Ihlamur Çayı Zayıflama İçin Iyi mi Kullanılır En Güzel Tarifler

0

Ihlamur çayı, zayıflamaya destek olan yararlı nebat çaylarındandır. Diyetisyenler ıhlamur çayını kilo vermek isteyen danışanlarının listesine mutlak eklemektedir. Uzmanlar ıhlamur çayının içeriğindeki zayıflatıcı bilhassa yardımıyla zayıflamaya tesiri bulunduğunu anlatmaktadır.

Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Ayda 7 Kilo Verdiren Yağ Yakan Ihlamur Çayı Kürü Tarifi

Malzemeler

 1. 10 gram ıhlamur (2 tutam)
 2. 10 gram kuşburnu (10-12 tane)
 3. 5 gram altın otu (1 tutam)

Hazırlanışı

İlk olarak 3 bardak suyu kaynatın ve içine 2 tutam ıhlamuru, 10-12 tane çatlattığınız kuşburnunu ve 1 tutam altınotu ekleyip 7-8 dakika daha kaynatmaya devam edin. Kaynayan kürünüzü ocaktan alın ve ılıdıktan sonrasında süzgeçten geçirin. Hazırladığınız bu zayıflatıcı kürü günde öğleden ilkin ve öğleden sonrasında iki kere tüketin. Öteki bir deyişle kürü 5-6 saat içinde tüketip bitirmeye çalışın. Öteki mühim nokta ise, bu kürü aç karna yiyeceklerden ilkin tüketmeniz. Çoğunlukla bir ay kullanılması tavsiye edilmektedir fakat kişiye ve duruma nazaran kullanım süresi değişebilir. Bu kür yardımıyla ayda 7-8 kilo verilebilse de bazı kişiler 3-4 kilo da verebilir. Ihlamur çayı kürü tüketirken beslenme düzeninde bir değişim yapılmasına gerek kalmamıştır. Bu kürü emziren anneler, bebekleri 6 aylık olduktan sonrasında kullanabilir.

Ihlamur Çayının Zayıflamaya Yararları Nedir?

 1. Ihlamur çayı iştahı azaltır ve tokluk hissi oluşmasını sağlar. Bunun için ıhlamur çayını aç karna tüketmeye itina göstermelisiniz.
 2. Ihlamur çayını, zayıflama sürecini hızlandırmak için her sabah kahvaltıdan ilkin ya da öğün aralarında tüketebilirsiniz. İsteğe bağlı olarak içine birazcık bal da katabilirsiniz, bal içimi kolaylaştıracaktır.
 3. Ihlamurun vücuttaki yağ yakımını hızlandırma özelliği vardır. Aç karna içeceğiniz ıhlamur çayı zayıflamaya destek olmaktadır.
 4. Ihlamur, metabolizmayı hızlandırmada oldukca etkilidir. Bu yüzden kilo alımını engellemektedir.
 5. Ihlamur sindirim sistemini korur ve kuvvetlenmesine destek sağlar. Rejime giren kişilerde vücudun kuvvetini kaybetmesine engel olur.
 6. Ihlamur içindeki idrar sökücü etkisinde bırakır vücutta biriken ödemi atar ve vücudun kalıcı olarak zayıflamasına destek sağlar.

Zayıflamak İçin Ihlamur Çayı Iyi mi Demlenir

Ihlamur çayı hazırlamak için ıhlamuru isterseniz aktardan taze olarak alabilir yada marketlerdeki ıhlamur hazır poşet çaylardan edinebilirsiniz. Zayıflamanıza destek olan ıhlamur çayını hazırlamak için 1 bardak sıcak su içine 1 tatlı kaşığı hazır yada tane kuru ıhlamuru ekleyip 15-20 dakika demleyin. Demlenen çayı süzgeçten geçirin ve ılıdıktan sonrasında tüketin. İsterseniz içine birazcık bal ekleyebilirsiniz.

Haftada 3 Kilo Verdiren Ihlamur Kürü Iyi mi Yapılır?

Malzemeler

 1. 15 gr ıhlamur
 2. 10 gr kuş burnu
 3. 1 tatlı kaşığı nane
 4. Yarım limon suyu
 5. 5 gr altın otu
 6. 1 litreye yakın su

Hazırlanışı

Bir tencere içine ortalama 1 litre suyu koyup kaynatın. Kaynadıktan sonrasında içine ıhlamuru, kuşburnunu, naneyi, altın otunu ve yarım limon suyu da koyup 5 dakika daha kaynatıp ocaktan alın. Ilıyan ıhlamur kürünüz içmeye hazır. Eğer içmekte zorlanırsanız içine birazcık bal katabilirsiniz, şeker kullanmayın. Ihlamurun sağlığa faydası oldukça çoktur ve grip ve soğuk algınlığına olan etkisiyle bilinmektedir. Bunun haricinde ıhlamur zayıflamaya da destek sağlar bundan dolayı kişiyi tok meblağ. Zayıflamak için her sabah kahvaltıdan ilkin bu tarifini verdiğimiz kürü açken 1 fincan için. Tesirini bir haftada görmüş olacaksınız. Şunu da unutmamakta yarar vardır ki ıhlamur tesirini en oldukca aç karna tüketildiğinde gösterir, iştahı kapatır ve bünyede tokluk hissi oluşmasını sağlar. Tüm bu faydalarının yanında vücuttaki yağ yakımını da hızlandırır.

İbrahim Saraçoğlu Zayıflama Kürü 5 Tane Kilo Verdiren Kür Tarifi Tıklayınız

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.