İnce Bacakları Kalınlaştırma İçin 6 Uzman Önerisi

0

Bacak kalınlığı, naturel vücut şekli, yağ oranı, genetik, beslenme ve spor yapmış olup yapmama benzer biçimde faktörlere göre farklılık gösterir. (Bacak kalınlaştırma için 6 tavsiye) isminde bu makalemizde ince bacakları kalına çevirmek için yapmanız gerekenleri bildirdik ve bacak kalınlaştırma egzersizleri hakkında bilgiler verdik. Doğuştan ince bacaklarınız var ise ve kalınca bacaklara kavuşmak istiyorsanız doğru bir beslenme programı ve egzersiz planı ile bunu gerçekleştirebilirsiniz.

1.Adım

Kalınca bacaklara kavuşmak için bacaklarınızdaki kas miktarını artırmayı deneyebilirsiniz. Kaslı bacaklar normalden daha kalınca gözükürler. Vücudunuzun sıhhatli kas oluşturması için proteince varlıklı gıdalarla beslenmeniz gerekir. American Centers for Disease Control and Prevention (ABD Birleşik Devletleri Hastalık Denetim ve Korunma Merkezleri),hanımefendilere günde minimum 46 gram protein, erkekler içinse 56 gram protein alımını öneriyor. Bir bardak sütte 8 gram protein; 85 gram ette ise 21 gram protein bulunur.

2.Adım

Günlük kalori alımınızı gözden geçirin. Günlük ihtiyacınız olan kaloriden fazlasını almak, kilo almanızı sağlayıp bacaklarınızı kalınlaştırmanın en etkili yöntemidir. Günlük kalori ihtiyacı yaşa, cinsiyete, etken bir yaşam yaşayıp yaşamadığınıza bakılırsa değişse de genel anlamda 2000 kalori civarı kaloriye ihtiyacınız vardır. Uzmanlar hanımlarda günlük kalori ihtiyacının 1800-2000, erkeklerde ise 2200-2400 bulunduğunu bildiriyor. Yeteri kadar kalori almazsanız bacaklarınız kalınlaşamaz hatta daha da incelmeye adım atar. Diyetisyen sizin için ihtiyaç duyulan kalori alımına karar verecektir fakat ne kadar hareketli bir insansanız, o denli oldukça, fazladan kaloriye ihtiyacınız olacaktır.

3.Adım

Kas icra eden aerobik egzersizlere yoğunlaşın. Uzun mesafe koşuları bacakları inceltmeye eğimli iken, kısa mesafe koşuları çoğu zaman kas yapmaya yardım eder. Benzer şekilde, bisiklet, yüzme de kas oluşumuna, bacaklarda kalınlaşmada etkilidir. “U.S. Center for Disease Control and Prevention” (ABD Birleşik Devletleri Hastalık Denetim ve Korunma Merkezleri), 75 dakika yüksek yoğunluklu yüzme benzer biçimde yoğun aerobik aktivite, ya da 150 dk yürüyüş benzer biçimde orta aktivite öneriyor. Kardiyovasküler egzersiz kalori yaktığından mevcut kilonuzu korumak istiyorsanız, doyana kadar olmak koşulu ile daha oldukça yemelisiniz.

4.Adım

Kas icra eden vücut geliştirme egzersizleri yapın. Calf raise (baldır kası geliştirme egzersizi) yapmak için dimdik ayakta durun ve yavaşca ayak parmak uçlarınız üstünde yükselin 2 saniye bu şekilde kalınca. Daha çok baldır yapmak için her elinize 2.2 kilo’lık dambıllar alabilirsiniz. 10 yine minimum iki set hedefleyin.

5.Adım

Uylukları çalıştırmak için squat yapın. Omurganız düz duracak şekilde ayakta durun bir bankta oturur benzer biçimde bedeninizi alçaltın. 10 tekrardan minimum 2 set yapın.Arkasından lunges deneyin. Kalkın ve büyük bir adım atın şu demek oluyor ki bir ayağınız diğerinden 2 adım önde olsun. İki dizinizde 90 derecelik açı oluşturacak şekilde vücudunuzu alçaltın. Doğrulun ve öteki ayağınızı öne alarak yine edin. Her bacak için 5 kez yine edin; 10 tekrarlı 2 ya da 3 set yapın.

6.Adım

Bacaklarınızı güçlendirmek için Kettlebells egzersizleri yapın. İki ayağınızın yanlarına yere Kettlebells spor malzemesini koyun. Dizlerinizi bükün, sırtınızı dik tutarak Kettlebelları kaldırın ve yine dik konuma gelin. 5 kez tekrarlayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.