Instagram’da paylaşım yaparken nelere dikkat etmeli?

0

Instagram günümüzde en etken kullanılan toplumsal medyalar biridir. Birçoğumuz gün içinde neler yaptıklarımızı takipçilerimizle paylaşırız. Peki paylaşım yaparken nelere dikkat etmeliyiz? İşte bu probleminin yanıtını yazımızın devamında 10 tavsiyemizle bildirdik.

Hanımefendiler Instagram Paylaşımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

1.Fotoğrafların altına uygun yazılar yazarak bütünlük sağlamalısınız

Instagramda paylaşım meydana getiren bayanlara ilk tüyomuz, paylaştıkları fotoğraf yada videonun altına uyumlu bir yazı yazmanız olacaktır. Bu şekilde uyumlu kısa ve öz yazılar yazmanız halinde, öteki kullanıcılar tarafınca daha oldukca ilgi çekecektir. Ayı zamanda yazı yazarken ifade bozukluğuna yer vermemeniz, yazım kurallarına dikkat etmeniz ve samimi bir yazı yazmanız halinde daha çok ilgi odağı olabilirsiniz.

2.Fotoğrafların kalitesine ehemmiyet vermeli, güzel açıyı yakalamalısınız

Instagram hesabınızda paylaştığınız fotoğrafların kalitesi oldukça önemlidir. Ne kadar iyi ışık ve güzel açı yakalarsanız öteki kullanıcılardan o denli büyük etkileşim alırsınız.

3.Ruh halinizi hepimiz tarafınca bilinmesine gerek yok

Mutsuz, öfkeli yada kalbiniz kırık olduğu zamanlar da paylaşım yapmanızı önermeyiz. O an ki duygusal durumunuzla hareket ettiğinizde, o duygunuz geçtikten sonrasında söylediklerinize, paylaştığınız fotoğrafa pişman olabilirsiniz. Sadece iş işten geçmiş olacak ki, paylaşmasaydım daha iyi olurdu diyecek hale gelebilirsiniz.

4.Evinizin yada iş yerinizin adresini paylaşmamaya itina göstermelisiniz.

Evinizde ve iş yerinizde huzurunuzun bozulmaması için oralara yakın konum bildirmekten kaçınmalısınız. Günümüzde maalesef her insanın iyi olup olmadığını anlamıyoruz. Şu demek oluyor ki art niyetli insanların size zarar verebileceğini unutmamak gerekir.

5.Her mevzu hakkında fikirlerinizi paylaşmak zorunda değilsiniz

Instagramda paylaşım yaparken, politika, din, spor, terör yada cinsellik benzer biçimde mevzularda yorum yaparken birazcık duyarlı davranmaya itina göstermelisiniz. Şu demek oluyor ki hepimiz sizin benzer biçimde düşünmeyebilir, her insana de saygı göstermek zorunda olduğumuzu unutmamak gerekir.

6.Takipçilerinizin ınstagramda en yoğun olduğu zamanlar post paylaşmalısınız.

Instagramda etkileşimin en yoğun olduğu saatleri belirlemelisiniz. Mesela sabah 8-9 civarı yada iş çıkış saati şu demek oluyor ki akşam üstü paylaşım halletmeye itina göstermelisiniz. Eğer öğlen saatlerinde paylaşım yapmış olursanız, hepimiz o saatlerde yoğun olduğundan paylaşımlarınız ilgi görmeyecektir.

7.Halka kamera ışığı kullanabilirsiniz.

Instagramda paylaştığınız postların standardını arttırmak için ışıktan yararlanmalısınız. Bu sayede fotoğraflarınızın daha kaliteli görünmesine destek olacaktır. YouTuber’lar ve Influencer’ların bir bir çok halka kamera ışığı kullanarak, güzel fotoğraflar elde etmektedir.

8.Paylaşımlarınızda etiket kullanmaya çaba etmelisiniz.

Paylaşımlarınızda konum etiketi ya da şahıs etiketi kullandığınızda postunuz daha çok ilgi çekecektir. Koyduğunuz etiketler yardımıyla, daha oldukca beğeni alabilir ve etiketlere giren kişilerin sizin gönderilerinizi görmesini kolaylaştırabilirsiniz. Böylece paylaşımınızın keşfete çıkmasını ve hesabınızın daha popüler olmasını sağlayabilirsiniz.

9.Her insanın sizin fikrinize katılmadığını bilmelisiniz

Instagramda paylaşım yaparken fikir özgürlüğünü oldukca fazla abartmamak gerekir. Şu demek oluyor ki bir mevzu hakkında ki fikirlerinizi saldırgan bir tavırla sergilememelisiniz. Üslubunuz anlaşılır bir halde olduğunda ve saygı çerçevesi dışına çıkmadığı müddetçe kendi fikrinizi yazabilirsiniz.

10. Tatile çıktığınızı beraberce paylaşmak zorunda değilsiniz.

Tatile çıktığınızda paylaştığınız fotoğraflarda evde olmadığınızı cümle aleme duyurmuş olmuş olursunuz. Sizi takip eden sempatik kitleniz olsada, herkesi tanımıyorsunuz. Bu yüzden hırsızlarla zemin hazırlamaktan sakının ve bazı fotoğraflar size hususi kalsın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.