İbrahim Saraçoğlu Boy Uzatma Kürü Iyi mi Boyumu Iyi mi Uzatabilirim Boyum Kısa

0

Evlatlarının uzun boylu olmasını istemek neredeyse her ebeveynin bir dileğidir. Kendileri de kısa olan ebeveynler evlatlarının uzun boylu olmasını daha fazlaca isterler demek yanlış olmayacaktır. Boyun uzunluğunu belirleyen en büyük etmen genetik faktörler de olsa boyun uzaması için uygulanabilecek bazı yöntemler vardır.

1 Haftada 1 Ayda 10 santimetre Uzayabilir miyim?

1 hafta, 1 ay benzer biçimde fazlaca kısa sürede 10 santimetre uzamak bilimsel olarak imkansızdır. Sadece aşağıda bildirdiğimiz şekilleri uygulayarak fazlaca kısa sürede boyunuzu uzatabilirsiniz.

Prof. Dr İbrahim Saraçoğlu’ndan Boy Uzatma Kürü Tarifi

Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu boy uzatan bir kür tarifi vermiştir. Bu kürde dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan iki nokta vardır. Bunlardan ilki, boyunu uzatmak isteyenlerin haftada minimum 3 kez palamut, torik, uskumru ya da kefal benzer biçimde balıklardan 200-250 gram ızgara yada buğulama şeklinde pişirerek tüketmesidir. Bilhassa de bu sıraladığımız balıkların sırt kısmındaki siyah etli kısmın kişinin boy uzatmasında fazlaca etkili olduğu bilinmektedir.

12 yaşına gelmeyen evlatların haftada 3 kez torik, uskumru ya da kefal benzer biçimde balıklardan 250 gram kadar yemesi boylarını uzamasına tesiri büyük olacaktır. Bu balıkların sırtındaki siyah etli kısımı asla atmamalı çocuklarınıza bilhassa yedirmelisiniz. Bundan dolayı balıktaki bu kısım boyu uzatan aslolan bölgedir . Bu kür 12 yaşından büyük çocuklar için kafi değildir ve bu durumda çocuğunuzun boyunu uzatmak için bitkisel desteğe başvurmalısınız.

İkinci nokta ise, çocuğunuzun boyunu uzatmak için Prof. Dr ibrahim saraçoğlu’nun web sitesinde satılan ve hiçbir yan tesiri olmayan bir nebat çayını 6 ay kadar haftada 1 kere demleyerek içmelisiniz.

Barfiks Çekin

Barfiks yardımıyla vücut fazlaca büyük oranda esner ve bu esneme kem kasların gelişimine hem de kemiklerin uzamasına destek sağlar.Boyunu uzatmak isteyen kişiler kesinlikle barfiks çekmeyi denemelidir bundan dolayı barfiksin kemik gelişimine tesiri büyüktür. Barfiks ilk olarak yapılmaya başlandığında birazcık zor gelmektedir, iyi şekilde yapmak birazcık zor olsa gerek ve üzerine kesinlikle düşülmesi gerekmektedir.

Başarı göstermiş bir halde barfiks çekmek için ilk olarak koldaki bir kıkırdağın gelişip sertleşmesi gerekmektedir, ki bu da birazcık süre alan bir süreçtir. İlk etapta barfiks çekmek yerine barfikse asılı kalmayı deneyebilirsiniz. Mesela, ilk 3 gün 15-20 saniye barfikse aslolan kalmayı denemeli ve daha sonradan saniyeyi 5 arttırmalısınız. Bu yöntem yardımıyla 2 ila 3 hafta benzer biçimde bir sürede barfiks çeker hale geleceksiniz.

Basketbol ve Voleybol Oynayın

Boyunuzu uzatmak için basketbol ve voleybol benzer biçimde sporları deneyebilirsiniz. Bu sporların boy uzamasına destek olduğu meydana getirilen birçok araştırmalar sonucunda gözlemlenmiştir.Boyunuzu uzatmak için en etkili yöntemlerden biri de basketbol ve voleybol oynamaktır. Basketbol ve voleybol benzer biçimde sporlar yardımıyla devamlı zıplarsınız, bu hareket eklemlerin, kemiklerin daha acele uzamasına destek sağlar. Basketbolun ve voleybolun boy uzattığının kanıtı bu sporu yapanların fazlaca uzun boylu olmalarıdır. Boyunu uzatmak isteyen kişiler basketbol, barfiks, yüzme ve voleybol sporlarını denemeli ve minimum biriyle tertipli olarak ilgilenmeye başlamalıdır.

Prof. Dr. Canan Karatay’dan Boy Uzatan Tavsiyeler

Profesör Hekim Canan Karatay uzun boylu olmak için bu tarz şeyleri anlatmaktadır:

“Gelişim dönemindeki çocuklarda boy uzaması için tüketilmesi mutlak lüzumlu olan besinler protein kaynaklarıdır. Hatta proteinlerin tersine karbonhidratlar ise boyun kısalmasına niçin olmaktadır. Boy uzamasını sağlamak için muhteviyatında bolca protein bulunan yumurta, kırmızı et, süt ve peynir benzer biçimde gıdaları tertipli olarak tüketmenizde büyük yarar vardır.”

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.