Gül Suyu İle Sivilcelerden Kurtulabilirsiniz!

0

Gül suyu çıban, akne ve sivilce benzer biçimde iltihabi cilt rahatsızlıklarının tedavisine destek verir, cildi derinlemesine temizler. . Gül suyu sivilce yapmaz tersine sivilcelerden kurtulmakta etkili rol oynar. Öte taraftan sivilce izlerini de hafifletir. Hem de cildin pH seviyesinin düzenlenmesini sağlar, cildin kendini onarmasına katkıda bulunur.

Cildiye Doktoru Dr. Ata Nejat Ertek, Sivilceleri Yok Etmek İçin Gül Suyunu Öneriyor

Dermatolog Dr. Ata Nejat Ertek’in bildirdiğine gore sivilce için gül suyu kullanmak oldukca faydalıdır. Dr. Ertek’in mevzuyla ilgili açıklamaları şöyledir:

“Gül suyu ile cilt bakımı yeni bir şey değil. Güzellik ve bakım için uzun senelerdir gül suyu kullanılıyor. Gül suyu cildin dostudur, her cilt tipinde kullanılabilir. Yağlı ciltteki yağ oranını dengeler, cilt kuruluğunu giderir, sivilcelerle ve aknelerle savaşım eder. Gül suyunun cilt sağlığına yararları saymakla bitmez. Ciltteki şişkinliği ve kızarıklığı yok eder. Gözenekleri temizler, cildi canlandırır, parlatır. Sivilcelerin geçmesinde etkilidir, cildin kurumasına engel olur. Sivilceli cilt yapısına sahipseniz gül suyunu her sabah bir pamuk ile sivilcelerin olduğu bölgelere uygulayın. Sivilcelerinize çözüm olacaktır.”

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Gül Suyu İle Sivilceden Kurtulma Maskesi 1. Tanım

Sivilce, Türkiye’de ve dünya genelinde yaygın görülen bir cilt problemidir. Ergenlikten itibaren vücudumuzun değişik bölgelerinde çıkan irili-ufaklı sivilceler kimi zaman erişkinlik sürecinin bitmesiyle yok olurken kimi zaman de kalıcı olabilmektedir. Su tüketiminin yetersiz olması, sağlıksız beslenme, belirli bir uyku düzeninin olmayışı benzer biçimde etkenler de sivilce oluşumuna yol açabilmektedir. Gül suyu kullanmanın yararları içinde bu sorundan kurtarması da vardır. Şu demek oluyor ki ciltte oluşan iltihaplı sivilcelere iyi gelir, cilde sıhhatli bir görünüm verir, ciltteki yağ miktarını ayarlar.

Bir yiyecek kaşığı bal ile bir yiyecek kaşığı gül suyu iyice karıştırılıp cilde uygulanır. Cilt üstünde 20 dakika bekletilir ve ılık su ile durulanır. Bunun her gün yapılması tavsiye edilir.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Gül Suyu İle Sivilce İzlerinden Kurtulma Maskesi

Sivilce probleminden şikayetçiyseniz ilk olarak dengeli beslenmeye itina göstermeniz gerekir. Tatlı badem yağını, limon suyunu ve gül suyunu eşit miktarlarda karıştırıp sivilce izlerinin olduğu bölgeye uygulamak da yarar elde edecektir.

Güzellik Uzmanı Fatma Aslan’dan Gül Suyu İle Sivilceler İçin Organik Çözüm

Malzemeler

  1. 3 tatlı kaşığı gül suyu gül su
  2. 1 tatlı kaşığı elma sirkesi
  3. 3 tatlı kaşığı bal

Yapılışı: Malzemelerin hepsini karıştırın, yüzünüze sürün ve 30 dakika bekletip ılık suyla durulayın.

Gül Suyunun Cilde Öteki Yararları Nedir?

  1. Cildimizin pH oranını dengeler. Bu sayede eğer cildimiz yağlıysa yağlanmayı denetim altına alır, kuru bir cildimiz var ise nemlendirir, cildin rutubet seviyesini normale döndürür.
  2. Sivilceleri kurutur. Bilhassa iltihaplı, irinli sivilceleri geçirmekte son aşama etkilidir.
  3. Gül suyu cildin üst tabakasını ölü deriden arındırır.
  4. Bazı hastalıklara yada güneş koruyucu olmadan uzun süre güneşe maruz kalma benzer biçimde faktörlere bağlı olarak meydana gelen cilt lekelerinin tedavisine destek olur.
  5. Antiseptik maddeler ihtiva eder. Bu özelliğiyle gözenekleri açar, cildi yeniler.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.