Gözenek Sıkılaştırıcı Maske (Suna Dumankaya’dan En Etkili Yöntemler)

0

Yüzdeki genişlemiş gözenekler en sık rastlanılan cilt sorunlarındandır. Gözeneklerin açık olmasından dolayı bakteri ve mikroplar cilde kolayca girer ve bunun sonucu olarak yüzde siyah nokta, sivilce benzer biçimde cilt problemleri ortaya çıkar. Bunu dert etmeyin! Zira kurtulmak fazlaca kolay! İşte Güzellik Uzman Suna Dumankaya’dan gözenek sıkılaştırıcı, yüzdeki , ciltteki gözenekleri kapatmak için maske tarifleri;

Sual: Yüzümde fazlaca fazla açık gözenek var, iyi mi sıkılaştırabilirim? Ciltteki gözenekler iyi mi kapanır?

CEVAP

Bir tutam papatyayı 5 dakika kaynatın, demlensin. Suyunu süzüp buz kabına dökün, bırakın donsun. Her gün bir kapsül buzu yüzünüzde eritin ve gece yatmadan ilkin limon suyu sürerek yatın.

Sual: Cildimin yanak bölümünde gözenekler var. Bu gözeneklerin daralmasını, küçülmesini, kapanmasını isterim, bana ne önerirsiniz?

CEVAP

Salatalık ve elmayı birer tane rendeleyin. Bir maden suyuyla karıştırın. Buz kabına döküp dondurun. Her gün bir kapsül cildinizde dolaştırın. Yatarken yarım limon suyunu, iki damla zeytin yağı ile karıştıp sürün ve masaj yaparak yedirin.

Sual: Gözenek sıkılaştırıcı, göze etkili bir yüz maskesi tarifi verir misiniz?

CEVAP

1 çorba kaşığı süzme yoğurt, 1 tatlı kaşığı kabartma tozu, 2 damla limonu karıştırın. 5-10 dakika sonrasında yüzünüzü sudan geçirin.

Sual: Gözeneklerim fazlaca açık. Bu durum bilhassa makyaj yaptığımda fazlaca belli oluyor. Gözenek sıkılaştırmak için bir maske tarifi verir misiniz?

CEVAP

1 çay kaşığı lavanta yağı, 1 çorba kaşığı portakal suyu ve 2 yiyecek kaşığı kili iyice karıştırın. Ilkin cildinize 5 dakika peeling uygulayın. Peşinden bu karışımı sürün. 20 dakika bu şekilde kaldıktan sonrasında yüzünüzü sudan geçirin.

Sual: Gözenek sıkılaştırıcı tonik iyi mi hazırlanmış olur?

CEVAP

7 tane gülü bir kavanoza koyduktan sonrasında içine, üstüne çıkacak kadar beyaz sirke (limon sirkesi benzer biçimde) ilave ederek oda sıcaklığında 1 hafta beklemeye alın. Süre dolduktan sonrasında süzgeçten geçirin. Akşamları sürüp 1-2 saat beklemeye alın. Peşinden cildinizi ılık suyla sudan geçirin.

Sual: Cildim yağlı ve gözeneklerim açık hangi maskeyi yapmalıyım?

CEVAP

1 çorba kaşığı yulaf unu, 1 tatlı kaşığı kil, 1 tatlı kaşığı süt ve 1 tatlı kaşığı susam yağını karıştırın. Bu karışımı cildinize sürün. 5 dakika beklettikten sonrasında ovarak çıkarın. Bu formülle peeling yaptıktan sonrasında bu kez 1 elma, 1 limon, 1 armut, 3 tane taze üzüm, 3 tane çekirdeği çıkarılmış yeşil zeytin ve 1 kahve fincanı sütü karıştırıp bilender’dan geçirin. Bu karışımı cam bir kavanoza yerleştirin ve 3 gün süresince her akşam, peeling yaptığınız cildinize pamuk yardımıyla bu maskeyi gösterim. Karışım bitince yenisini hazırlayın ve bu formülü tertipli olarak uygulayın. Sabahları ise yüzünüze nemlendirici tonik sürün. Cildinizin gözenekleri kısa zamanda sıkılaşacak ve yağlanma probleminiz ortadan kalkacaktır

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.