Genital Bölge Özel Bölge Lazer Epilasyon Kısırlık Yapar mı

0

Genital bölgedeki tüyler kadınlar için önemli bir sorundur. Bikini bölgesindeki tüylerden kurtulmak için uygulanan çeşitli yöntemler vardır. Fakat lazer epilasyon daha etkili bir çözümdür ve acı vermez. Bikini bölgesine lazer yaptırmak tüylerin hızlıca ve kalıcı olarak yok edilmesini sağlar.

Bikini Bölgesi Lazer Nedir?

Bikini bölgesi lazer uygulamaları ışın teknolojisiyle yapılır. Kıl köklerine gönderilen ışınlar onları tahrip eder. Yüksek yoğunluğa sahip bu ışınlar o bölgede yer alan melanin ile tepkimeye girerek kıl köklerinin zarar görmesine yol açar. Böylece tüyler dökülür. Kılların çok fazla ve kalın olması epilasyonun daha kolay gerçekleşmesinde rol oynar.

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon Kısırlık Yapar mı?

Dr. Buket Yıldırım bu konuda şu bilgileri vermektedir;

Lazer epilasyon yaptırmak kısırlığa sebebiyet vermez. Tıp tarihinde lazer yüzünden kısır olan bir hasta görülmemiştir. Bu uygulamada lazer ışınları kıl kökleriyle temasa geçer. Kıl kökleri cilt tabakasının birkaç mm altında bulunur. Fakat yumurtalıklar vücudun iç tarafındadır, kıl köklerine oldukça uzaktır. Dolayısıyla lazer epilasyon kadın sağlığını ve doğurganlığı olumsuz etkilemez.

Bikini Bölgesi Lazer Nasıl Yapılır?

Genital bölge lazer epilasyon için ilk olarak bir doktor tarafından incelenir. Ten rengi, kılların yoğunluğu ve tipi değerlendirilerek bu doğrultuda bir plan oluşturulur. Hangi lazer epilasyon cihazının kullanılacağı, işlemin kaç seans süreceği ve her seansın kaç ayda bir tekrarlanacağı belirlenir. Ardından bikini bölgesi lazer epilasyon yöntemi ile tüylerden kalıcı olarak temizlenir. İhtiyaç olursa lokal anestezik kremlerden faydalanılabilir. Yüksek yoğunluğa sahip ışık dalgaları kıl köklerine ulaşır ve onları kontrollü bir şekilde tahrip eder.

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter?

Bu soruya cevap verecek olan doktorunuzdur. Ten yapınız ve ten renginiz, kıllarınızın tipi ve kalınlığı göz önüne alınarak kaç seansa gereksinim duyduğunuz kararlaştırılacaktır. Bikini bölgesine lazer epilasyon yapıldığında çoğunlukla bu işlem 5-6 seans sürmektedir. Seanslar iki ayda bir uygulanabilir.

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon Acı Verir mi?

Genital bölge lazer epilasyon yaptıranlar uygulama esnasında yanma tarzı hafif acı oluştuğunu bildirmektedir. Lazer cihazından yayılan ışınların yoğunluğu yüksektir. Bu nedenle kıl köklerinde aşırı sıcaklık meydana getirir. Bu ise ağrı ve yanma yapar. Ancak şiddetli olmaz. Hasta isterse veya doktor gerekli görürse bölgeye lokal anestezik krem sürülerek ağrının azalması sağlanabilir. Lazer epilasyonun ardından acı-ağrı hissetmeye devam etmezsiniz. İşlem sırasında ortaya çıkan ağrı geçicidir.

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon Öncesi Nelere Dikkat Etmelidir?

  1. Ağda yaptırıyorsanız bunu epilasyondan 1 ay evvel bırakmalısınız. Bikini bölgesine lazer uygulanabilmesi için kıl köklerinin yerinde olması gerekir.
  2. İşleme birkaç gün kala tüylerinizi jiletle kısaltabilirsiniz.
  3. Kıl köklerine zarar verecek şeylerden uzak durulmalıdır.
  4. Bölge temiz tutulmalıdır.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.