Haftada 8 Kilo Yağ Yakan Kabak, Lahana İle Sebze Çorbası Tarifi

0

1 Haftada Kesinlikle 5 Kilo-8 Kilo Verdiren Yağ Yakıcı Çorba Tarifi

Bugün sizlere yağ yakıcı çorba tarifi vereceğiz.

Bu çorbayı aşağıda bildireceğimiz rejimi uygulayarak tüketirseniz haftada minimum 4,5 kilo verebilirsiniz. Bu yöntemle yedi gün içinde 8 zayıflamanız bile mümkündür. 1 haftalık süre zarfında 6,5-7 kilogram verirseniz rejimi bırakıp 2 gün sonrasında kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Hangi gün için hangi yiyecekler öneriliyorsa rejim süresince bunlara uygun beslenmelisiniz. Bu rejim vücutta detoks tesiri yaparak toksinleri temizleyecek, size enerji verecektir.

Aşağıda okuyacağınız rejim sıralaması, ABD’da Minneapolis Mayo Klinik tarafınca hazırlanan bir rejim programıdır. Aşırı şişman kalp hastalarına ameliyat öncesi süratli bir halde zayıflamalarını sağlamak amacıyla uygulatılan bu rejim, hastalarda pozitif yönde netice vermiştir. Sizin de bu etkili rejim yardımıyla fazla kilolardan kurtulmanız mümkündür. Kısa zamanda yağ yakıcı bu rejimle vücudunuzda biriken kalorileri yok edebilirsiniz.

Haftada 5 Kilo Verdiren Yağ Yakıcı Çorba Tarifi

Malzemeler

  1. 1  orta boy beyaz lahana,
  2. 6 sap taze yeşil soğan,
  3. 1-2 domates,
  4. 2 yeşil biber,
  5. 1 demet maydanoz.
  6. 1 tane kabak
  7. 1 tane kereviz de konulabilir

Hazırlanışı

Sebzeler küçük küçük doğranır ve tencereye alınır. Üzerini geçecek kadar su eklenmiş olur. Et suyu tableti, biber ya da tuz koyulur. Yüksek ateşte 10 dk kaynatılır. Sebzeler tamamen yumuşadıktan sonrasında ocaktan indirilir. Ne vakit açlık hissederseniz bu leziz çorbadan istediğiniz kadar yiyebilirsiniz.

Uygulanacak Rejim Sıralaması

1.Gün: Çorba ve Meyve Günü:

Muz dışındaki tüm meyveler yenebilir. Fakat kavun ve karpuzun öteki meyvelerden daha çok kalori ihtiva ettiği göz önünde bulundurulmalıdır. Çay ve kahve içilebilir fakat tatlandırıcı, şeker ve süt benzer biçimde ilaveler yapılmamalıdır. Bolca su tüketmeye itina gösterilmelidir.

2. Gün:Çorba ve Sebze Günü:

Çorbayla birlikte haşlanmış, pişmeden ya da konserve her çeşit sebze yenebilir. Bilhassa yapraklı sebzeler tercih edilmelidir. Sadece mısır, bezelye ve kuru fasulye tüketilmemelidir. Akşam yemeğinde tereyağlı, fırınlanmış ya da haşlanmış patates yiyerek kendinizi ödüllendirebilirsiniz. 2. günün sıralamasında meyve yoktur.

3. Gün:Çorba, Meyve ve Sebze Günü:

Çorba, sebze ve meyveyi arzu ettiğiniz kadar tüketmekte özgürsünüz. 3 gün süresince diyetin dışına asla çıkmadıysanız ve bu programa aynen sadık kaldıysanız, 2,5-3 kilogram vermişsinizdir.

4.Gün:Çorba, Meyve ve Sebze Günü(Muz Ve Yağsız Süt Dahil):

Yağsız süt ve muz tüketebilirsiniz. Çorbayla beraber arzu ettiğiniz kadar yağsız süt içebilir ve en fazla 3 tane muz yiyebilirsiniz. Bolca oranda karbonhidrat, potasyum, kalsiyum ve protein almış ve tatlıya olan ihtiyacınız olan şeyi azaltmış olacaksınız.

Doyana kadar çorba, meyve, sebze yiyebilirsiniz. (Fakat dediğimiz benzer biçimde 3 taneden fazla muz tüketmeyin.)

5. Gün:Et, Domates ve Çorba günü:

Sığır eti olmak şartıyla kırmızı et tüketmeniz serbesttir. Bugün 4 biftek (kısaca en fazla 300-600 gram et) ve istediğiniz kadar domates yiyin. Vücudunuzdaki ürik asidin temizlenmesi için minimum 6-8 bardak su içmeyi ihmal etmeyin. Yalnızca bir tabak çorba içmeniz kâfidir.

6. Gün:Et, Yeşil Yapraklı Sebze ve Çorba Günü:

Doyana kadar et ve sebze yiyebilirsiniz. 2-3 parça et ile sebze tüketmek idealdir. Patates yenmemelidir. Minimum bir tabak çorba içilmelidir.

Çorba Rejimi İle Haftada 5 Kilo Verdiren Acil Rejim Sıralaması Tıklayınız

Zayıflatan, Yağ Yakan, Kilo Verdiren Çorba Tarifleri (Meşhur Diyetisyenlerden) Tıklayınız

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.