Instagram’ da iyi mi hesap büyütülür? Bayanlara 8 tüyo

0

Genç ve etken instagram kullanıcıları profillerini büyüterek fenomen, influecer ya da dijital pazaralama yolunda ilerlemek istiyorlar. Bununla beraber bu platformu pazarlama aracı olarak kullanan işletmeciler, hesaplarını büyüterek daha güzel bölgelere gelmenin hayalini kuruyorlar. Sadece etkileşimli ve fazla takipçili bir hesap için lüzumlu kuralları bilmedikleri için başarıya ulaşamıyorlar. Yazımızın devamında ınstagram hesabı büyütürken destek olacak etkili şekilleri bildirdik.

Instagram Hesabı Büyütmenin 8 Altın Kuralı

Instagram hesabını büyütmenin ilk adımı, strateji odaklı plan yapmaktan geçer. Peki iyi mi bir plan yapmalıyız diyecek olursanız;

  • Ilk olarak ınstagram hesabınızda ürettiğiniz içerikleri hangi konsepte ve ne sıklıkta paylaşacağınızı belirlemeniz gerekir. Paylaşımlarınızın sürekliliği sağlayacak şekilde sürekli olması fazlaca önemlidir. Doğrusu bir iki gün paylaşım yapmış olup, uzun süre paylaşım yapmamak şeklinde bir düşünceye girmemelisiniz.
  • İkinci altın kaide yeteneklerinizi bilmeli ve ona nazaran hareket etmelisiniz. Her telden paylaşım yaptığınızda pekte dikkat çekici bir hesabınız olmayacaktır. Kendinize özgü içeriklerinizle profil sayfasını tertipli ve dikkat çekici bir hale getirebileceğinizi unutmamalısınız.
  • Hesabını büyütmek isteyenlere bir öteki tavsiye takipçileriyle canlı gösterim yapabilir, story bölümünden samimi soru-cevap şeklinde muhabbet edebilir ya da her ay tertipli bir halde çekiliş düzenleyebilirler.
  • Doğru zamanda paylaşım yapmak hesabı büyütmenin en mühim kriterlerinden biridir. Takipçilerinizin en fazlaca ilgi gösterdiği zamanı bulmanız gereklidir. Mesela her insanın toplumsal medyada daha çok zaman geçireceği vakit iş çıkış saati yada geceleri yatmadan ilkin olabilir. Bunun şeklinde vakit dilimlerini tecrübe etme yanılma yöntemiyle kendiniz belirleyebilirsiniz. Bununla beraber hafta sonları ve tatillerde toplumsal medya etken kullanılacağından bu günlerde gönderi paylaşmanız sizin yararınıza olacaktır.
  • Bir öteki kaide ise doğal olarak ki takipçi sayısını arttırmaktır. Toplumsal medya hesabını büyütmek için oldukça geniş bir kesime gerekseme vardır. Takipçi sayısını arttırmak için de strateji odaklı bir plan yapmanız icap ettiğini söylemiştik. Doğrusu sizi takip eden kitlenin beğeni ve yorumları oldukça önemlidir. Eğer içerikleriniz örneksiz olursa Instagram algoritması içeriklerinizin keşfet kısmına düşmesini elde edecektir. Keşfet kısmına düştükten sonrasında takipçi sayınız fazlasıyla artacaktır.
  • Sponsorlu gönderiler paylaşmak ve reklam almak takipçi sayınızı yüksekten etkenler arasındadır. Bütçenize uyacak şekilde influecerlar ile iş birliği yapabilir kendi sayfanızı tanıtmasını isteyebilirsiniz.
  • Bir öteki kaide, toplumsal medya hesabınızın taklitçi olmaması gerçeğidir. Medyayı sizin şeklinde kullanan rakiplerinizi çözümleme edebilir hangi içeriklerinin daha fazlaca etkileşim aldığını gözlemleyebilirsiniz. Sadece öykünmek etmemeli, profilinizin size hususi olması icap ettiğini unutmamalısınız. Kendi içerikleriniz takipçiler tarafınca dikkat çekmeli, farkınız tarzınız olmalıdır. Peki taklitçi olmamak için ne yapmalıyım diyorsanız, o da sizin fikirlerinize ve yeteneklerinize kalmış diyebiliriz.
  • Son olarak bir çok okuyucumuz tarafınca bilinmeyen kurala geçiyoruz. Toplumsal medyaya bir post koyduğunuzda Instagram size yalnız 1 saat müddet verir. Bu süre zarfında postunuza alacağınız yorumlar, beğeniler yada takipçilerinize vermiş olduğunuz yorumlar oldukça önemlidir. Bununla beraber paylaştığınız fotoğraf başak bir kullanıcı tarafınca kaydedilmesi takipçi sayınızı yükseltecektir. Eğer 1 saat içinde paylaşımınız beğenilmez ve ilgi çekmezse hesabınızı büyütmek için birazcık daha çaba sarf etmeniz gerekecektir.

Yukarıda belirttiğimiz Instagram hesap büyütme adımları yardımıyla; şirket hesabını büyütmek isterseniz takipçilerinizi müşteriye çevirebilir ya da kişisel hesabınızı büyüterek influencer yada fenomen olma yolunda adımlarınızı atabilirsiniz. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.