Hindistan Cevizi Tozu İle Zayıflatan Kür Rejim Tarifi

0

Hindistan Cevizi Kaç Kalori Kilo Aldırır mı Zayıflatır mı?

Palmiye ağaçlarının bolca oranda vitamin ve mineral içeren leziz meyvesine Hindistan cevizi denir. Hindistan cevizi tatlılarımızı süslemek için kullanırız, tatlılarımıza ekleriz. Hindistan cevizi ile dört gözle beklenen durumlardan biri de kaç kalori olduğu ve kilo yapmış olup yapmadığıdır.

Hindistan Cevizi Kaç Kaloridir?

 1. Taze yenilebilir 100 gram Hindistan cevizi meyvesi 354 kaloridir.
 2. 25 gramlık kısaca 1 orta boy Porsiyon Hindistan cevizi 90 kalori ihtiva eder.
 3. 1 tane orta boy Hindistan cevizi meyvesi 397 gramdır ve 1.405 kaloridir.
 4. Pasta ve tatlıların yapımında çoğunlukla tercih edilen rendeden geçirilmiş Hindistan cevizi tozunun 50 gramı 306 kalori bulundurur.
 5. 1 tatlı kaşığı toz Hindistan cevizi 31 kaloridir.
 6. 1 yiyecek kaşığı toz Hindistan cevizi 61 kaloridir.
 7. 1 su bardağı toz Hindistan cevizi 917 kaloridir.

Hindistan Cevizinin Zayıflamaya Yararları

Beslenme Uzmanı Bersu Ekinci’nin mevzuyla ilgili açıklamalarına kulak verelim:

“Hindistan cevizi zayıflamaya ve formda kalmaya katkı sağlar. Obeziteye karşı koruyucudur. Metabolizmayı etken meblağ ve yağ yakımını hızlandırır. Gıdalardan alınan karbonhidratları enerjiye dönüştürerek vücutta depolanmasını önler. Hindistan cevizinin lif oranı yüksektir. Hatta en büyük lif kaynaklarından biri olduğu kolaylıkla söylenebilir. Orta büyüklükte bir Hindistan cevizi meyvesinin %61’i liften oluşmaktadır. Hindistan cevizi bu özelliğiyle sindirim sistemini dengede meblağ ve kan şekerini düzenler. İşte Hindistan cevizi ile zayıflama ve kilo kontrolü bu şekilde sağlanır. Hindistan cevizi karın bölgesinde biriken yağları da eriterek fit bir görünüme kavuşturur. Özetlemek gerekirse Hindistan cevizi zayıflamak isteyenlerin en büyük yardımcılarından biridir.

Hindistan Cevizi İle Zayıflatan Kür Tarifi İçin Malzemeler

 1. 200 gr light yoğurt
 2. 1 tatlı kaşığı hindistan cevizi tozu
 3. 2-3 tane yaban mersini kurusu

En fazla yağ yaktıran gıdalardan biri de Hindistan cevizidir. Bu kür, her sabah aç karna saat 09:00 benzer biçimde tüketilmelidir. Sadece gene aç karna olmak suretiyle akşamları da yenebilir. Rejim yaparken uygulanabilir. Hindistan cevizi tozuyla yoğurt karıştırılır ve yaban mersinleri ilave edildikten sonra afiyetle tüketilir. Tadı oldukça lezzetlidir. Besleyici ve doyurucudur, kilo vermeyi kolaylaştırır. Şimdiden afiyetle yiyin.

Hindistan Cevizinin Sağlığa Yararları Nedir?

 1. Hindistan cevizi tropikal bölgelerde yetişmektedir. İshal, hazımsızlık ve kusma benzer biçimde şikayetlere iyi gelir.
 2. Potasyum, kalsiyum ve magnezyum bakımından zengindir.
 3. Tertipli tüketilirse dişleri ve kemikleri sağlamlaştırır.
 4. Diüretik bir besindir kısaca idrar söktürür. Ek olarak idrar yolu enfeksiyonlarını da önler.
 5. Vücut direncini artırır ve bağışıklık sistemini dengede meblağ. Bundan dolayı sıhhatli beslenmek isteyenlerin Hindistan cevizini dikkatsizlik etmemeleri gerekir.
 6. Tüm aminoasitlerin bulunmuş olduğu yüksek kaliteli protein içeriğiyle Hindistan cevizi, hastalıklara karşı koruyucudur. Sodyum, magnezyum, sülfür ve potasyum açısından iyi bir kaynak niteliği taşır.
 7. Balgamı giderir.
 8. Ağız kokusundan kurtarmış olur. Ağızdaki zararı dokunan bakterileri yok eder ve nefesi tazeler. Hindistan cevizinin suyu atılmamalı ve gargara niyetine kullanılmalıdır. Hindistan cevizi ağız bakımında kullanılabilecek organik bir üründür.
 9. Titreme ve nüzul benzer biçimde hastalıkların iyileştirilmesinde etkilidir.
 10. Barındırdığı antioksidanlarla hücre duvarını onarır, yıpranmayı ve yaşlanma emarelerini geciktirerek daha genç görünmeyi sağlar. Bu yüzden vücut losyonlarının, şampuanların, makyaj malzemelerinin, kremlerin ve birçok kozmetik ürünün muhteviyatında Hindistan cevizine yer verilir.
 11. Hindistan cevizi meyvesinin kanser riskini azalttığı tespit edilmiştir.
 12. Elektrolit, mineral ve su oranı oldukça yüksektir. Hatta bundan dolayı 2. Dünya Savaşı esnasında kan plazmaya alternatif olarak vücudun elektrolit dengesini korumak için Hindistan cevizi kullanıldığı bilinmektedir.
 13. Böbrek taşlarını yumuşatır ve idrarla atılımını kolaylaştırır.
 14. HIV, herpes, grip virüsü benzer biçimde hastalık yapıcı virüslerin ve öteki patojen mikroorganizmaların zararlarını engellemek için kullanılır. Mevcut etkilerini ortadan kaldırmak amacıyla anti-mikrop olarak tercih edilir.
 15. Alev ateş bir hastalık olan Dang humması, tifo ve sıtma benzer biçimde çeşitli rahatsızlıklarda bulantı ve kusma benzer biçimde durumlar yaşanabilir. Hindistan cevizi suyu tüketmek mideyi nötralize eder ve semptomları hafifletir.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.