Highlighter (Aydınlatıcı) sürülmesi ihtiyaç duyulan 7 bölge

0

Highlighter, Türkçe ‘aydınlatıcı’ anlamına gelir. Cildi parlak göstermek ve ciltte ön plana çıkarmak istediğimiz bölgelere sürerek kullanılır. Bilhassa kontür makyaj yaparken ne olursa olsun Highlighter işlemi yapılır.

Highlighter Yüze Iyi mi Sürülür?

Son zamanlarda yüz makyajının en popüler ürünlerinden biri haline gelen highlighter birçok hanım tarafınca yaygın olarak kullanılmaktadır. Highlighter yüzde her bölgeye uygulanmaz şu sebeple daha görünür hale getirilmek istenen bölgelere highlighter sürülür. Tüm yüze uygulanan highlighter ciltte fazlaca yağlı ve aşırı parlak bir görünüme haiz olmanıza sebep olur. Dolayısıyla likit, pudra yada stick highlighterı yüzünüzde ön plana çıkarmak istediğiniz bölgelere fırça, parmak ucu yada sünger ile sürmelisiniz. Sürdükten sonrasında gene fırça yada parmak ucunuzla yaymanız daha iyi bir görünüm elde etmenize destek olacaktır. Ek olarak, yüzünüze highlighterı fazlaca uygulamaktan kaçınmalısınız, hafifçe ve azca highlighter makyajı fazlaca daha güzel ve organik bir hale getirecektir.

Highlighter İşlemi Nerelere Uygulanır?

Türkçe aydınlatıcı olarak isimlendirilen highlighter yüzde belirginleştirilmesi arzulanan elmacık kemikleri, kaş altı, dudak çizgisi üstü, burun, göz pınarı, çene ve kaş kemiği üstü benzer biçimde bölgelere hafifçe olarak uygulanır.

Burun

Highlighterı burun üstüne birazcık sürdüğünüzde burnunuz daha kalkık görünecektir. Buruna uygulayacağınız highlighterı fazlaca azca oranda tutmanız iyi olacaktır. Aksi taktirde burundaki fazla parlaklık gülünç bir görünüm oluşturacaktır.

Göz Pınarları

Highlighter göz pınarlarına sürdüğünüzde gözler daha büyük gözükeceği için yüzdeki dikkati göz bölgesi çekecektir.

Elmacık Kemikleri

Highlighterın en fazlaca uygulanmış olduğu bölge elmacık kemikleridir. Bu sebeple bu bölgeye uygulanan highlighter yüzün fazlaca daha genç görünmesine destek olmasının yanısıra yüze boyut kazandırarak yüz yapısını belirginleştirir.

Dudaklar

Dudak üst çizgisine uygulayacağınız highlighter yardımıyla dudaklarınız daha dolgun ve kalkık görünebilir. Dudağınızın M kısmının hafifçe altına ve üst dudağın başladığı çizgiye highlighterı yatay fırça hareketleriyle uygulayın. Highlighterı bu bölgeden daha ileriye kısaca dudağın kenarlarına doğru uygulamamalısınız. Dudağınıza doğru uygulayacağınız highlighter ile dudaklarınız fazlaca daha güzel ve dikkat çekici görünecek.

Kaş Altları

Highlighterı kaş altlarına sürerek daha kavisli bir kaş görünümü elde edebilirsiniz. Ek olarak bu bölgeye uygulayacağınız highlighter göz makyajını ön plana çıkaracaktır. Highlighterı kaşın alt kavis bölgesinden kaş bitimine kadar ince şekilde uygulayın. Oldukca kalınca olmadan uygulayacağınız highlighter kaş çizgisini belirgin hale getirecektir.

Çene

Highlighterı çenenizin alt kısmı ve orta bölgesine doğru sürebilirsiniz. Bu sayede çene hattınız fazlaca daha belirgin ve dikkat çekici görünecektir.

Ev Yapımı Highlighter Tarifi

Malzemeler

  1. TheBalm Mary LouManizer ( değişik bir toz aydınlatıcı ya da sedefli-ışıltılı far )
  2. El kremi
  3. Fondöten yada bb,cc krem
  4. Boş ufak bir kase
  5. Çay kaşığı
  6. Kozmetikçilerde satılan küçük gizleme kaplarından

Hazırlanışı

Ev yapımı highlighter hazırlamak için ilk olarak uygun bir kabın içine birazcık el kremi, toz aydınlatıcı ya da ışıltılı farı ekleyip karıştırın. Miktarını siz ayarlayabilirsiniz, karıştırdıktan sonrasında eğer gözünüze azca gözükürse malzemeleri fazlalaştırabilirsiniz.  Sonrasında içine fazlaca koyu renkte olmayan bir fondoten, bb yada cc kremi göz sonucu fazlaca aşırıya kaçmadan ilave edin şu sebeple yalnızca renk vermesi yeterlidir. Hemen sonra kazanmış olduğunuz karışımı güzelce karıştırın ve topak kalmamasını sağlayın. Son olarak hazırladığınız highlighterı cildinizin küçük bir yerinde deneyin. Eğer aydınlatıcı tesiri azca ise içine birazcık daha toz aydınlatıcı ekleyebilirsiniz. İşte ev yapımı highlighterınız hazır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.