Göz Altı Morlukları Niçin Olur? Tedavisi İçin Organik Yöntemler

0

Göz altı morluğu en sık rastlanılan cilt problemlerindendir. Bu makalemizde göz altı morlukları niçin olur, iyi mi geçer? Hakkında bilgiler vereceğiz, Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu, Dr. Şerafettin Saraçoğlu, Dr. Feridun Kunak şeklinde tıp uzmanlarınca tarifi verilen göz altı morluklarına bitkisel çözüm olabilecek şekilleri paylaşacağız.

Göz Altı Morluklarının Sebepleri

 1. Vitamin eksikliği (Bilhassa B vitamini, C vitamini, K vitamini ve E vitamini eksiklikleri gözaltında koyu halkalara niçin olmaktadır)
 2. Genetik (Anne, babanızda ya da üst kuşaklarda göz altı morluğu var ise siz de bu durumla karşılaşabilirsiniz.)
 3. Azca su içme, yetersiz sıvı alımı
 4. Sigara yada alkol kullanımı
 5. Burun Tıkanıklığı (Burun tıkanıklığı sonucu, göz kapağınız ile burnunuz içinde bağlantısı olan kan damarlarında şişmeye niçin olarak gözaltı morluklarının belirginleşmesine niçin olur.)
 6. Uykusuzluk, geç yatma
 7. Hormonal değişimler (Tane zamanı, menopoz, hamilelik şeklinde hormonlardaki değişiklik dönemlerinde)
 8. Alerji (Yiyecek yada toz şeklinde maddelere alerji sebebi ile alt göz altınızda bulunan damarlar genişleyerek görünürlüğü artar böylelikle gözaltımızda mor halka şeklinde gözükür.)

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Göz Altı Morluklarını Geçiren Kür Tarifi

 1. Papatya çayı
 2. iki bardak kaynar su

Ilk olarak iki bardak kaynar suya bir tutam almış olduğunuz papatya çayını ilave edin. Daha sonrasında ise bu çayın demlenmesini bekleyin. Ortalama beş altı dakika kadar ılımasını bekledikten sonrasında kullanıma hazır. Bu kürü göz altı morluklarınıza uygulayabilirsiniz. Sadece asla aksatmadan tertipli olarak kürü uygulamalısınız.

Dr. Şerafettin Saraçoğlu’ndan Göz Altı Morluklarını Geçiren Kür Tarifi

Orta boy domatesi ezin yada blenderdan geçirin. İçine yarım çay kaşığı limon suyu ve yarım çay kaşığı zerdeçal tozunu karıştırın. Üstüne 1 yada 2 çay kaşığı tam buğday unu ilave edin ve karıştırın. Elde edilmiş karışımı göz çevrenize uygulayın. 15-20 dk beklemeye alın ve suyla paklayın. Domatesin içindeki C-vitamini, Vitamin A, sülfür, fosfor, kalsiyum likopen şeklinde besleyici maddeler deriyi besleyici tesir gösterirken limon suyu renk açıcı özelliği zerdeçal ise anti ödem tesiri ile göz çevresindeki şişlikleri ve morlukları azaltacaktır. Uygulamayı haftada 3-4 kez yapabilirsiniz.”

Güzellik Uzmanı Şems Aslan’dan Gözaltı Morluklarını Geçiren Organik Tanım

Malzemeler

 1. Patates
 2. Maydanoz

Yapılışı:

Kabukları soyulmuş ve rendeden geçirilmiş yarım patatesin üstüne 2 çay kaşığı maydanozu elinizle kopararak ilave edin ve tahta kaşık yardımıyla karıştırın.  2 tane gazlı bezin içine bu karışımdan koyarak, gazlı bezleri gözaltlarınıza yerleştirin ve 5-10 dakika beklemeye alın.  Bu formülü haftanın 3-4 günü uygulayabilirsiniz.

Tabip Feridun Kunak’dan Gözaltı Morluklarını Geçiren Organik Tanım

Kanal 7′de gösterilen Feridun Kunak show’da Gözaltı morlukları için maske tarifi verildi. Gözaltı morlukları için maske Malzemeler: 3 çay kaşığı ezilmiş atkestanesi, 1 çay kaşığı bal, 1 çay kaşığı ozon yağı, 1 çay kaşığı at kestanesi yağı. Hazırlanışı: Malzemelerin hepsini bir cam kabın içinde karıştırdıktan sonrasında gözaltlarınıza maske olarak uygulayın.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Gözaltı Morluklarını Geçiren Organik Tanım

Her akşam 1 tutam yeşil çayı kaynatın ve ılındıktan sonrasında bir pamuk yardımıyla gözaltlarınıza gösterim. Cildiniz çayı emdikçe uygulamayı yenileyin. Peşinden da bu morlukların üstüne elma kabukları yerleştirin ve bir süre bu şekilde bekleyin. Uykusuz kalmaktan da kaçının.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Gözaltı Morluklarını Geçiren Organik Tanım

Göz altında morluklarınız, mor halkalarınız var ise ilkin doktora görünmelisiniz. Böylece göz altı morluğunun niçin bulunduğunu öğrenebilirsin. Kendin de evde bir patatesi rendeleyip, gazlı bez içinde beklet ve 30 dakika akşamları bir tatlı kaşığı bu rendeyi, eşit oranda limon suyunu ve tatlı badem yağını karıştırıp, sür. Zaman içinde göz altınızın rengi açılacaktır.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Gözaltı Morluklarını Geçiren Organik Tanım

 1. Taze inciri ortadan ikiye ayırıp göz altınızın üstünde 15 dakika beklemeye alın. Ek olarak kuşburnunu çay şeklinde demleyip süzgeçten geçirin ve pamuk yardımıyla göz çevrenize uygulayın.
 2. Elmayı rendeleyip suyunu sıkın ve içine bir tatlı kaşığı Türk kahvesi koyup gazlı bezin arasına yerleştirin. Sardığınız gazlı bezi sorunlu bölgelere uygulayın. Bu uygulamayı haftada üç gün tekrarlayın.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.