Göz çevresinde oluşan kaz ayaklarından kurtulmanın 5 naturel yolu

0

Birçok kişinin muzdarip olduğu cilt problemlerinden biri de kaz ayaklarıdır. Kaz ayakları; göz çevresinde oluşan ve şahıs gülümsediğinde daha da belirginleşen ince çizgilerdir. Yüz bölgesinin en kırılgan yeri olan göz çevresi, şahıs 30 yaşına ulaştığında hafiften kırışmaya adım atar. Sadece kimi zaman bu kırışıklıklar 30 yaşı beklemez ve daha erken yaşta belirginleşir. Gerek genetik faktörlerden gerekse göz çevresinin kuru olmasından kaynaklı göz çevresinde kaz ayakları oluşur. Bundan dolayı göz çevresinin tertipli olarak nemlendirilmesi gerekir. Göz çevresine ihtiyacı olduğu nemi vererek kaz ayaklarından kurtulabilirsiniz. Birçok kadının kaz ayaklarından kurtulmak için deneyip deneyim etmiş olduğu 5 naturel yolu içeriğimizin devamında sizler için bildirdik, buyurun beraber okuyalım;

Kaz Ayaklarından Kurtulmanın 5 Organik Çözümü

1) E Vitamini Kapsülü

E vitamini kapsülü, kuru göz çevresini nemlendirerek, göz çevresinde oluşan kaz ayakları görünümünü en aza indirir. Kaz ayakları görünümünü gidermek için yalnızca 2 tane e vitamini kapsülüne gerekseme var. Toplu iğne yardımıyla kapsülü delin ve kapsülün içinden akan sıvıyı göz çevrenize sürün. Ortalama 5-6 dakika süresince göz çevrenize dairesel hareketlerle masaj yapın. Otuz dakika göz çevresine nüfuz etmesini sağladıktan sonrasında cildinizi ılık su ile durulayın.

2) Aloe Vera

Aloe vera bitkisi antioksidan tesiri yardımıyla cildi besler ve cildin tazelenmesini sağlar. Hem de ciltteki kırışıklık görünümünü gidererek, kırışıklığa karşı harp açar. Göz etrafındaki kaz ayakları görünümden kurtulmak için; aloe vera bitkisinin uç bölümünü 2 parmak genişliğinde kati. Kestiğiniz aloe vera bitkisinin içinden jelini çıkarın ve göz çevrenize sürün. Sürerken de parmaklarınızla göz çevrenize masaj yapmayı dikkatsizlik etmeyin. Bu işlemi gece yatmadan evvel yapmalı ve sabah uyanınca da yüzünüzü yıkamalısınız. Bu işlemi her gece yaparak birkaç hafta içinde kaz ayakları görünümünün azaldığını fark edebilirsiniz.

3) Süt

Sütün içinde glikolik asit bulunur. Glikolik asit, ciltteki ölü derinin soyulmasını sağlamış olduğu benzer biçimde ciltteki kolajen üretiminin de artmasını sağlar. Dolayısıyla göz çevresindeki derinin yenilenmesine destek olarak, kaza ayakları görünümünden kurtarmış olur. Ufak bir kase içine 4-5 yiyecek kaşığı süt ilave edin. Temiz bir tülbent parçası ya da pamuğu süte batırıp göz çevrenize uygulayın. Ortalama 10-15 dakika cildinizin sütü emmesini bekleyin ve peşinden soğuk su ile yüzünüzü sudan geçirin. Bu işlemi her gün 2 kez uygulayın.

4) Yumurta Akı

Yumurta akının içinde bolca oranda protein, potasyum ve magnezyum bulunur. Varlıklı içinde ne olduğu yardımıyla cildi sıkılaştırarak göz çevresindeki ince çizgilerin gitmesine destek sunar. Bir tane yumurtanın bir tek beyazını bir kasenin içine alın. Yumurtanın beyazını kremsi bir kıvam alıncaya dek çatal yardımıyla iyice çırpın. Çırptıktan sonrasında parmak uçlarınız yardımıyla göz çevresinin tamamına yedirin. Yumurta akı cildinizde ortalama 15 dakika durmalı ve peşinden cilt soğuk su ile durulanmalıdır. 

5) Salatalık- Yoğurt

Salatalık ve yoğurt cilt bakımında en oldukca tercih edilen besinlerdir. Her ikisi de kalsiyum ve vitamin bakımından oldukça zengindir. Salatalık ve yoğurt cildin sıkılaşmasını sağlarken cildi de derinlemesine nemlendirmektedir. Göz çevresinde oluşan ince çizgilerden bu iki araç-gereç ile kurtulmak mümkündür. Bunun için; bir tane salatanın yarısını ezerek püre haline getirin ve bir kase içine alın. 2 yiyecek kaşığı yoğurdu da kasenin içine ilave edin ve iki malzemeyi kaşık yardımıyla karıştırın. Ortalama otuz dakika buzdolabında ısısının düşmesini sağlayın ve peşinden göz çevrenize uygulayın. 10-15 cildinizde kalmasını sağlayın ve ondan sonra yüzünüzü ılık su ile durulayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.