Göğüs Meme Çatlağına Ne İyi Gelir Kati Bitkisel Çözüm

0

Hamilelik, süratli kilo alıp verme, erişkinlik şeklinde vücudumuzda değişikliklerin olduğu dönemlerde ciltte, memede çatlaklar meydana gelebilir. Göğüste oluşan çatlakları geçirmek için hem teknolojik tedavi yöntemlerini kullanabilir hem de aşağıda bildireceğimiz bitkisel yöntemlerden yararlanabilirsiniz.

Memede, Göğüslerde Çatlak Niçin Olur?

Erişkinlik

Gençler erişkinlik çağına geldiklerinde vücutlarında hormonal değişimler yaşarlar. Hormonlardaki değişimler fizyolojik değişimleri de tetikler. Erişkinlik döneminde meydana gelen hormonal değişimler, meme dokusunun süratli büyümesini tetikleyebilir. Meme dokusu büyüdükçe cilt gerilir. Cildin gerilip incelmesi göğüslerde çatlaklara niçin olabilir. Çatlaklar, birçok kız için ergenliğin düzgüsel bir parçasıdır. Bazı genç kızlar erişkinlik döneminde uyluklarında, kalçalarında ve popolarında da çatlaklar fark edebilir.

Gebelik

Göğüsler de dahil olmak suretiyle vücudun değişik bölgelerinde çatlakların ortaya çıkmasının en yaygın sebebi hamileliktir. Çatlaklar çoğu zaman üçüncü trimesterdeoluşmaya adım atar. Bebek büyüdükçe yükselen östrojen seviyeleri, süt kanallarının ve göğüslerin büyümesine niçin olur ve bu da memede çatlaklara niçin olabilir.

Kilo Alıp Verme

Kilo alan hanımefendiler göğüslerindeki yağ dokusunun da arttığını çoğunlukla fark edeceklerdir. Göğüs boyutları büyüdükçe çatlaklar oluşabilir.

Keza, kilo kaybı yaşarsanız yağ dokusu azalmasına karşın göğüslerde çatlaklar oluşmaya devam edebilir. Bu durum, kilo yitirilmesine bağlı ciltte esneklik ve kolajen kaybından doğar.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Olma

Göğüs büyütme ameliyatı da memede çatlakların oluşmasına niçin olabilir. Bu ameliyatlar implant yerleştirerek meme boyutunu büyütmek içindir. Yeni implantlar yerleştirmek ve göğüslerinizi tekrardan konumlandırmak cildi gerebilir ve bu da çatlaklara niçin olabilir.Büyük meme implantlarıyaptıran kişilerde yaygın görülen bir sorundur.

Genetik

Anne yada baba tarafınızda memede çatlak yaşama problemi var ise, bu durum sizde de görülebilir.

Memedeki Çatlaklar Iyi mi Geçer?

Fraksiyonel Lazer

Fraksiyonellazer memedeki çatlakları gidermek için kullanabileceğiniz etkili teknolojik bir tedavidir. Çatlakların boyutu ve durumuna gore seans sayısı değişmiş olur. %70 oranında düzelme sağlanır.

Lazer Tedavisi

Lazer memede çatlakların geçmesi için güvenli bir yoldur. Hasarlı elastin liflerinin yenilenmesine destek sunar ve kollajen üretimini iyileştirir, böylece memede çatlakları yok eder.Icon lazer tedavisi bu amaçla uygulanabilir.

Kimyasal Peeling

Kimyasal peelingde memedeki çatlakların tedavisi için etkili seçeneklerinden biridir. Cildin üst tabakasını yeniler ve çatlakların geçmesine destek sunar.

Hint Yağı

Kırışıklıklar, yaşlılık lekeleri, benler, koyu lekeler, ince çizgiler ve sivilce şeklinde bir ekip cilt sorunlarının tedavisinde kullanılan hint yağı, çatlaklardan kurtulmak için de kullanılabilir. Çatlaklara birazcık hint yağı sürün ve bölgeye 5 ila 10 dakika süresince dairesel hareketlerle nazikçe masaj yapın. Pozitif neticeleri görmek için bu işlemi minimum bir ay süresince her gün tekrarlayın.

AloeVera

Aloevera birçok cilt probleminin tedavisinde etkilidir. İyileştirici ve yatıştırıcı özellikleriyle memedeki çatlaklardan kurtulmak için de kullanılabilir.

  1. Aloevera yaprağını uzunlamasına kesip içindeki jeli memede çatlak olan yere sürün. 15 dk sonrasında sudan geçirin.
  2. Öteki yöntem ise 4 yiyecek kaşığı aloevera jeli, 10 E vitamini kapsülü ve beş A vitamini kapsülünden elde edilmiş yağ ile karışım yapın. Bu kapsülleri eczaneden temin edebilirsiniz.. Bu karışımı tamamen emilene kadar cilde sürün. Bu işlemi günlük olarak tekrarlayın.

Yumurta Akı

Yumurta, varlıklı bir protein deposudur. Memedeki çatlakları geçirmek içinamino asitler ve proteinler açısından varlıklı olan yumurta akını kullanabilirsiniz . İki yumurtanın beyazını çatalla hafifçe çırpın. Memede çatlak olan bölgeye yumurta aklarını elinizle sürün.

  1. Yumurta akının tamamen kurumasını bekleyin ve peşinden alanı soğuk suyla durulayın. Son olarak cildi nemlendirmek için birazcık zeytinyağı sürün. İşlemi minimum iki hafta süresince günlük olarak tekrarlayın.

Limon Suyu

Memedeki çatlakları azaltmanın bir başka kolay yolu da limon suyu kullanmaktır. Limon suyu organik olarak asidiktir ve çatlakları, sivilceleri ve öteki izleri iyileştirmeye ve azaltmaya destek sunar.

  1. Taze limon suyunu, dairesel hareketlerle çatlakların üstüne nazikçe sürün. Limon suyunu ılık suyla durulamadan ilkin cildinize minimum 10 dakika beklemeye alın.
  2. Öteki bir seçenek de, eşit oranda salatalık suyu ve limon suyunu karıştırıp, karışımı çatlakların üstüne uygulamaktır.

Toz Şeker

Toz şeker organik peeling maddesidir. Cildi ölü hücrelerden arındırıp çatlakları yok eder. Bir çorba kaşığı şekeri birazcık badem yağı ve birkaç damla limon suyuyla karıştırın. İyice karıştırın ve memede çatlak olan bölgelere sürün. Duş almadan ilkin karışımı her gün birkaç dakika cildinize masaj yapın.Bunu bir ay kadar yapın ve çatlaklarınızın geçmesinin tadını çıkarın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.