Genital Bölge Hususi Bölge Lazer Epilasyon Kısırlık Yapar mı

0

Genital bölgedeki tüyler hanımefendiler için mühim bir sorundur. Bikini bölgesindeki tüylerden kurtulmak için uygulanan çeşitli yöntemler vardır. Fakat lazer epilasyon daha etkili bir çözümdür ve acı vermez. Bikini bölgesine lazer yaptırmak tüylerin hızlıca ve kalıcı olarak yok edilmesini sağlar.

Bikini Bölgesi Lazer Nedir?

Bikini bölgesi lazer uygulamaları ışın teknolojisiyle yapılır. Kıl köklerine gönderilen ışınlar onları tahrip eder. Yüksek yoğunluğa haiz bu ışınlar o bölgede yer edinen melanin ile tepkimeye girerek kıl köklerinin zarar görmesine neden olur. Böylece tüyler dökülür. Kılların oldukca fazla ve kalınca olması epilasyonun daha kolay gerçekleşmesinde rol oynar.

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon Kısırlık Yapar mı?

Dr. Buket Yıldırım bu mevzuda şu detayları vermektedir;

Lazer epilasyon yaptırmak kısırlığa sebebiyet vermez. Tıp tarihinde lazer yüzünden kısır olan bir hasta görülmemiştir. Bu uygulamada lazer ışınları kıl kökleriyle temasa geçer. Kıl kökleri cilt tabakasının birkaç mm altında bulunur. Fakat yumurtalıklar vücudun iç tarafındadır, kıl köklerine oldukça uzaktır. Dolayısıyla lazer epilasyon hanım sağlığını ve doğurganlığı negatif etkilemez.

Bikini Bölgesi Lazer Iyi mi Yapılır?

Genital bölge lazer epilasyon için ilk olarak bir hekim tarafınca incelenir. Ten rengi, kılların yoğunluğu ve tipi değerlendirilerek bu doğrultuda bir plan oluşturulur. Hangi lazer epilasyon aletinin kullanılacağı, işlemin kaç seans süreceği ve her seansın kaç ayda bir tekrarlanacağı belirlenir. Peşinden bikini bölgesi lazer epilasyon yöntemi ile tüylerden kalıcı olarak temizlenir. İhtiyaç olursa lokal anestezik kremlerden faydalanılabilir. Yüksek yoğunluğa haiz ışık dalgaları kıl köklerine ulaşır ve onları kontrollü bir halde tahrip eder.

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter?

Bu soruya yanıt verecek olan doktorunuzdur. Ten yapınız ve ten renginiz, kıllarınızın tipi ve kalınlığı göz önüne alınarak kaç seansa gereksinim duyduğunuz kararlaştırılacaktır. Bikini bölgesine lazer epilasyon yapıldığında çoğunlukla bu işlem 5-6 seans sürmektedir. Seanslar iki ayda bir uygulanabilir.

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon Acı Verir mi?

Genital bölge lazer epilasyon yaptıranlar uygulama esnasında yanma seçimi hafifçe acı oluştuğunu bildirmektedir. Lazer aletinden yayılan ışınların yoğunluğu yüksektir. Bu yüzden kıl köklerinde aşırı ısı meydana getirir. Bu ise ağrı ve yanma yapar. Sadece şiddetli olmaz. Hasta isterse yada hekim lüzumlu görürse bölgeye lokal anestezik krem sürülerek ağrının azalması sağlanabilir. Lazer epilasyonun peşinden acı-ağrı hissetmeye devam etmezsiniz. İşlem esnasında ortaya çıkan ağrı geçicidir.

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon Öncesi Nelere Dikkat Etmelidir?

  1. Ağda yaptırıyorsanız bunu epilasyondan 1 ay evvel bırakmalısınız. Bikini bölgesine lazer uygulanabilmesi için kıl köklerinin yerinde olması gerekir.
  2. İşleme birkaç gün kala tüylerinizi jiletle kısaltabilirsiniz.
  3. Kıl köklerine zarar verecek şeylerden uzak durulmalıdır.
  4. Bölge temiz tutulmalıdır.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.