brewer’s Yeast

Hangi Vitaminler Kilo Aldırır?

B12 Vitamini

B12 vitamini, oldukca kuvvetli bir iştah açıcıdır. Hatta oldukca sık acıkmaya sebep olur. İştahının kapalı olmasından dolayı kilo almakta zorlananların ne olursa olsun B12 vitamin takviyesi almaları önemlidir. Bunun için tertipli olarak yumurta ve balık tüketilmelidir.

Çinko

Tavsiye edilen oranda ve tertipli olarak çinko alımı, iştahın açılmasını sağlar ve yiyecek yeme sıklığını artırır. Bu mineral et ve süt ürünlerinde bol miktarda bulunmaktadır. Ek olarak çinko yönünden varlıklı kuruyemişler, vücudun bu ihtiyacını karşılayan yiyeceklerdendir. Bunun haricinde çinko takviyesi de, tabip kontrolünde kullanılabilir.

Balık Yağı

Balık yağının kilo aldırma potansiyeli vardır. Nitekim Yrd. Dr. Hasan Aydın mevzuyla ilgili açıklamada bulunarak, balık yağının hem evlatların hem de yetişkinlerin kilo almasına katkıda bulunabileceğini söylemiştir. Aydın’ın belirttiğine nazaran bunun sebebi, ilacın yağ içerikli olmasıdır ve direkt olarak kalori içermesidir. Öte taraftan Hasan Aydın, D vitamininde kilo aldırma hususi durumunun olmadığını ifade etmektedir.

C Vitamini

C vitamininin kilo aldırmış olduğu, çeşitli bilimsel çalışmalarla da netlik kazanmıştır. Kilo alamama problemi, metabolizmanın oldukca süratli olmasından kaynaklanıyorsa, C vitamini takviyesiyle bu durumun düzeltilmesi mümkündür. C vitamini, metabolizmayı yavaşlatmakta ve bünyeyi kilo almaya elverişli hale getirmektedir. ABD merkezli “Ulusal Sıhhat Enstitüsü” de bunu doğrulamıştır. C vitamini ihtiva eden gıdaların başlangıcında; mandalina, portakal, limon, greyfurt, kavun, kivi, çilek, yeşil biber  ve yaban mersini gelmektedir.

A Vitamini

A vitamini, retinol olarak adlandırılmaktadır ve kilo alımında son aşama başarı göstermiş netice veren temel vitaminlerden biridir. Vücudumuzdaki bazı hücreler, bağışıklık sisteminin düzenlenmesinde ve kilo almada vazife almaktadır. İşte retinol, bu hücrelerin gelişme ve gelişimini pozitif yönde etkilediğinden, oldukca mühim bir vitamin konumundadır.

D Vitamini

D vitamini de kilo aldıran vitaminlerden biridir. Bilhassa kemik sağlığının korunmasında büyük rol oynayan bu vitamin, gebelikte de anne adaylarının en fazla gereksinim duyduğu vitaminler arasındadır.

D vitamini; süt, peynir, tereyağı, yoğurt ve yumurta şeklinde ürünlerde bulunur. Bununla beraber karaciğer, istiridye, somon ve ton balığı şeklinde gıdalarda da yer alır. İdeal kiloya erişebilmek için D vitamini alımının doğru bir halde yapılması gerekir.

Kilo Almak İsteyenlere Tavsiyeler

Eğer zayıfsanız ve kilo almak istiyorsanız bunun için bir uzmandan  yardım almalısınız. Doğru olup olmadığından güvenilir bulunmadığınız beslenme programlarına uyarak kendi kendinize kilo almayı denemeyiniz. Şundan dolayı kilo almak isterken sağlığınızı tehlikeye atabilirsiniz. Sporcu içeceği olarak malum ve kas yapma, kilo aldırma özelliğine haiz ürünler de, kilo almak isteyenlerin başvurduğu bir yöntemdir. Ek olarak vitaminlerin de kilo aldırıcı tesiri vardır. Mesela B vitamini ve demir minerali iştahın açılmasını sağlamaktadır. Bu yüzden kilo alımında yararlanılabilecek takviyelerin başlangıcında gelmektedirler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.