Instagram’da paylaşım yaparken nelere dikkat etmeli?

0

Instagram günümüzde en aktif kullanılan sosyal medyalar biridir. Birçoğumuz gün içerisinde neler yaptıklarımızı takipçilerimizle paylaşırız. Peki paylaşım yaparken nelere dikkat etmeliyiz? İşte bu sorunun cevabını yazımızın devamında 10 tavsiyemizle bildirdik.

Kadınlar Instagram Paylaşımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

1.Fotoğrafların altına uygun yazılar yazarak bütünlük sağlamalısınız

Instagramda paylaşım yapan kadınlara ilk tüyomuz, paylaştıkları fotoğraf veya videonun altına uyumlu bir yazı yazmanız olacaktır. Bu şekilde uyumlu kısa ve öz yazılar yazmanız halinde, diğer kullanıcılar tarafından daha çok ilgi çekecektir. Ayı zamanda yazı yazarken anlatım bozukluğuna yer vermemeniz, yazım kurallarına dikkat etmeniz ve samimi bir yazı yazmanız halinde daha fazla ilgi odağı olabilirsiniz.

2.Fotoğrafların kalitesine önem vermeli, güzel açıyı yakalamalısınız

Instagram hesabınızda paylaştığınız fotoğrafların kalitesi oldukça önemlidir. Ne kadar iyi ışık ve güzel açı yakalarsanız diğer kullanıcılardan o kadar büyük etkileşim alırsınız.

3.Ruh halinizi herkes tarafından bilinmesine gerek yok

Üzgün, öfkeli veya kalbiniz kırık olduğu zamanlar da paylaşım yapmanızı önermeyiz. O an ki duygusal durumunuzla hareket ettiğinizde, o duygunuz geçtikten sonra söylediklerinize, paylaştığınız fotoğrafa pişman olabilirsiniz. Ancak iş işten geçmiş olacak ki, paylaşmasaydım daha iyi olurdu diyecek hale gelebilirsiniz.

4.Evinizin veya iş yerinizin adresini paylaşmamaya özen göstermelisiniz.

Evinizde ve iş yerinizde huzurunuzun bozulmaması için oralara yakın konum bildirmekten kaçınmalısınız. Günümüzde maalesef herkesin iyi olup olmadığını anlamıyoruz. Yani art niyetli insanların size zarar verebileceğini unutmamak gerekir.

5.Her konu hakkında fikirlerinizi paylaşmak zorunda değilsiniz

Instagramda paylaşım yaparken, siyaset, din, spor, terör veya cinsellik gibi konularda yorum yaparken biraz hassas davranmaya özen göstermelisiniz. Yani herkes sizin gibi düşünmeyebilir, herkese de saygı göstermek zorunda olduğumuzu unutmamak gerekir.

6.Takipçilerinizin ınstagramda en yoğun olduğu zamanlar post paylaşmalısınız.

Instagramda etkileşimin en yoğun olduğu saatleri belirlemelisiniz. Örneğin sabah 8-9 civarı veya iş çıkış saati yani akşam üzeri paylaşım yapmaya özen göstermelisiniz. Şayet öğlen saatlerinde paylaşım yaparsanız, herkes o saatlerde yoğun olduğu için paylaşımlarınız ilgi görmeyecektir.

7.Halka kamera ışığı kullanabilirsiniz.

Instagramda paylaştığınız postların kalitesini arttırmak için ışıktan yararlanmalısınız. Bu sayede fotoğraflarınızın daha kaliteli görünmesine yardımcı olacaktır. YouTuber’lar ve Influencer’ların bir çoğu halka kamera ışığı kullanarak, güzel fotoğraflar elde etmektedir.

8.Paylaşımlarınızda etiket kullanmaya gayret etmelisiniz.

Paylaşımlarınızda konum etiketi ya da kişi etiketi kullandığınızda postunuz daha fazla ilgi çekecektir. Koyduğunuz etiketler sayesinde, daha çok beğeni alabilir ve etiketlere giren kişilerin sizin gönderilerinizi görmesini kolaylaştırabilirsiniz. Böylece paylaşımınızın keşfete çıkmasını ve hesabınızın daha popüler olmasını sağlayabilirsiniz.

9.Herkesin sizin fikrinize katılmadığını bilmelisiniz

Instagramda paylaşım yaparken düşünce özgürlüğünü çok fazla abartmamak gerekir. Yani bir konu hakkında ki fikirlerinizi saldırgan bir tavırla sergilememelisiniz. Üslubunuz anlaşılır bir şekilde olduğunda ve saygı çerçevesi dışına çıkmadığı müddetçe kendi fikrinizi yazabilirsiniz.

10. Tatile çıktığınızı herkesle paylaşmak zorunda değilsiniz.

Tatile çıktığınızda paylaştığınız fotoğraflarda evde olmadığınızı cümle aleme duyurmuş olursunuz. Sizi takip eden sevimli kitleniz olsada, herkesi tanımıyorsunuz. Bu yüzden hırsızlarla zemin hazırlamaktan sakının ve bazı fotoğraflar size özel kalsın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.