İbrahim Saraçoğlu Zayıflama Çayı, Yağ Yakan Çay Tarifi Bitkisel Zayıflama

0

Zayıflamak ve fit bir görüntüye haiz olmak hepimizin hayallerindendir. Bu makalemizde tv ekranlarından tanıdığımız Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafınca verilen zayıflatan, kilo verdiren kür tariflerini ve zayıflama, yağ yakan çay tarifini okuyabilirsiniz. İşte Dr. Saraçoğlu tarafınca tarifi bildirilen kilo verdiren ve yağ yakan çay tarifleri ile zayıflatan Tilya kürü, lahana kürü, maydanoz limon sarımsak kürü,yoğurt kürü ve soğan kürü tarifleri;

Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Ayda 7 Kilo Verdiren Yağ Yakan Tilya Çayı Kürü Tarifi

Malzemeler

 1. 10 gram ıhlamur (2 tutam)
 2. 10 gram kuşburnu (10-12 tane)
 3. 5 gram altın otu (1 tutam)

3 bardak suyu kaynatın. İçine iki tutam ıhlamur, 10-12 tane kuşburnu ve bir tutam altın otu atarak 7-8 dakika kaynatın. Ilıyınca süzgeçten geçirin. Tilya kürü hazırlanışı bu kadar kolay. Gün içinde ortalama 5-6 saat içinde tüketmeye itina gösterin. Hepsini aniden bitirmek zorunda değilsiniz; öğleden ilkin ve öğleden sonrasında olmak suretiyle ikiye bölerek içebilirsiniz. Tilya kürü aç karnına içilir. Kuşburnunu çatlatarak kullanın.Tilya kürünün çoğu zaman bir ay kullanılması önerilse de kişiye ve duruma nazaran değişecektir. Bu kür ayda 7-8 zayıflamanıza destek olacaktır. Sadece bu sayı, bazı bünyelerde 3-4 kiloya kadar inebilmektedir. Bir ay süresince tertipli olarak uygulanması gerekir. Beslenme düzeninizde herhangi bir değişim yapmanıza gerek kalmamıştır. Tilya kürünü bebeğini emziren anneler de kullanabilirler; bilhassa 6. aydan sonrasında rahatça uygulanabilir

Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Lahana İle Zayıflama Kürü

Dört yada beş tane beyaz lahana yaprağını parçalamadan (tüm olarak) kaynatmakta olan 750 ml suyun içine atınız ve hafifçe ateşte ağzı kapalı 7 dakika haşlayınız. Damak tadı için yada içimi kolay olsun düşüncesi ile haşlama suyuna hiçbir şey ilave etmeyiniz. Ilıdıktan sonrasında lahanaları süzünüz. Haşlama suyu aşağıdaki formüle nazaran uygulanır: 3x5u+3a Bu formülün anlamı şudur. 3 tane 5 gün uygulanıp, her beşinci günün sonunda üç gün ara verilecektir. Toplam 15 gün uygulanacak anlamına gelir. Her beşinci günün sonunda verilecek olan üçer günlük aralar süresine dahil değildir. Bu kür tamamlandıktan sonrasında 10 gün ara verilir ve on günlük aradan sonrasında bir kez daha yeniden edilir. Dört kürede de haşlanmış beyaz lahana yapraklarının tüketilmesine gerek kalmamıştır ve yiyeceklerden bir saat ilkin yada iki saat sonrasında içilmelidir.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Zayıflatan Yağ Yakıcı Çay Tarifi

Malzemeler

 1. 4 çay kaşığı Yeşil çay
 2. 4 çay kaşığı Mate yaprağı
 3. 2 çay kaşığı Isırgan yaprağı
 4. 2 çay kaşığı Kekik

Yağ Yakıcı Çayın Hazırlanışı:

Tüm malzemeleri 1 litre kaynar suyun içine koyun. 10 dakika kadar demlenmesini bekleyin.(Su ocaktan alınmış olmalıdır,kaynaması bitmiş olmalıdır.)

Yağ yakıcı çay günde kaç bardak içilir?

İbrahim Saraçoğlu zayıflama çayı bitkisel bir çay olduğundan günde 3-4 bardak içilmesinde bir sakınca yoktur. Yağ yakıcı çay hazırlanırken içine mısır püskülü,kiraz sapı ve rezene ilave edilirse çaya ödem sökücü özellik katılmış olur. Mühim Informasyon : Yağ yakıcı çaya şeker ve bal kesinlikle ilave edilmemelidir.

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Zayıflamak, Yağ Yakmak İçin Maydanoz-Limon-Sarımsak Kürü

Malzemeler

 1. 15-16 dal maydanoz
 2. 2 yiyecek kaşığı limon suyu
 3. Yarım bardak su
 4. 1 diş sarımsak

Kökleri hariç, sapaları ile beraber 15-16 dal maydanoz + 2 yiyecek kaşığı limon suyu+ yarım bardak su+ 1 diş ince kıyılmış sarımsak hepsi bir araya karıştırılıp blenderdan geçirilir. Sabahları kahvaltıdan 15 dakika ilkin içilir. 3 gün sarımsaklı, 3 gün sarımsaksız, 3 gün sarımsaklı olmak suretiyle toplam 9 günlük kür uygulanır. 3 gün ara verilip yeniden 9 gün kür uygulanır. Durumuna nazaran 3 gün aradan sonrasında yeniden 9 gün uygulanır. Bu kür 4 ayda bir duruma nazaran tekrarlanabilir. Zayıflatıcı özelliği olan bu kür; fazlaca sıhhatli, organik antibiyotik, vücudu mikroplardan arındırıyor.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Göbek Eriten, Zayıflatan Yoğurt Kürü Tarifi

Malzemeler

 1. Yarım tane limonun suyu
 2. 1 çay kaşığı pul biber
 3. 3 yiyecek kaşığı yarım yağlı yoğurt

Hazırlanışı;

Yoğurt kürü için lüzumlu olan malzemeleri uygun büyüklükte bir kase içinde karıştırın. Malzemelerin hepsi karıştıktan sonrasında lüzumlu olduğunda tüketebilirsiniz. Yoğurt kürünü göbek eritmek için uyguyabilirsiniz. Bu kürü geceleri yatmadan 3 saat ilkin tüketebilirsiniz. Kürü tükettikten sonrasında daha iyi tesir almak için kesinlikle başka bir besin almayın. Yatana kadar ufak yudumlar ile 4-5 bardak mütevazı su tüketebilirsiniz, sadece başka bir içecek de tüketmeyin. Bu kürü minimum 2 hafta uygulamanız gerekir. Haftanın yalnız 2 günü uygulanan yoğurt kürü ile kısa sürede formunuza kavuşabilirsiniz.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Zayıflatan Soğan Kürü Tarifi

Malzemeler;

 1. 2 su bardağı su
 2. 1 tane kuru soğan

Hazırlanışı;

Kür için ihtiyaç duyulan suyu uygun büyüklükte bir kap içinde kaynatın. Su kaynarken soğanın kabuğunu soğup 4 eşit bölüme bölün. Böldüğünüz soğanı kaynayan suyun içine atın ve kabın ağzını kapatın. Taşmaması için ocağın altını kısıp 5 dakika bu şekilde kaynatın. Hazırlanan kürü ılık olarak yiyeceklerden 10 dakika ilkin tüketin. Soğan kürü yılda yalnız 3 kere uygulanmalıdır. 15 gün ard arda bu şekilde hazırlanıp tüketilen kürü 15 gün sonunda kesinlikle bırakmak gerekir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.