Hurma Rejimi Yapanların Yorumları Iyi mi Kaç Kilo Verdiler?

0

Birçoğumuzun duyduğu diyetlerin başlangıcında gelen hurma rejimi toplamda 7 gün doğrusu 1 hafta sürdürülen bir rejimdir. Bu rejimde günde 21 tane hurma ve 3 kase yoğurt tüketilmektedir.Bu diyetin 7 kilo verdirdiği iddia edilir. Hurma rejiminin öteki adı Nadir Saraç hurma diyetidir. Sadece verilen kilo kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Bazı kişilerin metabolizması süratli olduğundan daha kolay kilo verirken, bir kısım insanoğlu ise metabolizmaları yavaş olduğundan kilo verirken zorlanır.

Hurma Rejimi Iyi mi Yapılır?

 1. Sabah: 7 hurma, 1 kaseyoğurt
 2. Ögle: 7 hurma, 1 kaseyoğurt
 3. Aksam: 7 hurma, 1 kase yoğurt

Hurma Rejimi Yapanların Tecrübeleri Nasıldır?

 1. Ben bu rejime 30 temmuzda başladım ve 65,5 kiloydum. İlk gün her rejimde olduğu benzer biçimde oldukça zorladı, ben normalde yiyecek yemeyi de seven biri olduğum için. İlk gün baş dönmesi yaşadım. Daha sonrasının daha kolay geçtiğini söylemeliyim. O şekilde ki bazı öğünlerimde 7 hurmayı bile yiyemedim şundan dolayı artık midem küçüldü galiba, tadı da bayıyor birazcık. 3. günümde tartıldığımda 62,5 kilo çıktım ve 3 günde 3 kilo vermiş oldum. Bu benim için hakkaten oldukça güzel bir başarı. 7.günümün sonunda ise 5,5 kilo verdim. Ben hurma rejimi yaptığım süre süresince 1 gün haricinde her gün minimum 45 dakika yürüyüş yaptım. Yürüyüşümün de tesirinin bulunduğunu düşünüyorum.
 2. Hurma diyetini eşimle yaptık. Bu aralar eşim oldukça kilo aldı ve ben de hamilelikte aldığım kiloları verme dönemindeyim. Fakat hayatım süresince rejim asla yapmadım ve hakkaten hurma rejimine başlayabileceğimi sanmıyordum. Eşimle beraber başladık ve bugün tamamlandı. Ben bir sefer kadar kaçamak yapsam da eşim hakkaten diyetin hepsine uydu. Ek olarak ben bebeğim olduğundan ve havalar da fena olduğundan hareketsizdim. Hurma rejiminin sonunda ben 65 kilodan 61’e indim ve eşim ise 91’den 84 kiloya düştü. Bu rejim süresince aynı şeyleri yemenin beni zorladığını söylemem lazım. Bunun haricinde aç kaldığınız bir rejim değil. Bu rejimi meydana getirecek kişiler bolca su tüketmeli, hareket etmeli ve en önemlisi de sabretmeli.
 3. Ben hurma diyetini geçen yıl yaptım ve bir haftada 56’dan 51,4’e düştüm doğrusu 4-5 kilo verdim.  Bu kadar verdiğimi görünce yedi gün daha yapmak istedim fakat netice hüsrandı. 1 gram bile eksilmedi. Bunun sebebi de diyetin ilk 2 günü bağırsak hakkaten iyi boşaldığı için kafadan 1,5-2 kilo aslına bakarsanız gidiyor. Sonrasında ise vücuttaki yağ gidiyor. Ben hurmayı oldukça seven biri değilimdir ve hakkaten kendimi zorlayıp tamamladım bu rejimi.
 4. Ben 7 günlük hurma diyetini bugün tamamladım. Başlangıç kilom 80.8’di ve bu ise 77.4 kiloyum. İlk günün zorlayıcı bulunduğunu söylemeliyim. Bu rejimi yapacaklara bolca zayıflamalar temenni ediyorum.
 5. Ben de hurma diyetini ortalama 1 hafta uyguladım. Toplamda 3 kilo verdim ve 61.8 kilo’dan 58.30’a indim. Sonrasında ise beslenmeme dikkat ediyorum ve 57 kilo küsürlerine inip çıkıyor kilom. Tane dönemim bittikten sonrasında hurma rejimine tekrardan adım atmak niyetindeyim.
 6. Benim kuzenim hurma diyetini 2 hafta yapmış oldu ve toplamda 11 kilo verdi. Bunun bir çok doğal olarak ki kas ve suydu, yağda veremedi. Bu rejimi yapmış olduğu süre süresince trambolinde zıpladı. Kuzenim bu rejimi ara sıra yapmış oldu ve verdiği kiloları oldukça süratli geri almış olduğu için vücudunda sarkmalar ve çatlaklar oluştu. Bence bu şekilde saçma diyetlerden uzak durun.
 7. Ben hurma diyetini yaptım ve hiçbir kaçamak yapmadım. Günde 3 kase yoğurt ile 21 tane hurma yedim. Günde 2 litre su içtim ve günde 1 saat yürüyüş yaptım. Fakat 5. günde ölçtüm gördüm ki bir tek 2 kilo vermişim.
 8. Benim bir dostum hurma rejimi yapmış oldu ve herhangi bir kalp problemi yoktu. Bu diyetin sonunda dostum kalp krizi geçirdi. Bu rejimi asla önermiyorum, uygulamayın.
 9. Ben de 1 haftalık hurma rejimine başladım fakat her gün hurma yemekten bıktığım için 4. günde bıraktım. Devamlı bir şeyi yiyecek zor bence. 4 günde toplamda 3 kilo verdim. Eğer birkaç kilo fazlanız var ise bu rejim sizin için kurtarıcı olabilir.

Hurma Rejimi İle Haftada 7 Kilo Diyetisyen Nadir Saraç’tan Sıralama Tıklayınız

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.