Güzel ve pürüzsüz bacaklara haiz olmak için 6 peeling tarifi

0

Peeling cildi ölü hücrelerden arındırmak anlamına gelir. Mükemmel bacaklara haiz olmanın ilk kuralı bacaklara tertipli peeling uygulamaktır.

Bacaklara peeling uygulamak bacaklarda batık oluşumunu ve sivilcelenmeleri önler, bacak rengini açıp beyazlatır. Aşağıda bildireceğimiz organik peeling şekilleri yardımıyla pürüzsüz görünen, görkemli bacaklara haiz olabilirsiniz.

Bacakları Güzelleştiren Bacak Peelingi Tarifleri

Kahve İle Bacak Peelingi

Her insanın bileceği şeklinde Türk kahvesi bizim için oldukça mühim ve içmesi bir o denli da güzel bir ulusal içeceğimizdir. Öyleki ki benzeri olmayan kokusu ve tadından dolayı bu kahvenin ünü dünyaya yayılmış vaziyettedir. Kahve sıhhat için de oldukça faydalıdır. Kahvenin mühim bir özelliği de mühim bir peeling maddesi olmasıdır. Kahveyi bacaklarınıza peeling yapmak için kullanabilirsiniz.

Bunun için ilk olarak sıcak su ile banyo yapın ve bacaklarınızdaki tüyleri alın. Arkasından 2 yiyecek kaşığı kahve telvesi ve 1 yiyecek kaşığı zeytinyağını güzelce karıştırın. Sonrasında bu karışımı bacaklarınıza masaj yaparak sürün ve 30 dakika beklemeye alın. Son olarak bacaklarınızdaki kahveyi ılık su ile arındırın.

Karbonat İle Bacak Peelingi

Karbonat en etkili organik peeling maddelerindendir. Bu yüzden uygun bir kapta 2 yiyecek kaşığı karbonatı ve birazcık sıcak suyu karıştırın. Sonrasında bu karışımı bacaklarınıza masaj yaparak güzelce sürün ve 30 dakika beklemeye alın. Son olarak bacaklarınızı ılık su ile durulayın.

Yulaf ile Bacak Peelingi

Uygun bir kabın içine 2 yiyecek kaşığı yulaf, 1 yiyecek kaşığı toz şeker ve 2 yiyecek kaşığı sütü alıp karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı bacaklarınıza sürün ve 5 dakika beklemeye alın. Çıkarma işlemini ovarak yapmanız önemlidir.

Deniz Tuzu ile Bacak Peelingi

1 yiyecek kaşığı susam yağı, 1 tane limon kabuğunun rendesi, 1 yumurtanın akı ve 2 kase deniz tuzunu bir kapta karıştırın. Arkasından bu karışımı bacaklarınıza masaj yaparak sürün. Son olarak bacaklarınızı yıkayıp kurulayın ve bir bebek pudrası sürün.

Evde Organik Bacak Peelingi Tarifi

Malzemeler

  1. 1/4 bardak toz şeker
  2. 1/2 su bardağı yağ (Zeytinyağı yada herhangi bir yağ, hindistancevizi yağı, bebek yağı, kanola yağı vb. kullanabilirsiniz)
  3. 3 yiyecek kaşığı narenciye suyu (limon olabilir)

Yapılışı

Uygun bir kapta malzemelerin tamamını karıştırın. Sonrasında bunu bir kavanoza aktarın ve iyice çalkalayın. Bu karışımı bacaklarınıza sürün. 20 dk sonrasında ovarak çıkarın.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Bacaklar İçin Şeker Peelingi Tarifi

Şeker peelingi hazırlamak için ilk olarak portakalın kabuklarını bir kaba rendeleyin ve sonrasında 1 yiyecek kaşığı rendeden geçirilmiş portakal kabuğu ile 1 yiyecek kaşığı süt, 1 yiyecek kaşığı toz şeker ve 2 yiyecek kaşığı yulafı karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı tüm bacağınıza sürün ve 5 dakika beklemeye alın. Çıkarma işlemini ovarak yapın. Bu uygulamayı tertipli yapmanız tavsiye edilmektedir.

Bacak Peelinginin Bacaklara Yararları Nedir?

Tüm vücudumuzda olduğu şeklinde bacaklarımızda da cilt hücreleri aylık olarak yenilenir. Eski hücreler bir çok süre dökülse de ciltte toplanıp kuruması ve sonrasında pul pul döküldüğü de olur. Eski hücrelerin ciltte kalması kıl köklerini tıkar ve kılların iç içe geçmesine ve hatta ciltte iltihaplanma (folikülit) oluşumuna sebep olabilir. Peeling uygulamak bacaklarda biriken ölü hücreleri arındırır. Böylece bacaklarınız pürüzsüz, canlı ve sıhhatli gözükür.

  1. Bacaklarınızdaki ölü hücrelerden, kir ve yağdan peeling ile kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Bu sayede cildinizde sivilce oluşumu en aza iner ve gözeneklerdeki kararma ortadan kalkar. Peeling yapılmazsa çilek bacak durumu görülebilir.  
  2. Bacaklarınıza peeling yapmak bacaktaki kan dolaşımını hızlandırır ve ek olarak cilt tonunu eşitler. Bu durumda bacaktaki donuk koyu renk geçer.
  3. Bacağa peeling yapmak dolaşımı hızlandırdığı için yara ve kesik izlerinin kalıcı olma ihtimali de düşer.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.