Hindistan Cevizi Yağı Yüzde Tüylenme Yaparmı Göz Altına Yüze Sürülürmü

0

Hindistan cevizi yağı cilde yararları saymakla bitmeyen mükemmel bir yağdır; Cildi organik yoldan nemlendirir, ciltteki lekeleri yok eder, egzamayı geçirir, göz altı morluklarını giderir, cildi içeriden onarıp güzelleştirir.  Hindistan cevizi yağını yüzünüz, göz altlarınız ve cildiniz için güvenle kullanabilirsiniz. Hindistan cevizi yağının cildiniz için yararları şöyledir;

Cildi Nemlendirir

Hindistancevizi yağında bulunan yağ asitleri cildi derinlemesine nemlendirir ve kurumasını engeller. Nemlendirici özelliği haricinde, cildinize uygulayacağınız hindistancevizi yağı cilt sağlığı için de oldukça yararlı olacaktır. Öteki bir iyi yanı ise hindistancevizi yağının tüm cilt tipleri için uygun olmasıdır.

Dermatitis Dergisinde 2004 senesinde gösterilen bir raporda, hindistancevizi yağının nemlendirici olarak içinde etkili mineraller bulundurduğu belirtilmiştir.

 1. Birazcık hindistancevizi yağını cezvede birkaç dakika ısıtın.
 2. Ilık yağı cildinize masaj yaparak uygulayın.
 3. Ciltte iyice emilene kadar beklettikten sonrasında durulayın.
 4. İhtiyaç duydukça bunu günlük olarak uygulayın.
 5. Duştan sonrasında kurumuş cildinize hindistancevizi yağı sürebilirsiniz. Cilt duştan sonrasında ılık ve nemli olduğundan yağı daha iyi emecektir.

Ciltteki Lekeleri Yok Eder

Hindistancevizi yağı ciltte lekelerden kurtulmaya destek muhteşem bir kaynaktır. İçinde bulunan E vitamini ve antioksidanlar ciltte iyileşme sürecini hızlandırır ve yeni lekelerin oluşmasını engeller. Bunun yanında, kolajen üretimini de arttırdığı şeklinde özgür radikallerin cilde verdiği ziyanı iyileştirir.

Hindistan cevizi yağı, cilt lekelerinden kurtulmaya destek olabilecek mükemmel bir yağdır. Hindistancevizi yağında bulunan E vitamini ve antioksidanlar iyileşme süresini hızlandırır ve yeni yara oluşmasını önler. Buna ek olarak, hindistancevizi yağında bulunan laurik, kaprilik ve kaprik asitler kollajen üretimini uyarır, ciltteki hasarın iyileşmesini sağlar ve özgür köktencilik hasarını iyileştirir.

 1. Birazcık hindistancevizi yağını cezvede ısıtın.
 2. Bununla kir olan bölgeye 5- 10 dakika bildiri yapın.
 3. Cilt yağı iyice emene kadar 1 saat beklemeye alın.
 4. Güzel sonuçlar almak için bu işlemi günde 2 ila 4 kez uygulayın.

Cildi Güzelleştirir

Hindistancevizi yağı; ciltte ton düzensizlikleri ve yaşlılık lekeleri şeklinde yaşlanma emarelerini önleyen kolajen üretimini arttırır. Antioksidan özelliği, özgür radikallerle savaşmaya ve ziyan olmuş cildi beslemeye destek sunar. Ek olarak sivilceleri yok etmeye destek olabilecek anti bakteriyel özelliklere haiz olan laurik asit ihtiva eder.

Bunun yanında; kronik kuru olan cilt, egzama ve sedef hastalığının tedavisinde de kullanılabilir. Dermatitis Dergisinde 2004 senesinde gösterilen bir çalışmada, hindistancevizi yağının nemlendirici olarak kullanıldığında içindeki minerallerin yağ kadar etkili ve güvenli bulunduğunu tespit edilmiş olduğu belirtilmiştir.

