İETT otobüsü, marmaray, vapur vb araçlar ile Ortaköy’e iyi mi gidilir?

0

İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde bulunan Ortaköy, Avrupa Yakası’ndadır. Ortaköy, İstanbul’un zamanı güzelliklerini hissedebileceğiniz en güzel semtlerden biridir. Hem biz Türklerin hem de turistlerin sık sık ziyaret etmiş olduğu Ortaköy ulaşım bakımından da kolayca gidilen bir yerdir.

Beşiktaş’ın göz bebeği Ortaköy’e ulaşım sağlamak için İETT otobüsü, tramvay, Marmaray, vapur, metro, metrobüs yada minibüse binebilirsiniz.

Ortaköy’e En Süratli ve Kolay Iyi mi Gidilir?

Anadolu yakasından Ortaköy’e gitmek isteyenler için;

Kadıköy

Kadıköy Rıhtım’dan Beşiktaş vapuruna binilir ve Beşiktaş’ta Ortaköy yönüne giden Bahçeşehir Üniversitesi durağına giderek oradan otobüslere binilir. Bu otobüsler; 22, 22RE, 25E, 40T, 42T  numaralı otobüslerden birine binerek Ortaköy durağında inilir.

Üsküdar

Üsküdar’dan Beşiktaş vapuruna binilir ve Beşiktaş’ta Ortaköy yönüne giden Bahçeşehir Üniversitesi durağına gidilir. Buradan 22, 22RE, 25E, 40T, 42T yada DT1  numaralı otobüslerden birine binerek  Ortaköy durağında inilir.

Kartal, Pendik, Tuzla ve Maltepe

Kadıköy-Tavşantepe metrosuyla Kadıköy’e gelinir. Arkasından Rıhtım’dan Beşiktaş vapuruna binilir ve Beşiktaş’ta indikten sonrasında Ortaköy yönüne giden Bahçeşehir Üniversitesi durağında otobüslere binilir. Arkasından 22, 22RE, 25E, 40T, 42T numaralı otobüslerden herhangi birine binerek Ortaköy’e ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ümraniye

Üsküdar-Çekmeköy metrosuna binilir ve Üsküdar Son Durak’ta indikten sonrasında derhal karşınızda kalan iskeleden Beşiktaş vapuruna binilir. Arkasından Ortaköy yönüne giden Bahçeşehir Üniversitesi durağından 22, 22RE, 25E, 40T, 42T numaralı otobüslerden birine binerek Ortaköy durağında inilir.

Samandıra ve Sancaktepe

Alemdağ’dan kalkan 522 numaralı otobüse binilir ve Köprülü Kavşak durağında inilir. Zincirlikuyu Beşiktaş çıkışından çıkarak önünüzdeki otobüs durağından geçen herhangi bir otobüse binilir ve Beşiktaş Meydan durağında inilir. Beşiktaş’a vardıktan sonrasında Ortaköy yönüne giden Bahçehirşehir Üniversitesi durağından 22, 22RE, 25E, 40T, 42T, DT1 numaralı otobüslerinden birine binerek, Ortaköy durağında inilir.

Avrupa yakasından Ortaköy’e gitmek isteyenler için;

Büyükçekmece, Beylikdüzü, Avcılar, Küçükçekmece, Mecidiyeköy

Oturduğunuz yerde en yakın metrobüs istasyonundan metrobüse binilir. Zincirlikuyu’ya ulaştıktan sonra Beşiktaş çıkışından çıkarak önünüzdeki otobüs durağından geçen herhangi bir otobüse binilir ve  Beşiktaş Meydan durağında inilir. Hemen sonra Ortaköy yönüne giden Bahçeşehir Üniversitesi durağından 22, 22RE, 25E, 40T, 42T, DT1 numaralı otobüslerden birine binerek Ortaköy’e gidebilirsiniz.

Bağcılar ve Güngören

Kabataş-Bağcılar tramvay hattıyla Kabataş’ta inilir ve Kabataş’tan kalkan 22, 25E otobüs hatlarından birine binerek Ortaköy durağında inilir.

Esenler ve Bayrampaşa

Yenikapı-Havalimanı metrosuna binilir ve Aksaray’da inerek Kabataş-Bağcılar tramvayına aktarma yapmış olup Kabataş’ta inilir. Kabataş’tan kalkan 22,25E numaralı otobüslerden birine binerek Ortaköy’ gidilir.

Bölme

DT1, 40T yada 42T numaralı otobüslerden birine binilir ve Ortaköy durağında inilir.

Metro İle Ortaköy’e Iyi mi Gidilir?

Size en yakın metro hattından Yenikapı Hacıosman metrosuna aktarma yapabilir, Bölme yada Şişli- Mecidiyeköy durağında inebilirsiniz. Arkasından indiğiniz duraktan Beşiktaş’a giden otobüse binerek Ortaköy’e gidebilirsiniz.

Metrobüs İle Ortaköy’e Iyi mi Gidilir?

Size en yakın metrobüs durağından metrobüse binebilir ve Zincirlikuyu durağında inebilirsiniz. Zincirlikuyu’da indikten sonrasında köprünün üstünden Beşiktaş’a giden tüm otobüs ve minibüsleri kullanarak Ortaköy durağında inebilirsiniz.

Otobüs İle Ortaköy’e Iyi mi Gidilir?

Beşiktaş Meydan durağından geçen 62, 30A, 29C, 27E, 129T, 43R, 58A, 559C, 63, 41E, İST- 19, 58N, 36L, U2, 40B, 27SE, 29D numaralı otobüsler Ortaköy’e ulaşım sağlamaktadır.

Ortaköy Durağından Geçen İETT Otobüs Hatları Hangileridir?

Otobüs ile Beşiktaş’a Sarıyer, Mecidiyeköy, Bölme, Kadıköy şeklinde merkezi yerlerden ulaşım sağlanabilmektedir.

  • 22 İSTİNYE DEREİÇİ – KABATAŞ
  • 22B BEBEK – KABATAŞ
  • 22RE FATİH SULTAN MEHMET – BEŞİKTAŞ
  • 25E SARIYER – KABATAŞ
  • 40 RUMELİFENERİ / GARİPÇE – TAKSİM
  • 40T İSTİNYE DEREİÇİ – TAKSİM
  • 42T BAHÇEKÖY – TAKSİM
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.