Haşlanmış Yumurta, 1 (Bir) Yumurta  Sucuklu Yumurta Kaç Kalori?

0

Yumurta kişiyi uzun süre tok tutan ve zayıflamaya destek  gıdalar içinde yer alır. Peki 1 yumurta kaç kalori, kilo yapar mı yoksa zayıflatır mı? İşte Uzman diyetisyenlerin bu mevzu hakkında verdikleri bilgiler;

Diyetisyen Nurdan Çeliktaş yumurtanın tok tutan va zayıflatan gıdalardan bulunduğunu bildirip sözlerine şöyleki devam ediyor: (Yumurta, rejim meydana getiren kişilerde “ghrelin” (iştah hormonu) seviyesini  düşürüyor  ve daha uzun süre tok tutuyor. Son araştırmalara gore, sabah kahvaltısını yumurtayla yapanların, daha uzun sure tok kalmış olduğu ve öğle yemeğinde oldukca daha azca yemek yemiş olduğu tespit edilmiştir. Yumurta en mühim protein deposudur. Hafta da 2-3 kere kahvaltıda haşlanmış yada teflon sahanda yağsız pişirilmiş yada içine beyaz peynir, maydanoz ilave edilerek yapılmış bir omlet tok tutucu ve kaliteli bir sabah kahvaltısıdır.)

Yumurta Kaç Kalori?

Diyetisyen Ayşe Şahika Karagöz Yumurta ve Yumurta İle Meydana getirilen Kahvaltılıkların Kalori Miktarını Şu şekilde Bildiriyor

  1. 1 tane haşlanmış yumurta  69 kalori
  2. 100 gram omlet: 200 kalori
  3. 100 gram sucuklu yumurta: 242 kalori
  4. 1 porsiyon menemen: 177 kalori

Diyetisyen Zeynep Subaşı zayıflamak için yumurta iyi mi tüketilir? Sorusunu şöyleki cevaplıyor: (Anne sütünden sonrasında en kaliteli protein olan yumurta bu özelliği yardımıyla tok tutan besinlerin başlangıcında geliyor. Diyetinizde fazla kalori almak istemiyorsanız yumurtayı haşlanmış olarak yada bolca sebzeli menemen olarak tüketebilirsiniz.)

Diyetisyen Serkan Meblağ yumurtanın zayıflamaya olan tesirleri hakkında şu detayları veriyor: (Dr. Meblağ yumurtanın en uzun süre tok tutan gıdalardan birisi olduğuna dikkat çekerek, “Bilhassa kilo vermek istiyorsanız yumurta listenizin başlangıcında olmalıdır. Sabah kahvaltısı cemiyet olarak oldukca sık yapmadığımız ve daha çok uyuma adına ikinci plana attığımız bir öğündür. Dolaysıyla kahvaltı yapılmadığında yumurta da oldukça ender tüketilmektedir.

Sabah kahvaltı yapılmaması güne aç başlamanıza ve metabolizmanızın yavaşlamasına niçin olur. Fakat kahvaltı da en mühim iki gıda peynir ve yumurtadır. Siz kahvaltınızı her sabah uyandıktan sonrasında bir saat içinde yapar ve yumurtanızı dikkatsizlik etmezseniz gün içinde daha uzun süre tok olduğunuzu daha azca gıda tükettiğinizi görmüş olacaksınız. Bu durum sizin hem daha sıhhatli beslenmenizi hem de zayıflamanızı elde edecektir

Yumurta ise bu durumda sizin birinci kurtarıcınız olmaya hazırdır. Hem tok tutması hem süratli ve ergonomik olarak hazırlanması sebebi ile zamanınız olmadığında yumurta tüketebilirsiniz. Yumurtanın öteki bir pozitif yanları da birçok sebze ile karıştırılıp hazırlanmasıdır. Bu durumda sizin süre kazanmanızı sağlar.

Ek olarak Menemen, omlet yada haşlanmış olarak hazırlayıp baharatlar ile zenginleştirebilirsiniz. Bu şekilde metabolizmanızı daha da hızlandırıp daha süratli kilo kayıpları yaşarsınız.)

Diyetisyen Fatma Gönen yumurtanın zayıflamaya tesirleri hakkında şu detayları veriyor: (Yumurta akşam atıştırma problemlerinizi denetim etmenize destek sağlar.

2013’te meydana getirilen bir araştırmada yüksek proteinli kahvaltı gün boyu açlık hissini yatıştırmadae tkili olmuştur.Yüksek kaliteli bir protein olan yumurta yetişkinlerde uzun soluklu tokluk elde etmiştir. Eğer zayıflamaya çalışıyorsanız ve akşam 7 den sonrasında cips ve şekerlemeler için kendinizi tutamıyorsanız gün içinde yumurta tüketmeyi deneyin.)

Diyetisyen Gamze Şanlı Ak bilhassa Yumurta ve avokado ikilisinin karın yağlarını yaktığını ve zayıflamaya destek bulunduğunu bildiriyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.