Ek olarak cildin güneşin tahrişine karşı korumaya destek olan organik bir güneş kremi olarak da vazife görür, güneş ışınları cildin erken yaşlanmasının ardındaki temel nedenlerden biridir.

 1. Ciltteki nemi korumak için duş aldıktan sonrasında vücudunuza hindistancevizi yağı ile masaj yapın. Bunu her gün hayata geçirmeye çalışın.
 2. Hindistan cevizi yağını granül şekerle birleştirerek yumuşak bir vücut peelingi yapabilirsiniz. Cildinizi haftada bir kez nazikçe bu peelingle ovun.
 3. Ek olarak, vücudunuzu sıhhatli tutmak ve yaşla ilgili hastalıkların önlenmesi için beslenmenize 2 yiyecek kaşığı hindistancevizi yağı ilave edin.

Egzamayı İyileştirir

Hindistancevizi yağı egzama için kullanılan en popüler ilaçlardan biridir. Mantar karşıtı, anti bakteriyel, mikrop karşıtı ve antioksidan özelliklere haizdir. Ek olarak, kaşıntı ile savaşım ve cildi yumuşatmaya destek olan laurik asit ve K ve E vitaminleri şeklinde sıhhatli vitaminler içeren bir kaynaktır. Etkili sonuçlar almak için, soğuk preslenmiş hindistancevizi yağı kullanın.

 1. Kaşıntı yada hafifçe ağrıdan anında kurtulmak için hindistancevizi yağını direkt etkilenen bölgeye günde birkaç kez uygulayın. Emareler tamamen geçinceye kadar uygulamaya devam edin.
 2. Ek olarak egzama emarelerini hafifletmeye ve genel bağışıklığı iyileştirmeye destek olmak için günde 2 ila 4 yiyecek kaşığı hindistancevizi yağı tüketebilirsiniz. Hindistancevizi yağını yiyebilir, yiyecek yada içeceklere ekleyebilirsiniz.

Ciltteki Kırmızılıklardan Kurtulmaya Yardımcıdır

Hindistancevizi yağının yüksek yağ asidi içinde ne olduğu iltihabı azaltmaya ve cildi canlandırmaya destek sunar. Ek olarak, nemlendirici özelliği kızarıklığın yaygın bir sebebi olan cilt kuruluğuna ve kırmızılıklara karşı savaşır.

 1. Bir parça pamuğa hindistancevizi yağı alın ve cildinizin etkilenen bölgeye nazikçe masaj yapın. 1 gece beklemeye alın ve ertesi sabah ılık su ile yüzünüzü sudan geçirin. Birkaç hafta süresince bunu tekrarlayın.
 2. Bir başka seçenek ise, 1 yiyecek kaşığı hindistancevizi yağına 2 yada 3 damla çay ağacı yağı eklemektir. Etkilenen bölgeye bu yağ karışımını uygulayın. 15 ila 20 dakika bekleyin, peşinden ılık su kullanarak durulayın. Bu yöntemi günde 2 yada 3 kez uygulayabilirsiniz.

Ufak Yaraları İyileştirir

Hindistancevizi yağı içindeki anti bakteriyel, irin sökücü, nemlendirici ve iyileştirici özellikler yardımıyla yaraların geçmesi için oldukça etkilidir. Bu meydana getirilen birçok emek harcama sonucu kanıtlanmıştır. Hindistancevizi yağı bununla birlikte enfeksiyonu önler ve yaraları geçirir.

 1. Etkilenen bölgeye hindistancevizi yağı sürün.
 2. Üstüne bir bandajla kapatın.
 3. Bunu günde 2 yada 3 kez tekrarlayın.
 4. Yaralardan kurtulmak içi bu yöntemi birkaç gün süresince uygulayın.

Hindistan Cevizi Yağının Cilde Zararları

Hindistan cevizi yağı bazı kişilerde ciltte tüylenmeye yol açabilir. Ek olarak cildiniz oldukca kırılgan ise bu yağa karşı alerji gelişip ciltte kızarıklık, kaşıntı meydana gelebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.