Instagram’ın hanım gezginleri nereye gidiyorlar? Neleri tavsiye ediyorlar?

0

Instagram platformunda, son dönemlerde seyahat paylaşımlarına oldukça rast geliyoruz. Türkiye’nin dört bir yanından ya da Dünyanın birçok Ülkesinden çekilip paylaşılan fotoğraflar birçoğumuzun dikkatini çekiyor. Paylaşılan fotoğraflar, bilhassa gezmeyi sevenler ve gezi etme planları kuranların daha da bir ilgisini çekiyor. Instagram’da tanımadığımız bir kimse, gezi yolculuğunu, yolculuğunda yaşamış olduğu deneyimleri ve gezip fanatik kalmış olduğu bölgeleri paylaştığında biz gezi severlere de deneyim ve düşünce oluyor.

Instagram platformunda gerek okuluna gerek işine ara verip hayallerinin peşinden koşan birçok hanım şu anda Türkiye seyahatini tamamlamış ve hatta Dünya turuna çıkmış durumda… Ikimiz de yazımızın devamında siz gezi severler için Instagram’ın hanım gezginlerinin seyahat yolculuğuna iyi mi başladıklarından ve nereleri gezdiklerinden bahsettik.

Instagram’da Takip Edilmesi Ihtiyaç duyulan 5 Seyyah Hanımı

1) elifkubragenc

Instagram’ın hanım gezginlerinin başlangıcında Elif Kübra Genç isminde genç bir karı yer almıştır. Gezgin Rehberliği Yüksek Lisans mezunudur. Elif Kübra Genç, doğaya aşık biri bulunduğunu ve şelaleleri oldukça sevdiğini dile getirmektedir. Hem Devletimizde hem de Yurt haricinde mükemmel ötesi organik bölgeler keşfettiğini söyleyen genç seyyah, ınstagram sayfasında gezdirilmiş olduğu tüm yerlerde çekilmiş olduğu fotoğrafları paylaşmaktadır. Şu ana kadar Devletimizde 81 il ve,12 Ülke gezmiş. Gezi etmiş olduğu Ülkerlerden birkaçını sayacak olursak; Ukrayna, Tunus,  İran, Malezya, Endonezya, Batum ve Kuveyt’tir. Her şehirde değişik, tabiat harikası bölgeler keşfeden Elif Kübra Genç gezmeye devam etmekte, yaşamış olduğu deneyimleri, maceraları instagramda 184 bin takipçisiyle paylaşmaktadır.

Instagram – @elıfkubragenc

2) aradiginizkisigeziyor 

İpek Evci’ de ınstagramın hanım gezginleri sıralamasında yer almıştır. Eşi ve oğluyla beraber gezdirilmiş olduğu, keşfettiği bölgeleri Instagram’da “aradiginizkisigeziyor” isminde hesabında paylaşmaktadır. Türkiye’ de birçok şehri gezmiş, Avrupa’ da; Hollanda, Fransa, Avusturya, İsviçre, Almanya, Belçika. ABD’da; Washington, San Francisco, Miami, New York, Los Angeles ve Kaliforniya’yı gezmiştir. Şimal& Orta& Cenup ABD’da; Kosta Rika, Küba, Panama, Peru, Kolombiya ve Meksika’yı gezi eden İpek Evci gittiği her yerde mükemmel güzel bölgeler ortaya çıkarmıştır. Gezi etmiş olduğu bölgeleri, buralarda yaşamış olduğu deneyimleri, ne olursa olsun tavsiye etmiş olduğu bölgeleri, ınstagramda 61,1 bin takip edeni ile paylaşmaktadır.

Instagram – @aradiginizkisigeziyor 

3) uygunadimdoga

Instagram’ın hanım gezgiçlerinin ikinci esnasında” uygunadımdoga” kullanıcı adı ile Dilara Özkan bulunmakta. 1999 doğumlu Dilara Özkan 22 yaşlarında genç, yürekli ve maceraperest bir gezgindir. 2018 senesinde Türkiye turuna çıkmış ve otostop çekerek 81 ilin nerede ise her ilçesini ve köylerini gezmeye adım atmıştır. Sırtında sırt çantası ve çadırı ile ortalama 2 yılda Türkiye turunu tamamlamıştır. Türkiye’de tursitik olan bölgelerden ziyade köyleri gezmiş, köy halkıyla muhabbet kurmuş ve bulunmuş olduğu yerin kültürünü öğrenmiştir. Türkiye turunda en oldukça sevilmiş olduğu yerin Mardin bulunduğunu ve Mardin’in kültürüne ve doğasına fanatik bulunduğunu dile getirmiştir. Türkiye’de gezi etmiş olduğu tüm şehirlerin ayrı güzellikte bulunduğunu ve her şehirde ayrı ayrı keşfedilecek birçok yer bulunduğunu söylemiştir. Dilara Özkan gezdirilmiş olduğu bölgeleri 64,3 bin takipçisiyle paylaşmaya devam etmektedir. Öğrencilik hayatına ara verip hayallerinin peşinden koşan Dilara Özkan’ın şimdi ki imgesel ise Dünya turu…

Instagram – @uygunadimdoga

4) cokokuyancokgezen 

Sevil Mert ınstagram’ın hanım gezginleri sıralamasında “cokokuyancokgezen” kullanıcı adıyla yer alır. Sevil Mert kurumsal bir şirkette çalışmış, ve iş hayatından 2018 senesinde ayrılıp hayallerinin peşinden koşmuştur. Okumayı, araştırmayı ve gezmeyi seven Sevil Mert ınstagramda “cokokuyancokgezen” isminde hesabında gezi etmiş olduğu yerlerin konumunu ve fotoğrafını paylaşmaktadır. Avrupa, Kafkaslar, Uzakdoğu, Balkanlar, Afrika, Asya, Cenup ABD ve Ortadoğu’da 60’tan fazla ülkeyi gezmiştir. Devletimizde de birçok şehri gezmiş, Antalya, Fethiye, Kaş ve Datça’nın en güzel dinlence rotası bölgeleri bulunduğunu söylemiştir. Yurt dışı gezilerinde yaşamış olduğu deneyimleri, ülkenin kültürünü, gezilecek yerlerini, yiyecek-içecek tavsiyelerini ınstagram hesabında 32,3 bin takipçisiyle paylaşmaktadır.

Instagram – @cokokuyancokgezen

5) ucurtmakiz 

1991 senesinde İzmir’de doğan Yasemin Ergin, İşletme kısmı mezunudur. Yasemin Ergin doğayı ve tabiat ananın güzelliklerini keşfetmeyi seven biri bulunduğunu söylemiş ve Muğla’nın organik güzelliğinde kaybolduğunu dile getirmiştir… Ilkin Türkiye sonrasında Dünya turu hayalini gerçekleştirmek için adım atmış ve otostop çekerek ilk olarak Karadeniz seyahatine başlamış. Otostop ile süregelen turuna gene otostop ile devam etmiş ve Türkiye’yi karış karış gezmeye adım atmıştır. Instagram’da “ucurtmakiz” isminde hesabında gezdirilmiş olduğu keşfettiği bölgeler hakkında detayları 89,8 bin takipçisiyle paylaşmaktadır.

Instagram – @ucurtmakiz 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.