İngiliz Karbonatı Zayıflatırmı? Karbonatlı Limonlu Su İle Zayıflama

0

Karbonat zayıflamakta kilo vermekte oldukca etkili bir maddedir. Karbonat alkali bir madde olduğundan vücudun asit- alkali oranını dengeler, bedeni toksinlerden arındırır böylece süratli bir halde zayıflamakta mühim rol oynar. Karbonatlı su ile zayıflayanların, ingiliz karbonatı kullananların yorumları devamlı pozitif yönde yönde olmuş, bu suyu içmeye devam ederek hem hastalıklarından kurtulduklarını hem de istenmeyen fazla kilolarını verdiklerini bildirmişlerdir. Karbonatlı su ile kilo verdim diyen pek oldukca şahıs vardır.

Karbonatlı su ile zayıflama yöntemi Diyetisyen Gül Kaynak tarafınca tavsiye edilmiş, bilinmeye başlamış, popülerlik kazanmıştır. Dr. Gül Kaynak katılmış olduğu bir T.V programında karbonatlı su ile zayıflama tarifi verdikten sonrasında kilo vermek isteyenler bu yönteme rağbet etmiş, deneyip pozitif yönde netice almışlardır.  Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nın karbonatlı su ile zayıflama yöntemi hakkında basında yer edinen herhangi bir demeci mevcut değildir.

Karbonatlı Su İle Zayıflama Yöntemi Iyi mi Uygulanır?

Karbonatlı su ile zayıflama yönteminde günde averaj 4 litre su içmeli, içilecek suya karbonat iştirak etmesi gerekmektedir. Karbonatlı su ile zayıflamak için 2 litre şu demek oluyor ki 8 su bardağı suya 1 tatlı kaşığı karbonat eklemeniz kafi gelecektir. Isterseniz eczaneden satın alacağınız İngiliz Karbonatını da kullanabilirsiniz. Suya karbonat eklenince su alkali hale gelir ve bu suyun pH kıymeti 9-11 içinde değişim gösterir. 2 litre suyun içine 1 tatlı kaşığı İngiliz karbonatı eklenip karıştırıldıktan sonrasında alkali su elde edilmiş olur. 2 litre suyun içine yarım limon suyu eklendiğinde de alkali su elde edilir. Hazırlanan bu alkali sular 1 günde tüketilmelidir ve günlük hazırlanmalıdır. Karbonat içtiğimiz suyun pH kıymetini artırır. Tükettiğimiz gıdalardan gelen ve vücudumu yoran asitleri ve atık maddeleri karbonatlı su şeklinde alkali suları içerek vücudumuzdan atabiliriz. Böylece vücudumuz asitten arınır ve zayıflamamız kolaylaşır. Vücudumuzun ideal Ph kıymeti 7.35’tir. Bu oran aşağılara düştüğünde şu demek oluyor ki asit oranı yükseldiğinde vücutta halsizlik adım atar, çeşitli hastalıklarla karşılaşılır. Karbonatlı su vücudun pH dengesini sağlayıp zayıflamaya destek sunar.

Karbonatlı Su ile Zayıflama Yönteminde Ayda Kaç Kilogram Verilir?

Karbonatlı su ile zayıflama yöntemini kullanarak 1 ayda averaj 6-7 kilogram kilo kaybı sağlanabilir.

Karbonatlı Su Zayıflatır mı? Diyetisyen Emre Uzun Cevaplıyor

Suyun aslına bakarsan zayıflamaya destek tesirini biliyoruz. Karbonatla suyu alkali yapmak vücudun asit dengesini sağlar ve metabolizmayı hızlandırır. 3 litre suya 2 tatlı kaşığı karbonat eklemek kafi olur. Daha fazlası midede rahatsızlığa yol açabilir.

Karbonatlı Suyun Zayıflamaya Yararları

Karbonatlı su vücudun asit alkali baz dengesini sağlayıp metabolizmayı hızlandırır, böylece süratli bir halde zayıflamaya destek sunar.

Karbonatlı su alkali içinde ne olduğu yardımıyla bedeni toksinlerden arındırır. Temizlenmiş, zararı olan maddelerden arınmış bir vücut daha kolay zayıflar.

Karbonatlı suyun zayıflama üstünde en büyük etkilerinden biri tok tutucu olmasıdır. Uzun süre tok kalmanızı sağlayıp fazla kiloları giderir.

Karbonatlı su en etkili iştah kapatıcı içeceklerdendir. Karbonatlı su içtikten sonrasında iştahın kapanması, yiyecek yiyecek istememe tecrübelerle sabittir.

