Hindistan Cevizi Yağı Yüze Sürülür mü Yüze Iyi mi Uygulanır?

0

Hindistan cevizi yağı içeriğindeki C, E ve K vitaminlerinin yanı sıra niasin, potasyum, sodyum, pantotenik asit, piridoksin, riboflavin ve bolca oranda protein yardımıyla oldukça iyi bir kaynaktır. Tüm bu vitamin ve mineral içinde ne olduğu ile Hindistan cevizi yağı yüzünüz için oldukça faydalıdır.

Hindistan Cevizi Yağı Yüze Iyi mi Sürülür?

Bir tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağını yüzünüze sürün. Parmaklarınızla bu yağı cildinize gösterim. Haftada 4-5 kez gece yatmadan cildinize bunu sürün.

Hindistan Cevizi Yağının Yüze Sürmek Ne İşe Yarar?

 1. Hindistan cevizi yağı, E vitamininin yanı sıra antioksidanlar ve A vitamini ihtiva eder. Kolajen üretimini teşvik eder, yaşlanma tesirleri ile savaşır ve yüzün kırışmasını önler
 2. Hindistan cevizi yağındaki mineral ve vitaminler cilde sıhhatli ve aydınlık bir görünüm kazandırır.
 3. Hindistan cevizi yağı yüz için en etkili organik nemlendiricidir. Nemlendirmeyi ciltte yağlı bir his bırakmadan yağar ve ciltte oldukça kolay emilir. İşte bu yüzden ciltteki kuruluğu etkin şekilde giderir.
 4. Hindistan cevizi yağı en iyi ve en organik makyaj temizleyicidir.Göz ve dudaklarınızdaki makyajı temizlemek için bir pamuğa hindistan cevizi yağı damlatabilir ve bununla makyajınızı temizleyebilirsiniz. Bu yöntem yardımıyla cildinizi rahatlatmış ve bakım yapmış olmuş olursunuz. Bilhassa kırılgan cilde haiz kişiler piyasadaki makyaj temizleme ürünlerini kullandıklarında alerji problemi yaşadıkları için bu ürünler yerine hindistan cevizi yağı kullanmaları tavsiye edilir.
 5. Hindistan cevizi yağı göz çevresini nemlendirerek kırışmasını önler. Bunun için geceleri uyumadan ilkin göz çevrenize oldukça azca hindistan cevizi yağı sürüp uyuyun.
 6. Hindistan cevizi yüzümüzdeki kaş ve kirpiklerin gürleşmesinde de oldukça etkilidir.
 7. Hindistan cevizi yağı içeriğindeki yararlı yağ asitleri yardımıyla ciltte bir nevi bariyer oluşturur ve burada nemin kaybolmadan tutunmasını sağlar. Bu yüzden hindistan cevizi yağını dudaklarınıza uygulayarak organik dudak kremi elde edebilirsiniz. Bu sayede dudaklarınız daha yumuşak ve daha sıhhatli olacaktır.
 8. Hindistan cevizi yağı organik peelingdir. Ciltteki ölü deriyi temizlemek için hindistan cevizi yağını bir fırça yardımıyla cildinize sürüp ovalayın. Uygulama sonrasında cildinizdeki yumuşamayı farkına varacaksınız. Yüzünüz bebek cildi benzer biçimde bir yumuşaklığa kavuşacak.
 9. Yüzümüzde en kırılgan bölge göz çevresidir ve bu bölgenin nemli olması önemlidir. Bunun için hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz. Zira hindistan cevizi yağı göz çevresinde kırışıklık başta olmak suretiyle morluklar ve şişlikler dahil daha birçok problemin oluşmasını engellemektedir.
 10. Hindistan cevizi yağının içeriğindeki Laurik asit ciltte virüs, bakteri ve mantar oluşumunu ortadan kaldırır. Bu sayede yüzde enfeksiyon oluşmasının önüne geçer.
 11. Hindistan cevizi yağını kırılgan cilde haiz kişiler tıraş kremi olarak kullanabilir. Zira piyasada satılan tıraş kremlerinin içeriğindeki kimyasallar bazı ciltlerde alerjiye yol açabilir. Bunu yaşamamak için hindistan cevizi yağını köpürterek tıraş kremi olarak kullanabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı Yüze Zararı dokunan mıdır?

Hindistan cevizi yağının gözenekleri tıkama tesiri olabildiği için bazı ciltlerde sivilce oluşumuna sebep olabilir.

Yağlı cilt yapısına haiz olanlar hindistan cevizi yağını gece uyurken ciltlerinde bırakırsa ciltte siyah nokta, sivilce ve beyaz noktalar oluşabilir.

Hindistan Cevizi Yağı Yüzde Tüylenme Yapar mı?

Hindistan cevizi yağının tüylenmeye yol açma ihtimali vardır. Bilhassa kırılgan ciltlerde görülen bu problemi yaşamamak için kontrol yapılması iyidir. Bunun için hindistan cevizi yağını kullanmadan ilkin birkaç ay süresince cildinizin oldukça minik bir kısmına uygulamalı ve neticelerini gözlemlemelisiniz.  Cildinizin verdiği reaksiyona gore kullanmalı yada kullanmamalısınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.