Genetik Göz Altı Morluklarına Kati Çözüm Patates Salatalık

0

Değişik yaş gruplarından hem adam hem de hanımlarda göz altı morlukları görülebilir. Göz altı morluklarının oluşmalarındaki ana nedenlerden bazıları, genetik, demir eksikliği, kansızlık, yaşlanma, kuru cilt, uzun soluklu ağlamak, b12, K vitamini, E vitamini eksikliği, uzun süre süresince bilgisayar başlangıcında çalışmak, zihinsel yada fizyolojik stres, uykusuzluk, aşırı sigara içmek, geç saatte uyumak, dengesiz beslenme, karaciğer, böbrek hastalıkları, atopik egzama, aşırı alkol tüketimi, ve alerjidir.

Gçz altı morlukları ciddi bir cilt problemi değildir fakat insanları, bitkin, bitkin, sağlıksız ve yaşlı gösterir. Bu göz altı morluklarından kolaylıkla evde uygulayabileceğiniz bazı rahat yöntemlerle kurtulabilirsiniz.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Göz Altı Morluklarına Naturel Çözüm

Her akşam 1 tutam yeşil çayı kaynatın ve ılındıktan sonrasında bir pamuk yardımıyla göz altlarına gösterim. Cildiniz çayı emdikçe uygulamayı yenileyin. Arkasından da morlukların üstüne elma kabukları yerleştirin ve bir süre bu şekilde bekleyin. Ek olarak, uykusuz kalmaktan da kaçınmalısınız.

Salatalık

Salatalıkların, renk açıcı ve kan damarı büzücü özellikleri vardır ve bundan dolayı oldukça yaygın olarak, göz altındaki morlukları gidermek için kullanılırlar. Göz altındaki cildin rengini açar, kan akışını hızlandırır ve şişkinliği alır.

 1. Bir salatalığı kalınca dilimlerle kati ve buz dolabında soğutun. Her iki gözede soğuk bir salatalık yerleştirin ve 10-15 dakika beklemeye alın. Sonrasında gözlerinizi ılık su ile sudan geçirin. Bu yöntemi minimum 1 hafta süresince günde 2 kere uygulayın.
 2. Ufak bir salatalığı öğütün, suyunu sıkın ve birkaç dakika süresince buzdolabına koyun. Bir pamuk parçasını bu suya sokun ve gözlerinizin altına koyun. 15 dakika süresince, cildinizin bu suyu emmesini bekleyin. Sonrasında ılık su ile sudan geçirin. Bu yöntemi 1 hafta süresince günde 2 kere uygulayın.
 3. Bir öteki yol ise, eşit oranda salatalık suyu ile limon suyunu karıştırın ve bir pamuk yardımıyla, cildinize sürün. 15 dakika süresince beklemeye alın ve su ile sudan geçirin. Bu yöntemi günde 1 kere olmak suretiyle 8-10 gün süresince uygulayın.

Patates

Patateslerin organik cilt açıcı özellikleri vardır ve göz altı morluklarını giderirler. Ek olarak gözlerin etrafındaki şişkinliği de alırlar.

 1. 2 patatesi, 1 saat süresince buzdolabında soğutun.
 2. Patatesleri soyun, öğütün ve suyunu sıkın.
 3. Bir pamuk parçasını bu suya batırın ve yatmadan ilkin, gözlerinizin etrafına sürün. Gece süresince bırakın.
 4. Yüzünüzü su ile sudan geçirin.
 5. Bu yöntemi 1 hafta yada daha uzun süre süresince uygulayın.

Gül Suyu

Gül suyu, cilde oldukça büyük yararları bulunan ve göz altındaki morlukları da yok eden bir yöntemdir. Antioksidanlar bakımından varlıklı olmasından dolayı, cilt hücrelerini kuvvetlendirir, cilt dokusunu tekrardan oluşturur ve gözlerin etrafındaki cildi tekrardan canlandırır, göz altı morluklarını giderir.

 1. Temiz bir pamuğu, gül suyuna batırın ve gözlerinizin üstüne yerleştirin.
 2. 15 dakika süresince bırakın ve bölgeyi ılık su ile sudan geçirin.
 3. Bu yöntemi sabah ve akşam olmak suretiyle, 2 hafta süresince uygulayın.

Süt

Süt içinde laktik asit bulunur ve gözlerin etrafındaki cildi nemlendirir. Ek olarak, süt içinde protein, enzimler, amino asitler ve antioksidanlar bulunur ve bunlar, cildi kuvvetlendirir, ziyan olmuş cildi onarır. Süt, soğuk kompres olarak kullanılarak, gözün etrafındaki koyu halkaları ve şişmeyi iyileştirebilir.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı ile masaj yapmak da, göz etrafındaki koyu halkaları gidermenin bir baka yoludur. Nemlendirici özellikleri yardımıyla, hindistan cevizi yağı, cildi pürüzsüzleştirir ve kırışıklıkları giderir.

 1. Hindistan cevizi yağını, gözün etrafındaki cilde, masaj yaparak sürün.
 2. Birkaç saat süresince beklemeye alın ve hemen sonra sudan geçirin.
 3. Birkaç ay süresince günde 2-3 kere uygulayın.

Yeşil Çay Poşetleri

Antioksidan ve tanninler bakımından varlıklı olan yeşil çay poşetleri, göz çevresindeki koyu halkaları iyileştirir. Çay içindeki tanninler ek olarak, göz etrafındaki şişmeyi de yok eder.

 1. 2 yeşil çay poşedini 10 dakika süresince yarım bardak çay içinde kaynatın.
 2. Çay poşetlerini sudan çıkartın ve minimum otuz dakika süresince buzdolabında soğutun.
 3. Soğuk poşet çayları, gözlerinizin üstüne 15 dakika süresince koyun.
 4. Bu yöntemi, en iyi neticeleri almak için günde 2 kere olmak suretiyle, 10 gün süresince uygulayın.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.