İple Kıl, Tüy Iyi mi Alınır Resimli Ifade İple Tüy Alanların Yorumları

0

Yüzdeki tüylerden kurtulmak için çeşitli yöntemler mevcuttur. Yüzdeki tüyleri ağda ile alma, epilatör, cımbız kullanma, tüy dökücü krem kullanma bu yöntemlerden en oldukca tercih edilenleridir. Yüzdeki tüyleri yok etmek için bir öteki etkili yöntem de ip kullanarak yüzdeki kılları almaktır.

Geçmişten bu yana hanımefendiler iple tüy alma yöntemini kullanmışlardır. Bıyık bölgesindeki ve yüzdeki tüyleri almak için çoğunlukla tercih edilen iple tüy alma işlemi oldukça pratiktir. Bu yöntemi uygularken İpten başka bir şeye ihtiyacınız yoktur. Eliniz alıştıktan sonrasında asla güçlük çekmeyeceksinizdir.

İple Kıllar Iyi mi Alınır?

İp kullanmak, yüz bölgesindeki istenmeyen tüylerden kurtulmanın en kolay yoludur. Lazer, ağda, jilet benzer biçimde yöntemlerle yüzdeki tüyleri almak bazı riskleri de bununla beraber getirir. İp kullanmanın daha güvenli olduğu söylenebilir. Sadece iple tüy alırken canınız oldukca yanar. Fakat zaman içinde alışırsınız ve eskisi kadar acıtmamaya adım atar. Üstelik bu yöntemin hiçbir harcaması yoktur.

1.Adım

Ilk olarak ip makarasından  averaj 70 santim uzunluğunda pamuk ip koparalım. İpin kaliteli ve dayanıklı olmasına itina gösterelim. Bunun haricinde değişik bir ip kullanmamız gerekmez.

2.Adım

İpin iki ucunu resimde gördüğümüz benzer biçimde bağlayalım.

3.Adım

Şimdi de ipliği ellerimizin arasına alalım, tek imizle bileğimizden çevirerek, orta kısmında burgu oluşturalım.

4.Adım

İpi resimde gösterildiği benzer biçimde ellerimizin arasına alıp bir elimizin parmağını açalım ve ipi genişletelim. Diğeri elimizin parmaklarını bükelim ve ipi daraltalım. Burgu haline getirdiğimiz orta kısım, kapalı elimize doğru kayacaktır.

5.Adım

Parmaklarımızı sırasıyla açıp kapatmış olalım ve bu hareketi tekrarlayarak elimizi alıştıralım. Yeterince ergonomik yaptıktan sonrasında parmak hareketlerimizle ipin üstündeki burguyu kaydıralım. Bu şekilde yüzümüzdeki tüylerin hepsini almaya çalışalım.

İple tüy almaya başlamadan evvel cildimize pudra sürelim. Böylelikle yüzümüzdeki yağlı hissi gidermiş oluruz, işimiz daha da kolaylaşır.

İple Yüzdeki Tüyleri, Kılları Almanın Avantajları Nedir?

  1. Bütçenizi asla zorlamaz.
  2. Cilt tipiniz ne olursa olsun iple tüy alma yöntemini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Hiçbir kimyasal madde kullanmayacağınızdan dolayı cildinize zarar verme riski yoktur.
  3. Bu yöntem duyarlı ciltlere de uygundur.
  4. Yüzünüzdeki tüyleri iple almanız, tüylerin daha sert ve kalınca çıkmasına niçin olmaz. Hatta bıyık bölgenizdeki tüyleri inceltir ve seyrekleştirir.

Yüzünü İple Alanların Yorumları Nasıldır?

Ben senelerdir bıyık bölgemdeki tüyleri iple alıyorum. Tüylerimde artma ve kalınlaşma olmadı. Fazlaca kolay ve etkili bir yöntem. İple aldıktan sonrasında tüm yüzüme limon sürerim, iyi hissettiriyor.

Kızlar ben uzun süreden beri kuaförde çalışmış biri olarak şunu söyleyebilirim ki ip yüzdeki tüyleri kalınlaştırır. Şu sebeple kökünden alıyorsunuz. Bu da tüylerin daha kalınca ve daha süratli çıkmasına yol açıyor. Sir ağda kullanmanızı tavsiye ederim. Böylelikle tüyleriniz daha geç ve daha azca çıkmaya başlayacaktır.

Ayva tüyleri denen oldukca küçük tüyler düzgüsel sir ağdaya gelmez. Fakat iple alınabilir. Sadece yüzümüzdeki ayva tüylerini iple çektiğimiz süre cildimiz şişer ve yüzümüz kendi neminden bile irin kapar. İple aldırmanızı önermiyorum. Yanaklarınızı ve çenenizi sivilceler basar, dikkatli olun. Ben çoktan bıraktım.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.