Goji Berry Çayı Kilo Verdirir mi Zayıflamak İçin Iyi mi Kullanılır?

0

Goji Berry İle Zayıflama Mümkün mü Kaç Kaloridir Diyetisyenler Konu alıyor

Goji Berry kısaca kurt üzümü meyvesi ve goji Berry çayı zayıflamak isteyenler içinde son yıllarda büyük talep görmeye adım atmıştır. Kilo vermek için bu meyve yenilebilir. Ya da çayı da hazırlanabilir. Meydana getirilen bilimsel emek harcamalar Goji Berry’nin zayıflamaya destek bulunduğunu göstermektedir.

Goji Berry Zayıflamak İçin Iyi mi Kullanılır? Diyetisyen Tuğba Yaprak Konu alıyor

Goji Berry çayının yapılışı oldukça kolaydır. Bunun için sıcak su ve Goji Berry meyvesi kullanmak yeterlidir. Peki Goji Berry çayı iyi mi hazırlanmış olur? İşte cevabı:

 1. 1 su bardağı suyu cezveye koyun. Peşinden 10 tane Goji Berry meyvesini ilave edin. Ocağı orta ateşe alın ve 5-6 dk ısınmasını bekleyin.
 2. Su ısınınca Goji Berry zayıflama çayını ocaktan indirin. Bir süre dinlenmeye bırakın. Meyvelerin şiştiğini gördüğünüzde çayınız hazır anlama gelir. Öte taraftan çayın renginden de hazır hale gelip gelmediğini anlayabilirsiniz.
 3. Goji Berry zayıflama çayı dinlendirildikten sonrasında hafifçe karıştırılır ve tüketilir. Bardakta kalan meyveler de bir kaşıkla alınarak yenilebilir.

Goji Berry’nin Zayıflamaya Yararları Nedir? Diyetisyen Tuğba Yaprak Konu alıyor

 1. Metabolizma faaliyetlerini hızlandırır.
 2. Barındırdığı vitamin ve minerallerle zayıflama mekanizmasını harekete geçirir.
 3. Kabızlığa engel olur ve yiyeceklerin midede daha çok kalmasını sağlayarak, tokluk hissi verir.
 4. Enerji ihtiyacının karşılanmasında rol oynar. Kas kuvvetini ve fizyolojik aktiviteyi artırır.
 5. Tatlı bir meyvedir sadece fazla kalori içermez. Canınız tatlı istediğinde bolca kalorili tatlılara yönelmektense bu meyveyi tüketerek ihtiyacınız olan şeyi giderebilirsiniz.
 6. Gıdalardan aldığınız karbonhidratları süratli bir halde enerji haline getirir.
 7. Goji Berry’nin en mühim yararlarından biri, içinde bulunan kromium ile yağ yakmayı kolaylaştırmasıdır. Vücudun yağ depolamasını engellemiş olan Goji Berry, kısa zamanda fit bir vücuda kavuşmanıza yardım edecektir.
 8. Sinir sistemine de oldukca iyi gelir. Nöronları rahatlatır ve daha rahat hissettirir. Depresyon ve stresten korur. Stresli bir yaşam seçimi yada depresyon rahatsızlığı olanların Goji Berry tüketmesi, bu olumsuzluklarla savaşım etmelerini kolaylaştıracaktır. Esasen zayıflama sürecinde de bunun için kullanılır. Rejim esnasında motive olmayı sağlar.
 9. Sıkı bir rejim uyguluyorsanız kan şekerinizin ideal seviyede kalabilmesi ve iştahınızı denetim altında tutmak için Goji Berry kullanabilirsiniz. Ara öğünlerinizde tüketmeniz daha iyidir.
 10. Goji Berry, zayıflamak isteyenlerin gönül rahatlığıyla yiyebileceği oldukca şifalı bir meyvedir.
 11. Kurt üzümü diye de isimlendirilen Goji Berry, zayıflatan gıdalar içinde oldukça popülerdir. 2 bin yıldan bu yana tüketildiği halde zayıflatıcı tesiri ve öteki yararları öncesinden bilinmemekteydi. Tüm bunların bilimsel olarak kanıtlanmasıyla beraber Goji Berry, kilo vermek ya da sağlığını korumak isteyenlerin yaygın tercihlerinden biri haline gelmiştir. Kurt üzümü kısaca Goji Berry’nin tazesi de kurutulmuşu da oldukca leziz ve faydalıdır.

Goji Berry Kaç Kaloridir Kilo Verdirir mi? Diyetisyen Mustafa Yöntem Konu alıyor

Kurutulmuş 1 tatlı kaşığı Goji berry ortalama 17 kalori ihtiva eder. 1 yiyecek kaşığı ise 35 kaloriye karşılık etmektedir. Günlük kkullanım için en fazla 1 silme yiyecek kaşığı alınması önerilir. Daha oldukca tüketilirse daha iyi tesir edeceğini düşünmek doğru değildir. Her şeyin tüketiminde aşırıya kaçmak vücuda zarar verir. Goji berry; kandaki glikoz seviyesinin düzenlenmesine yardım eder. Sindirim sistemini dengeler, kabızlık tedavisinde etkilidir.

Goji Berry kullananlar yağ yaktıklarını bildirmişlerdir. Örneğin bir tanıdığım bana; “Dostum 3 gündür bu meyveyi tüketiyor, şimdiden zayıflamaya başladı. Bu meyve hakikaten süper.” demişti. Goji berry’nin tesiri oldukca güçlüdür. Hatta bence dünyada onun kadar etkili bir meyve yoktur. Goji Berry kilo vermek için değil kuru üzüm şeklinde sağlığa olan yararları sebebiyle doğru zamanda ve ideal oranda tüketilmelidir. Kilo verebilmek için ne olduğu belli olmayan ürünlere para harcamaktansa bu organik ilaçtan yararlanmak en iyisidir. Önceleri yeşil kahve, altın çilek, sarımsak çayı şeklinde şeyler vardı. Bgün ise Goji Berry çayının kullanımı, zayıflamak için tercih edebileceğimiz en güvenli, en başarı göstermiş yöntemlerden biridir. Fakat herhangi bir nebat ile şak diye zayıflamak mümkün değildir. Bitkiler, sadece dengeli beslenilirse ve egzersiz yapılırsa zayıflama sürecini destekleyebilir. Öte taraftan günlük su alımının kafi olması da şarttır. Yalnızca Goji Berry tüketip başka hiçbir şey yapmadan zayıflamak bir hayalden ibarettir. Bu durum sarımsak çayı, yeşil çay ve tüm bitkiler için geçerlidir. Hiçbir nebat muhteşem güce haiz değildir. Sıhhatli zayıflamak için her gıda grubundan ihtiyacımız kadar almalı, her şeyin fazlasından sakınmalı, her gün en azından otuz dakika yada 1 saat hafifçe egzersiz yapmayı da dikkatsizlik etmemelidir.

Bitkisel Zayıflama Organik Zayıflama Şekilleri Zayıflamak İçin Çay Tarifi Tıklayınız

İbrahim Saraçoğlu Zayıflama Çayı, Yağ Yakan Çay Tarifi Bitkisel Zayıflama Tıklayınız

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.