İltihaplı Sivilce Ve Büyük Sivilce Iyi mi Geçer?Sivilceyi Anında Yok Etme

0

Burunda, Alında Çenede, Yanakta Sivilce Iyi mi Geçer?

Sivilce en sık karşılaşılan cilt problemlerindendir ve alın bölgesinde, burunda, çenede ve yanakta tüm yüzde çıkabilir. Bilhassa iltihaplı sivilcenin çıkması oldukça can can sıkan bir durumdur. Bu makalemizde Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya tarafınca tarifi verilen

Sual: Çenemde ve alnımda oldukça fazla sivilce var. Her türlü ürünü kullandım, bir süreliğine geçseler de sonrasında tekrardan çıkıyorlar. Sivilcelerimi iyi mi kurutabilirim?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Yediklerinize dikkat edin. Kuruyemişlerden ve asitli içeceklerden uzak durun. Ek olarak 1 patatesi rendeleyip suyunu sıkın. Bu suyun içine 1 tatlı kaşığı bal katın. Her akşam yatmadan ilkin bu karışımı yüzünüzdeki sivilceli bölgelere sürün ve bu şekilde yatın. Bu etkili formülden her gün yararlanabilirsiniz.

Sual: Çenemde, alnımda, yanaklarımda burnumda iltihaplı sivilceler var, bu sivilceleri kurutmak için evde yapabileceğim bir tanım bildirir misiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Sivilceleri kurutmak için de şu formülü uygulayabilirsiniz; bir çay kaşığı kuru mayayı, dövüp toz haline getirdiğiniz bir Aspirin’le karıştırın. İçine limon su katın. Bu karışımı sivilceli bölgelere sürüp, 20 dakika beklemeye alın. İyileşene kadar bunu her gün uygulayın. Bol miktarda havuç yiyip su ve nebat çayları içmenizi, şarküteri ürünlerinden uzak durmanızı da tavsiye ederim.)

Sual:Çenemde alnımda, yanağımda ve burnumun çevresinde oldukça fazla sivilce var. Bu sivilcelerin kısa zamanda kurumasını sağlayacak bir formülünüz var mı?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (1 kaşığı maden suyu, 1 tatlı kaşığı süt ve 3 damla limon suyunu karıştırın. Bu karışımın içine minik bir parça ekmek batırın. Ekmeği 25 dakika sivilceli bölgenin üstünde tutun. Bu formülden 5 günlük kür olarak yararlanın. Ek olarak yediklerinizi gözden geçirin. Bilhassa kuruyemiş tüketiminden uzak durun.)

Sual: Çenem ve çevresinde sivilceler, sivilce izleri ve siyah noktalar var. Yanaklarımda kırmızı noktalar kulaklarıma kadar uzanıyor. Ne yapayım

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Eşit oranda 1 tatlı kaşığı mısır unu, ıslatılmış kil, el kremi ve suyu karıştırın. Cildinize peeling yapın, ovarak çıkarın. Yağlarınız için de iyi bir uzmana gidebilirsiniz. )

Sual: Son günlerde yüzümde bilhassa de alnımda oldukça fazla sivilce çıktı. Kurumaları için ne yapmalıyım?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (1 tutam öğütülmüş reyhan otu, 1 çay kaşığı un haline getirilmiş kükürt ve 1 limonun suyunu karıştırın. Bu karışımı cildinize sürüp 20 dakika beklemeye alın. Arkasından da cildinizi sudan geçirin. Bu formülden her gün yararlanın.)

Sual: Yanak bölgemdeki sivilceler ve görüntüyü bozan kırmızı lekeler. Bunlardan iyi mi kurtulabilirim?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Marul suyunu sıkıp suyunu çıkarın. Çıkan su kadar pişmeden süt karıştırıp, bununla cildinizi silin. Cildiniz duyarlı değilse bir de maske tarifi vereceğim: Bir tatlı kaşığı yoğurda bir tatlı kaşığı kil karıştırın ve karışımı yüzünüzde 20 dakika beklemeye alın. Maskeyi haftada bir ya da iki kez uygulayın.)

Eczacı Selen Esener’den Sivilceyi Geçiren Kil Maskesi

Malzemeler

 1. 1 yiyecek kaşığı kil
 2. 1 tatlı kaşığı karbonat
 3. Ortalama, yarım çay bardağı su

Yapılışı: Tüm malzemeleri bir kapta karıştırıyorsunuz. 5-10 dk bekletip sudan geçirin.Haftada 1 bu maskesiyi yapın. Bu maske kuru cildi olanlar için uygun değildir.

Eczacı Selen Esener’den Sivilceyi Geçiren Zencefil Maskesi

Malzemeler

 1. 2 yumurta akı
 2. 1 çay kaşığı toz zencefil
 3. Yarım çay kaşığı tarçın

Yapılışı: 2 yumurta akını mikserle iyice köpürene kadar çırpın, içine 1 çay kaşığı rendeden geçirilmiş zencefil ya da toz zencefil ve yarım çay kaşığı tarçın ekleyip güzelce karıştırın.Yüzünüze sürüp yirmi dakika bekletip sudan geçirin.Tonikle temizleyip nemlendiricinizi sürmeyi dikkatsizlik etmeyin.

Güzellik Uzmanı Pervin Bulgak’dan Sivilce Geçiren Maske

Malzemeler

 1. 1 yiyecek kaşığı gül suyu ve gül yağı (Gül suyunun alkolsüz olanı kuru ve düzgüsel ciltlere tavsiye ediliyor. Cildiniz yağlı ise alkollü olabilir.)
 2. 1 yiyecek kaşığı kayısı yağı
 3. 1 yiyecek kaşığı da kabak çekirdeği yağı
 4. 1 yiyecek kaşığı tatlı badem yağı
 5. 4-5 yiyecek kaşığı beyaz kil
 6. 1 ampul E vitamini

Yapılışı: Tüm malzemeler bir kapta karıştırılır. Bu maskeyi yapar yapmaz hazır cilde göz çevresi hariç sürülmesi gerekmektedir. Gazlı bezin göze gelecek kısımlarını keserek açık bırakabiliriz. Yüze aşağıdan yukarıya doğru sürülür. 20 dk sonrasında suyla yıkanır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.