Hamilelikte Çatlak Olmaması İçin En İyi Çatlak Önleyici Krem Markaları

0

Hamilelikte Güvenle Kullanabileceğiniz Çatlak Kremi Markaları Ve Tutarları

Hamilelikte En İyi Çatlak Kremi Hangisidir?

Çatlak oluşumu, gebelik döneminde en sık rastlanan problemlerden biridir. Bu duruma yol açan en mühim faktörlerin başlangıcında alınan kiloya bağlı olarak cildin gerginleşmesi ve esnekliğini yitirmesi gelir. Öte taraftan kalıtsal etkenler ve hamilelikte yaşanmış olan hormonal değişimler de cilt çatlaklarına sebebiyet verebilir. Hamilelik çatlakları iyi mi geçer diye merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam ederek çatlak giderici kremler hakkında informasyon alabilirsiniz. Kollarda, bacaklarda, uyluklarda ve karın bölgesinde meydana gelebilen çatlaklar hamileliğin naturel bir etkisidir. Bunu tamamen engellemek için herhangi bir yöntem mevcut değildir. Sadece olabildiğince azaltmak amacıyla bazı ürünler kullanılabilir.

Hamilelikte Hangi Çatlak Kremleri Kullanılabilir?

Lierac Phytolastil Jel Çatlak Önleyici 200 ml

Gebeliğe, uzun süre devam eden kortizon tedavisine, süratli boy uzamasına ve kilo değişimlerine bağlı olarak elastin ve kolojen dokuları tahrip olur. Bundan dolayı cilt üstünde dikey ve yatay şeklinde çizgiler oluşur. İşte bunlara cilt çatlağı denir. Bilhassa hamileliğin 3. ayından itibaren cilt gerginleşmeye adım atar ve elastin oranı da azalır. Etkili bir çatlak bakım kremiyle bu problemi büyük seviyede hafifletmek mümkündür. Phytolastil çatlak bakım jeli de bunun için kullanılabilecek başarı göstermiş bir üründür. Çatlakların engellenmesinde rol oynar, cilde rutubet, sıkılık ve pürüzsüzlük kazandırır. Lierac Phytolastil çatlak bakım jelini karın, basen, kalça ve göğüs bölgelerinize uygulayabilirsiniz. Her gün 1 kere kullanılması tavsiye edilir. Phytolastil Gel çatlak bakım jeli masaj yapılarak uygulanırsa ciltteki kan dolaşımı harekete geçer ve böylelikle jel daha yararlı olur. Belirgin şekilde tesir edebilmesi, aksatmadan kullanmaya bağlıdır.

Bepanthol Çatlak Önleyici Krem 150 ml

Gebelik süresince ve doğumun peşinden cildin gereksinimlerine yanıt vermek amacıyla formüle edilmiştir. Cildin esnekliğini, elastikiyetini ve cilt bariyerini korur.  Cildi besler ve derinlemesine nemlendirir. İşte bunca faydasıyla cilt için eşi olmayan bir hazinedir. Yapısındaki Centella Asiatica Ekstraktı ile çatlak izlerini hafifletir. Bu tropikal nebat, kollajen üretimine destek verir, cildin direncini artırır. Cildin rutubet ve gıda gereksinimini karşılayarak daha esnek, canlı, elastik ve yumuşacık bir cilde kavuşturur. Bu tesirini, yapısında bulunan Gliserin ve Pro Vitamin B5’e borçludur. Bepanthol Çatlak Önleyici Krem gebelik döneminde sabah-akşam olmak suretiyle günlük 2 kere nazik bir masaj eşliğinde uygulanmalıdır. Her seferinde aynı oranda kullanılır.

Mustela Stretch Marks Double Action

Mustela gebelikte çatlak önlemek için kullanılan bir kremdir. Yalnız gebelik dönemindeki bayanlara yönelik geliştirilen bu krem, kuvvetli bir içeriğe haizdir. Çatlak oluşmaması ve mevcut çatlakların hafifletilmesi amacıyla tercih edilir. Patentli formülüyle ciltteki lif üretimini artırır, cilde esneklik ve esneklik verir. Cildin daha dirençli olmasını sağlar, çatlak oluşumunu azaltır. oligo elementler ve Japon soforası ihtiva eder. Cildi onarır, hücresel bazda yenilenme sağlayarak canlı bir görünüm sunar. Avokado peptidleri ve nemlendirici Shea yağıyla cildi çabucak yatıştırır ve etkili bir bakım yapar. Sabahleyin ve akşamleyin göğüslerinize, karnınızın üstüne, kalçalarınıza, bacaklarınızın üst tarafına ve kalçalarınıza uygulamalı, masaj yaparak iyice yedirmelisiniz.

Sebamed Anti Stretch Mark Cream 200 ml

Sebamed çatlak kremleri; vücut geliştirme, aşırı kiloluluk ve gebelik şeklinde durumlarda oluşan çatlakları iyileştirir. Yeni çatlakların oluşmasını engeller. Beyaz ve pembe çatlak görünümlerini en aza indirir.

Babe Çatlak Kremi 200 ml

Ergenlikte ve hamilelikte meydana gelen çatlakların onarılmasında ve önlenmesinde faydalıdır. Günde bir kere akşamları göğüslere, kollara, karnın üstüne vb. kısımlara masaj ile sürülür. Güzelce yedirilerek cilde nüfuz ettirilir.

RoC Maternity Anti-Stretchmarks Çatlak Önleyici Yağ

Hamile ve emziren hanımefendilerin kullanımı için geliştirilmiştir. Cilde esneklik kazandırır, rutubet dengesini sağlar ve böylelikle çatlak oluşumunun önüne geçer. Mevcut çatlakları da farkedilir derecede hafifletir. Klinik olarak kontrol edilip onaylanmıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.