Karbonatlı su ödem söktürücü özelliği yardımıyla, vücuttaki ödemi ve şişkinliği giderir, böylece kollarınızın, bacaklarınızın daha narin ve ince görünmesini sağlar.

Karbonatlı Suyun Zayıflamaya Yararları

Karbonatlı su bölgesel zayıflamakta da oldukca etkilidir. Göbek bölgesindeki yağlanmadan, basenlerinizden şikayetçiyseniz bu mevzuda da karbonatlı su imdadınıza yetişecek, göbek ve basenlerden incelmenize destek olacaktır.

Karbonatlı suyun zayıflama üstünde bir öteki tesiri yağ yakıcı özelliğidir. Karbonatlı su içerek metabolizmanız hızlanacak ve yağlarınız eriyecek, fit bir görünüme kavuşacaksınız.

Karbonat Nerede Satılır Fiyatı Nedir?

Karbonatı marketlerden, aktardan hatta web üstünden de satın alabilirsiniz. İngiliz karbonatını ise Eczaneden satın alabilirsiniz. Karbonatla zayıflama yöntemi için ister marketten alacağınız karbonatı kullanın isterseniz de eczaneden alacağınız İngiliz karbonatını her iki karbonat da aynı etkiyi gösterip zayıflamanızı kolaylaştıracaktır. İngiliz karbonatının fiyatı 100 gramı 9-10 TL’dir.

Karbonatlı Su Ve Limon İle Zayıflama Yöntemi

Malzemeler:

1 bardak su

1 tatlı kaşığı limon suyu

1 çay kaşığı karbonat

Yapılışı:

Bir bardağa limon suyunu sıkın, karbonatı ilave edin ve üstüne su koyun. İyice karıştırın. Bu içecek bedeninizi toksinlerden arındıracak, sizi hızla zayıflatacaktır. Limon en etkili detoks maddelerinden vücutta biriken zararı olan atıkları, iltihabı temizler, yüksek C vitamini içinde ne olduğu ile bağışıklığınızı güçlendirip zayıflarken hastalanmanızı engeller. Limonun bir öteki özelliği de yağ yakıcı olmasıdır. Göbek ve basen bölgelerindeki yağ enzimlerini harekete geçirip yağ yakımını hızlandırır. Vücuttaki ödem söktürmeye destek sunar. Metabolizmayı artırıp kilo vermeyi kolaylaştırır. Karbonat ve limon kürünü kullanmak zayıflamanızda mühim rol oynar.

Karbonatlı Su İçmenin Zararları

  1. Karbonatlı su içmenin en sık karşılaşılan yan etkilerinden biri de baş ağrısıdır. Maalesef bu içecek bazı kişilerde baş ağrısı yapabilmektedir.
  2. Karbonatlı su bilhassa midesi kırılgan kişilere dokunup midede ağrı, yanma, mide krampı şeklinde istenmeyen sıhhat problemlerine yol açabilir.
  3. Karbonatlı su içmek vücuttaki potasyum seviyesini düşürebilir, bunun sonucu olarak halsizlik, vücutta, organlarda, uyuşma ya da karıncalanma hissi, kas krampları, kabızlık, kusma ve süratli kalp atışları şeklinde emarelerle karşılaşabilirsiniz.
  4. Karbonatlı su gerilim üstünde negatif etkide bulunup, tansiyonunuzu yükseltebilir veya düşürebilir. Bilhassa gerilim hastaları, gerilim ilacı kullanan kişiler doktoruna sormadan bu zayıflama yöntemini uygulamamalıdır.
  5. Karbonatlı bazı kişilerde alerjiye yol alabilir. Karbonatlı su size dokunursa, ciltte döküntü, kaşıntı nefes almada güçlük, öksürük, göğüs sıkışması, yüz ya da dudaklarda şişme şeklinde semptomlar yaşayabilirsiniz.
  6. Karbonatlı su günlük kullandığınız ilaçlarla etkileşime girip onların etkinliğini artırabilir veya azaltabilir.
  7. Her gün karbonatlı su içmeye devam etmek, uzun süre bu suyu içmek vücudun alkali asit dengesini bozup çeşitli sıhhat problemlerine yol açabilir.
  8. Karbonatlı su ürkü hücumu tetikleyebilir, depresyon şeklinde ruhi sıkıntılara da yol açabilir.
  9. Not: Karbonatlı su ile zayıflama ve karbonatlı su, limon ile zayıflama yöntemlerini kullanmadan ilkin ne olursa olsun doktorunuza danışınız.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.